آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدار جهت روشن کردن لامپ کم مصرف با 12v dc

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
با سلام
من این مدارو ساختم منظور از لامپ 20wهمان مهتابی میبا شد من که با ولت متر ولتاژ دوسرdوeهیچ ولتاژ ی نیست
با تشکر
با سلام :
ولت متر هاي انالوگ {عقربه اي } در حالت ac يك انحراف عقربه اي نشان ميدهند ولي هيچ وقت نشانگر ولتاژ دقيق خروجي نخواهد بود ولي با نوع ديجيتالي نميتوان ولتاژ خروجي را گرفت { چون فركانس كاري مدار خارج از سنجش فركانسي ولت متر هاست } .
اگر با لامپ نءون تست كنيد روشن خواهد شد وگرنه در مونتاژ مدار مشكلي داريد .در ضمن اين مدار براي مهتابي هاي 5 الي 10 واتي {چراغ اضطراري هاي رايج تجارتي } ميباشد براي لامپ هاي كم مصرف 12 ولتي از مدارات استاندارد كه در تاپيك مربوطه ارايه شده استفاده كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

jooly

کاربر
2009-05-16
125
141
با سلا ولی در عکس 20wنوشته شده است
من تونستم امروز مهتابی رو روشن کنم ولی فقط نور اصلی لامپ نیست
ان سیمی که از مقاومت اومده وصل کردم به لا مپ مهتابی و سیم aرا هم به همین طرف مهتابی
یک سیم خروجی که 315دور خورده وصل کردم به یک طرف مهتابی ولی اگر سیم دیگر که از همان سیم پیچ اومده رو صل کنم لامپ خاموش شده و اتصال کرده ولی اگر همان سیم رو وصل کنم به +ترانس 12ولت نورش بیشتر میشه
در هر دو صورت بعد 4دقیقه 2n3055خیلی داغ میکنه با این که هد سینگ گذاشتم حرارتش خیلی خیلی زیاد میشه
با تشکر

jooly

کاربر
2009-05-16
125
141
با سلا ولی در عکس 20wنوشته شده است
من تونستم امروز مهتابی رو روشن کنم ولی فقط نور اصلی لامپ نیست
ان سیمی که از مقاومت اومده وصل کردم به لا مپ مهتابی و سیم aرا هم به همین طرف مهتابی
یک سیم خروجی که 315دور خورده وصل کردم به یک طرف مهتابی ولی اگر سیم دیگر که از همان سیم پیچ اومده رو صل کنم لامپ خاموش شده و اتصال کرده ولی اگر همان سیم رو وصل کنم به +ترانس 12ولت نورش بیشتر میشه
در هر دو صورت بعد 4دقیقه 2n3055خیلی داغ میکنه با این که هد سینگ گذاشتم حرارتش خیلی خیلی زیاد میشه
با تشکر

artin25

کاربر
2010-08-04
4
2
سلام از ترانس شارژر موبایل بجای سیم پیچ ترانس استفاده کنید ترانزیستور هم d882کفایت میکنه و مقاومت هم ۱وات کفایت میکنه اجری لازم نیست موفق باشید

بالا