آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کابل HDMIبه کیس و تصویر ثابت محیط ویندوز

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
با درود یه یه کابل HDMIاز کیس به مانیتور LCDخانگی زدم وقتی کیس رو روشن میکنم تصویر محیط ویندوز فقط میاد بالا آیکن های رویی صفحه ویندوز مثلا MY COMPUTERوغیره نیستن و کارت گرافیک سیستم RADEON HD 5450 1G DDR3همراه با کابل VGA که میزنم این طور میشه وقتی کابل HD رو در میارم تمام آیکن ها میاد خواستم ببینم باید تنظیماتی باید انجام بدم ممنون میشم اگه کسی میدونه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
اگر تصویر درسته و فقط آیکونها نیستند مربوط به رزولوشن نیست. در تنظیمات مانیتور 4 حالت وجود داره. یکی فقط مانیتور 1 ، یکی فقط مانیتور2 ، یکی هر دو اما تصویر به صورت extended یا گسترش یافته روی هر دو مانیتور (که الآن از شما روی این حالت هست، یعنی آیکونها روی مانیتور اول هست و دسکتاپ رو فقط روی مانیتور دوم میبینید) و حالت چهارم یعنی تصویر روی هر دو مانیتور ولی به صورت duplicate یعنی تکرار شده روی هر دو مانتور هست.
شما باید یا روی حالت فقط مانیتور شماره 2 بگذارید یا روی حالت duplicate. تنظیمات این قسمت هم در همان display setting هست میتونید تنظیم کنید.

اگر هم که دسکتاپ رو به صورت کامل نمیبینید میتونه همانطور که دوستمون گفتند مربوط به رزولوشن باشه که تنظیم کنید

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
ممنون همون تنظیم رزولوشن بود تنظیم کردم درست شد ممنون از همکاران گرامی.....

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
شما اگر مشکلتون از رزولوشن بوده 100 درصد تصویر دسکتاپ رو هم کامل نداشتید. لطفا همیشه برای اینکه مشکلتون درست حل بشه همه چیزها رو دقیق همانطور که هست توصیف کنید.

در حالتی که تصویر دسکتاپ کامل باشه فقط به همون دلیل که تنظیمات کارت گرافیک روی extended قرار داره آیکونها در LCD دیده نمیشه.

البته من چون نوشته بودید محیط ویندوز میاد و محیط ویندوز هر چیزی میتونه باشه منجمله آیکونها، حدس زدم که ممکنه سوالتون رو درست نگفته باشید برای همین گفتم اگر دسکتاپ رو کامل نمیبینید همانطور که دوستمون گفتند از رزولوشن هست.

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
درست میفرمایید من همون طور که بود سوال کردم اما یه مقدار انگار سوالام شاید نکته انحرافی داشته باید ببخشید.....ممنون از توجهتون و همکاریتون

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
با سلام خدمت دوستان.............این قصه هنوز ادامه داره
1-ویندوز xp نصب کردم
2-کابل HDMIهمراه با کابل VGA باید بزنم تا تصویر بده بدون کابل VGA تصویر نمیاد......یعنی کابل HDMIرو وصل میکنم تصویر نمیده تصویر سیاه
3-هر چی دیشب رفتم تو تنظیمات قسمت کارت گرافیکش به مدل ATI 1Gمدل سافایر هست یکی یکی امتحان کردم هیچ فایده ای نداشت دیگه خستم کرد اعصابمو خراب کرد حقیقت! چون اصولا باید فقط با کابل HDMI تصویر بده نه با هردو (کابل VGA)ممنون میشم از دوستان عزیز ومحترم این مشکل حل بشه.......آهان اینم یادم اومد توقسمت تنظیمات گرافیک تو قسمت DISPLYفقط تو نوار بالا اسم تلویزیون رو زده و نوشته DIFULT VAG TV PANASONICفقط همین رو نمایش میده.
موفق و پیروز باشید

آخرین ویرایش:

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
ار دوستان کسی نیست یه همکاری کنه؟

touch

کاربر
2012-08-08
335
575
کسی نیست...................................................................؟

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
درایوری که روی ویندوز xp نصب کردید اورجینال هست؟ چون کارتهای گرافیک جدید از ویندوز xp پشتیبانی نمیکنند. فقط تصویر رو بالا میارن و خیلی از امکاناتشون کار نمیکنه. اول چک کنید ببینید تو سایت خود شرکت سازنده کارت گرفیک شما برای مدل کارت گرافیک شما چیزی تحت عنوان درایور windows XP موجود هست یا نه؟

بالا