آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

خرابی UPS Faratel 1250

enyac

کاربر
2008-12-09
23
53
با سلام

بک عدد یوپی اس 1250 فاراتل دارم که چند وقت قبل بعد از چند سال باطری های آن را عوض کردم .

اما حالا موقع قطع برق بلافاصله یوپی اس خاموش می شود و روی باطری نمی رود

باطری ها رو عوض کردم اما ذروست نشد .

emos

کاربر vip
کاربر
2013-02-20
46
384
با سلام
1- برد شارژر بررسی شود و جریان شارژر اندازه گیری شود (احتمال میدم شارژر باتریاتو شارژ نمیکنه و ولتاژ باتریات به حد استاندارد نرسیده)
2- توان مصرف کننده محاسبه گردد (در صورتی که توان مصرف کننده بیشتر از توان واقعی یو پی اس باشد ، ups خاموش میشود. سعی کن 10 درصد کمتر از توان واقعی باشه.)

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
شما ولتاژ خروجی یو پی اس و ولتاژ سر باتری را در حالت شارژ وجداگانه اندازه گیری ونتیجه را اعلام کنید.شاید در مسیر شارژ باتری فیوز ویا المانی سوخته وباتری جریان لازم را برای مصرف کننده تامین نمیکند

mnajafi

کاربر vip
کاربر
2011-09-10
87
318
تو این مدل اگر باتریها به مدار وصل نباشند اصلا دستگاه روشن نمیشه ! به احتمال زیاد باتریهایی که گذاشتی اشکال دارند ، به هر باتری ای که تو بازار هست نمیشه اعتماد کرد ، به هر حال طبق گفته استاد عزیز آقای khalili باید هنگامی که دستگاه روشن است ولتاژ دو سر باتری رو به صورت مدار باز و همچنین جریان شارژر رو چک کنین تا دوستان بتونن راهنماییتون کنن

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام

همانطور که استاد عزیزم جناب آقای خلیلی فرمودند یک مقاومت سبز رنگ فیوزی کوچک کنار فیوز ها هست که نمونه ای از ولتاژ باطری را به سیستم کنترل و پردازشگر میفرسته این مقاومت را تست کنید ( کلا رنگ سبز داره )

سپاس

آخرین ویرایش:

emos

کاربر vip
کاربر
2013-02-20
46
384
اینطور که فرمودید این ups چندین سال پیش خریدین و به احتمال زیاد این ups از نوع line interactive می باشد . حتما رله تایمر چک گردد . معمولا 4 تا رله کنار هم قرار دارند که یکیشون تایمره
قبل از این رله ها هم یک ای سی بافر قرار داره ، اونم چک بشه

بالا