آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نرم افزاری برای محاسبه ترانس های تطبیق آمپدانس

amin_bm2003

کاربر
2012-11-28
7
21
با سلام :
با عرض معذرت از پیشنهاد نرم افزار فوق { نرم افزار فوق صرفا برای برق شهری 50 هرتز طراحی شده } که بنده حضور ذهن این مورد را فراموش کرده بودم .
بله بنده هم قبول دارم از نظر کیفیت و دوام و ... هنوز مدارات امپلی فایر لامپی بخاطر سادگی و ...حرف اول را میزند .
در همین انجمن در موارد الکترونیک عمومی و طراحی انواع مدارات درحد امکان خدمتون خواهم بود .
در مورد محاسبه ترانس درخواستی : نرم افزار اختصاصی که پاسخگوی نیاز واقعی شما باشد در حال حاضر سراغ ندارم و این نرم افزار های موجود تقریبا برای مبتدیان تا حدودی { کاربرد عمومی } پاسخگو هستند اما نه در حدی که از نظر بازدهی و کیفیت مناسب و کارگشای شما دوست عزیز باشد . چشم . تهیه و تقدیم مقاله جامع و عملی ترانس های صوتی لازمه فرصتی هست که سعی میکنم در اسزع وقت بیشتر در خدمت باشم .
موفق باشید .

سلام ممنونم از راهنمایی ها و پیگیری هاتون.
من در یکی از سایت های DIY به این نرم افزار برخورد کردم OPT DATA ASSISTANT که لینک دانلودشو برای شما میزارم که شاید هم شما با این نرم افزار کار کردین . خواهشمندم این نرم افزار رو اجرا کنید و بگید آیا این نرم افزار کمکی به من می کنه یا نه.
با تشکر http://www.softwaregeek.com/mirror.php?sid=500209&index=1

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
با سلام، منهم فرمایش جناب رجبی را تایید میکنم. بنظر من از فرمول ساده تر زیر زودتر به نتیجه میرسید و شما تک تک امپدانسهای مختلف را از این فرمول جدا محاسبه و سپس در یک ترانس چند امپدانس مختلف را ترکیبی با توجه به جریان مورد لزوم سیم انتخاب و پپیچید:
The turns ratio is the square root of the impedance ratio,
i.e., Z[SUB]pri[/SUB]/Z[SUB]sec[/SUB] = (N[SUB]pri[/SUB]/N[SUB]sec[/SUB])[SUP]2[/SUP].
Transformer Turns Ratio Calculator

amin_bm2003

کاربر
2012-11-28
7
21
خوب دوستان ممنونم از راهنماییهاتون آقا رضا و استاد رجبی ، اما متاسفانه من به جواب نرسیدم و به هر حال این در تخصص رشته بچه های برق و الکترنیک هست و اگر واقعا کسی نمی تونه یه همچین ترانسی با همچین کاربردی بپیچه فقط دلیلش ضعف در سیستم دانشگاهی ما و اینکه ایرانی ها هر روز بیشتر آموزش می بینند که مصرف کننده بشن نا تولید کننده . امیدوارم این نقیصه ها هر چه زود تر تو کشورمون رفع بشه و ما بتونیم از افراد با استعداد در راه تولید با کیفیت استفاده کنیم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin
بالا