آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

چند سئوال درمورد ویندوز 8

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
با سلام میشهبه سئوالاتم جواب بدید
1:گزینه ALL Programکجاست؟
2:اکسسوریس وسیستم ریستور وبقیه گزینه اش کجاهستند؟
3:آیا مثل 7که پریمیوم و...وآلتیمیت داشت 8آخرین وبهترین ورژنش چیه ؟
4:چطور ی تونم پنجرهایی که خارج از دسکتاپ باز میشه رو ببندم ؟
5:اکتیویتور از سایت گردو دانلود کردم وفعلا اکتیوشده آیا بهترازاون هم هست ؟
6:درآخر چجورویندوزی هستش آیا بدرد کار می خوره یا نه من که تواین چند روز کار کردم ازش راضی هستم ....
موفق وموید باشید....

شعبانيان

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-12-24
745
7,068
تهران
tvserviceiran.com
سلام ارباب
از فایل زیر استفاده کن برنامه استارد اضافه میشود
من مدتی است که استفاده میکنم بعد نیست یکی از مشکلات این استار بود که با این برنامه حل کردم

در ضمن مدیر محترم بخش اگر صلاح میدانند برنامه را در بخش مربوطه قرار دهند

ahmad_1

کاربر
2008-08-01
17
56
سلام من سئوالی دیگری راجب نصب ویندوز 8 در کامپیوترهای نسبتا قدیمی دارم چون با مشخصات سیستمی به شرح ذیل نتوانستم ویندوز را نصب کنم اشکالی که مشاهده و بررسی کردم ناشی از CPU و یا RAM است .,وگرنه مشخصاتی که در روی جلد ویندوز اشاره شده نبایستی مشکلی در نصب داشته باشم لطفا مرا راهنمایی کنید متشکرم 1-CPU AMD Athlon XP 2000 2- Ram 1GB 3-کارت گرافیکی Nvida Geforce4 mx4000 4- هارد 100 گیگا بایت

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با سلام میشهبه سئوالاتم جواب بدید
1:گزینه ALL Programکجاست؟
2:اکسسوریس وسیستم ریستور وبقیه گزینه اش کجاهستند؟
3:آیا مثل 7که پریمیوم و...وآلتیمیت داشت 8آخرین وبهترین ورژنش چیه ؟
4:چطور ی تونم پنجرهایی که خارج از دسکتاپ باز میشه رو ببندم ؟
5:اکتیویتور از سایت گردو دانلود کردم وفعلا اکتیوشده آیا بهترازاون هم هست ؟
6:درآخر چجورویندوزی هستش آیا بدرد کار می خوره یا نه من که تواین چند روز کار کردم ازش راضی هستم ....
موفق وموید باشید....

سلام
1- گزینه all program به شکل جدید در فضای "مترو" ارائه شده. توصیه میکنم به این وضعیت عادت کنید و منوی استارت رو اضافه نکنید. بعد از مدت کوتاهی عادت میکنید. فضای مترو قابلیت زیادی برای تاچ اسکرین داره که لپ تاپهای خیلی جدید اکثرا تاچ اسکرین هستند و به مرور دیگه استارت قدیمی قابلیتی نخواهد داشت پس بهتره بهش عادت کنید.

2-Accessories هم گزینه هاش همه هستند فقط کافیه موس رو به پایین، گوشه سمت راست بچسبونید یک منو باز میشه که روی شکل ذره بین کلیک کرده و اسم گزینه مورد نظر خودتون رو بنویسید. چند
حرفشم بنویسید میاد. البته اگر از گزینه های سیستمی باشه باید از زیر ذره بین گزینه Setting رو انتخاب کنید. گزینه system restor هم همونجا چند حرفش و بنویسید میاد. خوبیه این روش اینه که همه برنامه ها و تنظیمات رو میتونید با تایپ چند حرف از یک جا به سرعت بیارید.

3- نسخه enterprise گرانترین نسخه ویندوز 8 هست. نمیگم بهترین چون برای هر کسی فرق داره شاید ویژگیهای این ورژن به کار هر کسی نیاد...

4- این کار فقط با ترکیب کلیدهای Alt+f4 انجام میشه. البته اون محیزی هم که شما میگید Metro نام داره.

5-بهترین اکتیویتوری که در حال حاضر هست : PD Activator هست که هر ماه ورژن جدید میده. آخریش فکر کنم v2.0 بود اگه ورژن جدید نداده باشه این چند روز...

