آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: وقتی مادربرد را خاموش میکنم خود به خود روشن میشود

hamedphp

کاربر vip
کاربر
2011-08-17
69
83
مشهد
سلام به همکاران گرامی
من یک مادربرد مدل foxconn a60 amd دارم که وقتی خاموش میکنم خود به خود بعد از چند ثانیه روشن میشود در ضمن من بایوس مادربرد را هم عوض کردم و نکته اینجاست که وقنی از داخل ویندوز خاموش میشود بعد از چند ثانیه روشن میشود اما از داخل محیط داس که ویندوز بالا نیامده خاموش میکنم دیگر خاموش است
لطفا همکاران گرامی من را راهنمایی کنند
با تشکر فراوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی ، شما اول باید وسایل جانبی مثل مودم یا کارت تی وی یا کارت صدا را از پورت pci خارج کنید سپس سیستم را روشن کنید و وارد ویندوز شوید حالا سیستم را خاموش کنید ببینید آیا خاموش میشود
اگر حل نشد با پاور دیگر تست کنید
سپس نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

hamedphp

کاربر vip
کاربر
2011-08-17
69
83
مشهد
سلام
من مادربرد را بیرون ازکیس بدون قطعات جانبی با پاور دیگر هم تست کرده ام و حتی رم و سی پی یو را هم عوض کرده ام لطفا من را پیش تر راهنمایی کنید با تشکر

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام مدل مین همیشه با ورزن عنوان شه بهتره خوب در این مدل چندین علت ممکنه مسبب این مساله شه در فدم اول روی مین کنار باطری بکاب یه جامبر هس که در حالت 1و2 نرمال و در 2و3 کلیر میشه شما اول در حالت خاموش کلیر کنید در صورت عدم ج بایه 3 ای سیه بایوسو در حالی که گراند اهمتر روی منفی شاسیس روش بزارید و اونو رو رنج ولتاز dc بزارید در حالت اف باید 2.7 دهم داشته باشید اینو تست و ج بدید یه تجربه در این مورد مینها شورت فتها در استانه میباشد توضیح اینکه قطعات از این دس در سه کلاس 1.کار2.اشباع 3.دیس هستن و میدونید که خاموش شدن انها که در اصطلاح کموتاسیون میگیم در مورد شما در حالت 2 میباشد یعنی اشباع معمولا دو تا فت وظیفه کموتاسیون یا شورت فت رو بر عهده دارن یکیشون کنار مازول یا بانکه رمه نزدیک به سی بی یو و دیگری کنار ای سی جنوبیت یا bscep خوب بعد تست فتها در صورت عدم ج صددرصد خود بایوس گیناش رفته و باید تعویض بشه موفق باشید.

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود

دلایل زیر می تواند نقش داشته باشد
1- وجود ولتاژ مزاحم در بدنه کیس
2- اتصال مودم به تلفن و هر بار زنگ خوردن تلفن ( مخصوصا در موقعی که تلفن در منزل بی سیم باشد)
3- کمبود ولتاژ باطری بایوس زیر 3/. ولت
4- عدم اتصال صحیح و یا شل بودن سوکت پاور
5- خرابی یکی از واحدهای مربوط به چیپ جنوبی که اتصال کوتاه آن باعث تحریک می گردد.

nekanews

کاربر vip
کاربر
2012-04-21
131
461
37
سلام به همکاران گرامی
من یک مادربرد مدل foxconn a60 amd دارم که وقتی خاموش میکنم خود به خود بعد از چند ثانیه روشن میشود در ضمن من بایوس مادربرد را هم عوض کردم و نکته اینجاست که وقنی از داخل ویندوز خاموش میشود بعد از چند ثانیه روشن میشود اما از داخل محیط داس که ویندوز بالا نیامده خاموش میکنم دیگر خاموش است
لطفا همکاران گرامی من را راهنمایی کنند
با تشکر فراوان

دوست عزیز بعد از اینکه بایوس زدید باید ویندوز عوض کنید تا مشکل حل بشه تا ویندوز عوض نکنید همینه
موفق باشید

بالا