آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کلیه مباحث مربوط به ساین کردن و آموزشهای لازم

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
قبلا که سیستم عامل سیمبیان تازه بوجود آمده بود و بر روی گوشی های سری 60 قرار گرفت مانند 6600 و ... شرکتهای زیادی اقدام به سرمایه گذاری و تولید نرم افزار کردند ولی متاسفانه بعد از گذشت زمان تمامی نرم افزارها توسط شرکتهای مختلف اللخصوص شرکتهای چینی هک شدند و به راحتی قابل استفاده گردیدند. و خیلی از نرم افزارهای تولید شده هم طبق اصول و با ساختار نامناسب تهیه میشدند و گوشی ها را دچار مشکل میکردند به همین منظور شرکت تولید کننده سیمبیان سیستم عامل جدید خود را به گونه ای طراحی کرد که نم افزارها برای نصب احتیاج به تاییدیه داشته باشند.
این تاییدیه توسط فایلی که به کاربران داده میشد توسط نرم افزار مربوطه (همان ساین کردن) صورت میگرفت. بعد از گذشت زمان کاربران زیادی هجوم به سایت سیمبیان آورده و درخواست فایل ساین میکردند. شرکت هم اعلام کرد به دلیل بار ترافیکی بالا از این به بعد فقط به کاربرانی فایل ساین داده میشود که در سایت حق عضویت بپردازند. البته به نظر من این فقط بهانه ای برای گرفتن پول بود. خوب مسلما کاربران ایرانی دسترسی به کردیت کارت و خرید اکانت نداشتند و خیلیها هم که دلشون نمیخواست بابت این فایل پول بپردازند دست به کار شدند و چینی ها موفق تر عمل کرده و اقدام به راه اندازی سایتهایی مثل PDA کردند که فایل ساین را در اختیار کاربران قرار می دهد. .اما این فایل ساین چون به صورت عمومی و برای چندین سریال نامبر به صورت مشترک ارائه میشود گه گاه با بعضی نرم افزارها مشکل دارد و مخصوصا بر روی crackها ... بدین ترتیب باز بر روی گوشی ها کار شد تا بالاخره فایلهای به نام INSTALLSERVER به وجود آمد که اگر کسی میتوانست گوشی را هک کند با قرار دادن آن در پوشه sys/bin دیگر احتیاج به مراحل دردسر ساز ساین کردن فایلها نداشت. اما باز هم شرکت سیمبیان با تغییر در ورژنهای جدید و جلوگیری در هک کردن گوشیها این راه را مسدود کرد که خوشبختانه (یا متاسفانه) هکرها موفق به هک کردن ورژنهای جدید فریم ورها شدند و دوباره گوشی ها هک شد ولی چون هنوز فایل installserver مناسب گوشی ها FP2 وجود ندارد patchi ارائه شده که با اجرای آن در نرم افزار ROMpatcher دیگر احتیاج به ساین کردن فایلها نیست....

فکر کنم خیلی کامل توضیح دادم موفق باشید
کپی برداری از مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است
منبع IRANTK.info

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
برنامه ای برای signed کردن

کامل ترین توضیح در مورد برنامه

راحت ترین برنامه دیگه برای ساین فایل های موبایل که نیاز به ساین دارند....

شما برنامه رو دانلود و نصب کنین ..

سپس از Start Menu و گزینه All Application برنامه نصب شده رو اجرا کرده ....

از شما می پرسه که آیا میخواهید زاست کلید برای ساین فایل ها فعال بشه شما Yes Or Ok رو میزنین ...

در 2 مرحله 2 پنجرا نمایان میشه که در اولی از شما آدرس فایل Cer و در دومی آدرس فایل Key رو میخواهد !

در آخر سر هم پسوورد فایل Key رو از شما میگیره و دیگه تمام !

هر موقع خواستید برنامه ای رو ساین کنین روش راست کلیک میکنین و گزینه SignME که در منوی راست کلیک اضافه شده میزنین...

مثل عکس زیر ...