6- به نظر شخص من بسیار سریعتر و بهتر هست . زمان بوتش بسیار کمتر هست و کلا خیلی بهتره. ولی هنوز خیلی باگ داره و یک سری نرم افزارها روش درست کار نمیکنه و یکسری سخت افزارها هم درایوری برای ویندوز 8 هنوز ندارند! با وجود این مشکلاتش من حاضر نیستم ده دقیقه برگردم به ویندوز 7. (همه مثل من نیستند بعضی نرمفزارهای قدیمی تر رو که عادت دارند ترجیح میدن)

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام من سئوالی دیگری راجب نصب ویندوز 8 در کامپیوترهای نسبتا قدیمی دارم چون با مشخصات سیستمی به شرح ذیل نتوانستم ویندوز را نصب کنم اشکالی که مشاهده و بررسی کردم ناشی از CPU و یا RAM است .,وگرنه مشخصاتی که در روی جلد ویندوز اشاره شده نبایستی مشکلی در نصب داشته باشم لطفا مرا راهنمایی کنید متشکرم 1-CPU AMD Athlon XP 2000 2- Ram 1GB 3-کارت گرافیکی Nvida Geforce4 mx4000 4- هارد 100 گیگا بایت

سلام
ویندوز 8 سیستم کمتری نسبت به ویندوز 7 نیاز دارید. پس نصب نشدن سیستم با مشخصاتی که بالا دادید به هیچ عنوان قابل قبول نیست. بیشتر توضیح بدید ببینم چه مشکلی هنگام نصب داشتید؟

البته رم شما اگر درست متوجه شده باشم یک گیگابایت هست. و این مقدار رم برای ویندوز Xp هم مناسب نیست. شما اگر بخواین سیستمتون روان اجرا بشه حداقل 3 گیگابایت رم نیاز دارید ولی 6 گیگ رم برای این دوره و زمونه پیشنهاد میشه اگر بخواین بازی کنید یا فتوشاپ استفاده کنید و .... ولی برای اجرای برنامه های ساده همون 3 گیگ کافیه....

ahmad_1

کاربر
2008-08-01
17
56
با سلام مجدد
البته من در نصب ویندوز 7 با این سیستم هیچ گونه مشکلی ندارم اما در ویندوز 8 کد خطایی که در هنگام نصب می دهد این است
Error Code 0X0000005D
Prametrs: X03060801
0X68747541
0X69746E65
0X444D163
باز نیز در ادامه در سایتی دیدم که اشاره شده بود که در بایوس تغییراتی را باید داد که این گزینه در بایوس سیستم من نبود

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
من تو سایکت مایکروسافت جوابی که پیدا کردم گفته بود باید CPU شما با NX-bit سازگاری داشته باشه و اگر نداشته باشه نصب نمیشه و ارور شما رو میده. و گفته بود این گزینه در بعضی مادر بردها غیر فعال میشه کرد که باید دقت کنید در تنظیمات بایوس گزینه NX bit غیر فعال نباشه.

• [*=left]First, make sure your Pentium 4 model supports the NX bit: for sockets 423 or 478 processors, then it won't work (in most cases).
    [*=left]For sockets 775 processors, it can be compatible. If the CPU supports NX-bit, you can install Windows 8 32-bit or 64-bit (it depends on the models!).
    [*=left]Also make sure that NX bit is not disabled in the BIOS (if present).

شما اگر تو تنظیمات مادربردتون چیزی به عنوان NX-bit ندارید نمیتونید کار بکنید و سی پی یو شما از ویندوز 8 پشتیبانی نمیکنه. البته حتما بایوس مادربرد خودتون رو آپدیت کنید. در خیلی مدلها بعد از آپدیت بایوس پشتیبانی از NX-bit فعال میشه و مشکلشون حل میشه.

در ضمن اگر انگلیسیتون خوبه مایکروسافت در این صفحه یا فایل word برای دانلود قرار داده که در اون در باره NX-bit و پشتیبانی ویندوز8 از آن کلی توضیح داده....
PAE/NX/SSE2 Support Requirement Guide for Windows 8

منظور از NX هم جمله زیر هست که مخفف شده اینجا

No Execute Memory Protect

hassan99

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-31
523
10,322
با سلام
من قبلا ویندوز ایت 32 بیتی داشتم که پروگرامر TNM با ان کار میکرد ولی الان با64 بیتی TNM را نمیشناسه.َ

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
برای این موارد اولین کار اینکه راست کلیک کنید و در properties گزینه compatibillity را روی ویندوز 7 یا xp گذاشته و با هر دو تست کنید. اگر کار نکرد یک ویندوز مجازی نصب کنید با برنامه vmware یا vircual box که اولی کرک داره و دومی خودش رایگان و بسیار کاربردی هست. من یک ویندوز xp با این روش نصب کردم و از داخل اون ویندوز مجازی با اسکنرم که درایورش در ویندوز8 جواب نمیده کار میکنم.

البته چون CPU یکم درگیر ویندوز اول هست کمی کندتر میشه و بدرد استفاده 24 ساعته نمیخوره! در اون صورت ویندوزی نصب کنید که دستگاهتون روش کار کنه.

بالا