آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

روشن نشدن لپ تاپ hp nx6310

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
دوستان،این لپ تاپ هیچ عکس العملی در زمان فشردن کلید پاور ندارد.

فیش سر سیم شارژر خراب بوده که خودشون باز کردن و قبلا لحیم کردن و چسب زدن.
چندی پیش سیمها اتصالی کرده به گفته خودشون و دیگه لپ تاپ روشن نشده.

الان سیمهای شارژر را مجدد بستم و اتصالی ندارد.
به اینصورت که زره سیم به بدنه بیرونی(منفی)-لایه دوم سیم به بدن داخلی(مثبت)-مغزی به پین وسط فیش

بازهم روشن نمیشود.

برد دستگاه را شستشو و هیتر کشی کردم.

ضمنا 19.5 مثبت به یک ماس فت به شماره برد 1002 میرود.
گیت این ماسفت را با مقاومت 10 کیلو شاسی کردم و کلید پاور عمل میکند و چراغها روشن میشوند.

اما تصویر ندارد.

ایا راهنمایی میفرمایید چگونه مسیر را عیب یابی کنم؟

ضمنا در شارژ این دستگاه ایا سیم مغزی برای شناسایی شارژر است؟یا کار دیگری انجام میدهد؟

سپاس-بدرود

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
نکته:
الان با باطری تست کردم و روشن شد!!!
البته باتری توی کیف بود و من اطلاع نداشتم.
حال نکته اینست که باتری شارژش تمومه و چراغ شارژ روی لپتاپ چشمک نارنجی میزنه.ایا طبیعیه؟

ضمنا شارژر که وصل میکنم هیچ علامتی نمیده این چراغ.
ولتاژ 19.5 داره شارژر.
بدرود

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
دوست عزیز به نظر من بهترین روش برای تعمیر این لب تاب پیدا کردن نقشه دستگاه مورد نظر میباشد
از طریق نقشه مشخص میشود ولتاز از سوکت شارژ وارد چه قطعاتی میشود و..............

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
با اجازه اساتید ، شک من به آیسی شارژ است . شما ولتاژ گیریتون کامل نیست ، اول ببینید وقتی‌ آداپتور فقط وصل هستش ولتاژ ۱۹ رو کجا‌ها دارین ، ولتاژ ۵ و ۳.۳ را دارین ؟ در مرحله بعد ببینید باطری شارژ می‌کنه ، اگه نه ببینید پشت سوکت باطری چه ولتاژ‌هایی‌ دارین . اگه شما وارد هستین میتونین یه تست خیلی راحت بگیرین ، به این صورت که شما میتونید از پشت سوکت آداپتور ( ۱۹v) یه پول بزنید تا پشت fet‌های پاور ساپلای یعنی‌ به drain دومین fet وصل کنید ، اگه در این حالت سیستم استارت خورد و بالا اومد مشکل از آی‌سی شارژ می‌باشد . در غیر این صورت اعلام کنید تا دوباره راهنمایتون کنن دوستان .

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
با اجازه اساتید ، شک من به آیسی شارژ است . شما ولتاژ گیریتون کامل نیست ، اول ببینید وقتی‌ آداپتور فقط وصل هستش ولتاژ ۱۹ رو کجا‌ها دارین ، ولتاژ ۵ و ۳.۳ را دارین ؟ در مرحله بعد ببینید باطری شارژ می‌کنه ، اگه نه ببینید پشت سوکت باطری چه ولتاژ‌هایی‌ دارین . اگه شما وارد هستین میتونین یه تست خیلی راحت بگیرین ، به این صورت که شما میتونید از پشت سوکت آداپتور ( ۱۹v) یه پول بزنید تا پشت fet‌های پاور ساپلای یعنی‌ به drain دومین fet وصل کنید ، اگه در این حالت سیستم استارت خورد و بالا اومد مشکل از آی‌سی شارژ می‌باشد . در غیر این صورت اعلام کنید تا دوباره راهنمایتون کنن دوستان .

دوست عزیز میشه این روش رو که گفتید به شکل تصویری یا حتی بلوک دیگرامی نشون بدید؟

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
پول مورد نظر همونیه که با خط قرمز مشخص کردم ، ببخشید که نقاشیم خوب نیست .
Untitled.jpg

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
خیلی لطف کردید
نقاشی در حد پیکاسو

ولتاژهای 5 و 3.3 که در پست قبل فرمودید رو بهتره کجا ها بگریم تا نتیجه بهتری عاید بشه

آخرین ویرایش:
بالا