SignMe_beta1.gif

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
جناب نكويي بااستفاده از اين روش بازم نياز هست گوشي رو هك كنيم؟
يه مشكلي اين برنامه پيغام ميده كه expire شده و توي سايتش هم گفته و حال همه رو گرفته راهي هست ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 206v20

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام دوباره

اگر با این برنامه هر برنامه ای را قبل از نصب ساین کنید دیگه نیاز به هک هم ندارید. اما هک فقط کاربردش نصب برنامه های بدون ساین نیست و میشه به فایلهای سیستمی دست پیدا کرد که گه گاه کاربرد دارد. مثلا قطع کردن صدای شاتر دوربین.

برای اینکه برنامه کار بکنه تاریخ کامپیوتر را به عقب برگردانید.

برنامه های زیادی هست اما من این برنامه را گذاشتم چون کار کردن باهاش راحت هست. تاریخ کامپیوتر را فکر میکنم باید سال 2007 یا 2008 برگردانید....

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
جناب نكويي ممنون اين كار ها رو انجام دادم يسري نرم افزار براحتي نصب شد ولي هنوز بعضي از نرم افزارها رو نمي تونه نصب كنه روي گوشي ، تاريخ گوشي هم به عقب برگردوندم نرم افزار hellox هم باهاش ساين كردم ولي جواب نداد !

• Like

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
بعد از ساین با نرم افزار وقتی میخوای روی گوشیت نصبش کنی باد تاریخ گوشیت به روز باشه چون فایل cer و key شما به تاریخ الآن هست.
اگر مراحل را درست برید تمام برنامه ها و همینطور hellox به راحتی نصب خواهد شد.

به مرور تجربه شما که بیشتر بشه متوجه اشکال کارتون میشید. اگر فایل به درستی ساین و نصب بشه هیچ مشکلی نخواهید داشت.
رمز فایل cer و key را دقت کنید که درست در برنامه singMe زده باشید. : 012345

0098

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-06-06
53
134
بعد از ساین با نرم افزار وقتی میخوای روی گوشیت نصبش کنی باد تاریخ گوشیت به روز باشه چون فایل cer و key شما به تاریخ الآن هست.
اگر مراحل را درست برید تمام برنامه ها و همینطور hellox به راحتی نصب خواهد شد.

به مرور تجربه شما که بیشتر بشه متوجه اشکال کارتون میشید. اگر فایل به درستی ساین و نصب بشه هیچ مشکلی نخواهید داشت.
رمز فایل cer و key را دقت کنید که درست در برنامه singMe زده باشید. : 012345

سلام اقای نکویی
باتشکر از شما
این فایل cer و key را برای گوشی خود چگونه به دست بیاروریم؟
ممنوناز لطف شما

• Like

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دوست عزیز شما ابتدا در سایت OPDA عضو بشید. البته به زبان چینی هست اما بعد از ورود به سایت بالا سمت راست میتوانید بر روی english کلیک کنید تا انگلیسی بشه. بعد به اینجا برید و در انتهای صفحه در قیمت Reply شما میتوانید شماره سریال و مدل گوشی خود را وارد کنید. بعد از چند روز در صفحه اول همین تایپیک که پست زدید میتونید فایل مربوط به cer و key خودتان را دانلود کنید. به شماره پستی که میزنید دقت کنید چون از روی شماره پست میتوانید بفهمید کدوم فایل مربوط به گوشی شماست

dieselmobile

کاربر
2009-07-03
2
2
با عرض سلام خدمته همه مدیران وکاربرانه این سایت:eek:k:
آقا من یه مشکلی دارم :sadwalk:
تو این بخش http://www.irantk.ir/t763.html لینکها مشکل دارن اما هیچکس درستش نمی کنه من تازه عضو شدم و مدیرارو نمیشناسم تو اونجا گفتم لینکها مشکل دارن اما کسی کمکم نکرد:smilie_help:
لطفا کمک کنین<================
ببخشید که اینجا مشکل رو گفتم :dast:

• Like
بالا