آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن مادربرد2.02: ASUS P5PL2 REV

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
با سلام مادربردفوق یک لحظه روشن میشه دوباره خاموش میشه مدار PWM را چک کردم المانها همه درست بودند سی پی یو را برمی دارم روشن میشه با چندتا سی پی یو امتحان کردم باز همین جور میشه مثل وقتی که یکی از فتها خراب باشه اینجور میشه وقتی سی پی یو هست حتی با وصل کردن سیم سبز ومشکی پاور هم مادربرد روشن نمیشه ولی وقتی سی پی یو را بر می دارم بدون وصل کردن بطور عادی روشن میشه وقتی سی پی یو هست تا کلید را می زنم دیباگر یک لحظه روشن وخاموش میشه ... دوستان کسی تا بحال چنین تجربه ای داشته راهنماییم کنه باتشکر

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام مادربردفوق یک لحظه روشن میشه دوباره خاموش میشه مدار PWM را چک کردم المانها همه درست بودند سی پی یو را برمی دارم روشن میشه با چندتا سی پی یو امتحان کردم باز همین جور میشه مثل وقتی که یکی از فتها خراب باشه اینجور میشه وقتی سی پی یو هست حتی با وصل کردن سیم سبز ومشکی پاور هم مادربرد روشن نمیشه ولی وقتی سی پی یو را بر می دارم بدون وصل کردن بطور عادی روشن میشه وقتی سی پی یو هست تا کلید را می زنم دیباگر یک لحظه روشن وخاموش میشه ... دوستان کسی تا بحال چنین تجربه ای داشته راهنماییم کنه باتشکر

دوست عزیز فتهای اطراف سی پی یو و سوکت و پایه های سی پی یو را چک کنید در ضمن چون سی پی یو به چیپ شمالی مربوط می شود قطعات اطراف چیپ نیز را از نظر اتصال کوتاه تست کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

ajamin.ali

کاربر
2010-06-07
95
240
بهتر اگه شبیه ساز cpu داری دوست عزیز تست کنید اما اگه مثل عیبی باشه که من داشتم با ریسولد شمالی حل شده البته من با شبیه ساز چک ولتاژی میگیرم

بالا