آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

داغ کردن ریگلاتور بین چیپ شمالی و جنوبی مادربرد گیگابایت GA-8I848P775-G

armin11

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2010-10-04
248
1,366
آخر دنیا
با سلام خدمت اساتید محترم
مادر برد فوق روی دیباگر کد c1 رو نشون میداد بعد از خارج کردن دو ریگلاتور بین چیپ ها که یکی از انها هم در زیر اسلاید گرافیک قرار دارد و تست متوجه سوختن یکی از انها شدم
و با تعویض ان مادر برد روشن شد اما وقتی از یک رم استفاده مکنم یکی از انها به شدت داغ میشود و با استفاده از هر دو رم هر دو ریگلاتور به شدت و غیر طبیعی داغ میشوند
از دوستان عزیز خواهشمندم بفرمایند مشکل از کجاست و کدام قطعه در مسیر ممکن است مشکل داشته باشد
با تشکر فراوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

armin11

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2010-10-04
248
1,366
آخر دنیا
با سلام و تشکر فراوان

دوست عزیز به حدی داغ میشه که باعث سوختن ریگلاتور میشه
داغ شدن ریگلاتور بله طبیعی میباشد اما نه در این حد

nekanews

کاربر vip
کاربر
2012-04-21
131
460
37
سلام دوست عزیز خود اسلت رم رو چک کن از داخل با هم اتصاد نداشته باشه که باعث بشه بیش از حد داغ کنه یه ولتاژ بگیر ببینیم ولتاژ چند

armin11

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2010-10-04
248
1,366
آخر دنیا
سلام مجدد و تشکر از راهنمایی های شما دوستان
اسلاید ها مشکلی ندارند و ولتاژ هم مشکلی ندارد فقط به جای 2.5 ولتاژ 2.6 میباشد

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی ، اگر دو ریگلاتور را تعویض کردید و همچنان داغ میکند به احتمال زیاد ایراد از چیپ است
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: armin11

nekanews

کاربر vip
کاربر
2012-04-21
131
460
37
ببین دوست عزیز چک کنید ببینیدقطعه ای در اطراف سوخته نباشه که باعث جریان کشی بشه یه چک کلی مجددآ انجام بدید ولتاژ روی رگلاتور رو برسی کردید . اسلت گرافیگ رو هم چک کنید

آخرین ویرایش:

iliya_nazari

کاربر
2013-01-11
30
310
www.iliyacomputer.ir
سلام
من هم این مشکل رو دارم پل جنوبی مشکل داره ولی میتونی اگه کسی در سیستم رو باز نمیکنه با یه سینک مناسب ،سیلیکون و استفاده از ریگولاتور مورد نظر خارج از مادربرد و بستن اون رو سینک و مهار کردن سینک بر روی قسمت odd ها میتونی مشکل رو حل کنی من برای یکی این کارو کردم نزدیک به یک ساله هنوز داره کار میکنه از هیت سینک های فت های داخل مانیتور CRT با همون بست قکزی استفاده کردم
خواستی باست عکس هم میذارم .
در ضمن پایه های ریگولاتور رو با سیم به مین اتصال بده
ولی کار قانونی ریبال و یا تصوض SOUT BRIDG هستش که هم زمان میبره و هم هزینه بردار هستش.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: armin11

iliya_nazari

کاربر
2013-01-11
30
310
www.iliyacomputer.ir
مشکل از پل هستش و داستان اسلات گرافیگ ربطی به ریگولاتور رم ندراه
اسلا گرافیک در این مدل ریگولاتورش زیرشه و دقیقا بین اسلات گرافیک و اولین pci هستش

ramin_bord20

کاربر
2014-03-27
17
23
با سلام و عرض خسته نباشید من یکی از این مدل مادر برد رو دارم وقتی مین بدون کارت گرافیک روشنش میکنم دیباگر کد رو 2626 نشون می ده اما با کارت گرافیک کد 2525 میده :051: لطفا راهنماییم کنین، در ضمن با 3 تا گرافیک جدا تست کردم ... نشد که نشد

بالا