آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن هارد با وجود داشتن برق 12 و 5 ولت روی برد

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
با سلام
SP_A0030.jpg
برد هارد وقتی به برق وصل می کنم سوکت برق خروجی 12 و 5 ولت داره اما هارد کار نمی کنه و موتور نمی چرخه با توجه به توضیح استاتید دو تا دیودی که با دایره قرمز مشخص کردم از مدار خارج کردم دو تا خازن SMD که با رنگ آبی مشخص کردم رو تست بازر مولتی متر زنگ میزد عوض کردم ولی تغییری نکرد یه دونه مقاوت فیوزی هم که با رنگ زرد مشخص کردم عوض کردم فقط اون چهار خازنی که با رنگ سبز مشخص کردم وقتی ولتاژ گیری می کنم برق 12 ولت داره با تشکر

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
با سلام.اگر تمام دیودها رو چک کردید. به احتمال قوی آی سی درایور( چیپ مربعی سمت چپ دایره سبز) سوخته وباید تعویض بشه البته قطعات کناری رو هم باید تست کنی .البته بعضی وقتها احتمال داره از سیلندر باشه اگه بتونید با یه برد سالم تست کنید بهتره.
موفق باشید.

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
سلام آقا مهدی
اگه بخوام آیسی رو عوض کنم قیمتش تقریبا چنده ؟
زمانی که بخوام بردو عوض کنم مگه نباید چیپ اصلی برد قدیم باچیپ برد جدید عوض کنم ؟

saeed2041

کاربر
2012-08-15
307
848
(نیشایور)
اسم علمی و دقیق ای سی هست vcm ای سی کنترل کننده موتور معمولا ای سی های موتور هارد کم گیر می یاند . اگه خود برد را پیدا کنید معمولا نیازی به تعویض ای سی اصلی نیست.

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
با سلام شرمنده من شنیده بودم وقتی برد هارد رو می خوای عوض کنی اگه هارد sata باشه باید فریمور هارد رو آپدیت کنی یعنی اگه یه برد مثل خودش گیر بیارم بندازم رو هارد ، مشکل برطرف میشه
شرمنده یه سوال دیگه داشتم با توجه به اینکه ما توشهرستان هستیم می خواستم اگه امکانش هست یه جایی رو معرفی کنید که آیسی و یا برد بخوای تهیه کنیم هم مطمئن باشه هم قیمتش مناسب باشه

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
با سلام.
ایمان جان آی سی رو از روی بردهای اوراقی باید بردارید.
و معمولا بردهایی که دقیقا شبیه هم بوده و شماره آ

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
راستی شما سعی کنید هاردهایی که مشکل سیلندر دارن و تعمیر نمیشن رو از مشتری بخرید.ودر این مواقع از آنها استفاده کنید.
کاری که من هم انجام میدم.
پیروز باشید.

hossein_g

کاربر
2012-04-16
64
163
سلام
برای اطمینان از سالم بودن موتور مدیا با اهم متر روی تست بازر پایه های موتور مدیا رو بگیر باید بهم دیگه بوق بزنند

بالا