آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: آموزش تعویض ترموکوپل بخاری گازی

microbit

کاربر
2009-05-07
63
308
گیلان
www.azadshop.net
با سلام خدمت شما عزیزان
از دوستان خبره کسی هست در این زمینه اطلاعی داشته باشه بصورت مرحله به مرحله و یا عکس ما رو راهنمایی کنه؟

شیر تنظیم در قسمت راست و پایین بخاری تعبیه شده
بنده میخوام ترموکوپل رو عوض کنم
منتهی چنتا پیچ رو باز کردم ولی هیچی از جاش تکون نمیخوره
ممنون میشم راهنمایی بفرمایین تا یخ نزدیم:nevreness:

microbit

کاربر
2009-05-07
63
308
گیلان
www.azadshop.net
خودم درستش کردم ممنون
-------------------------------------------------
اول اینکه برای اون دسته از عزیزانی که نمیدونن ترموکوپل چیه باید عرض کنم که:
یک لوله مسی انعطاف پذیر هست که داخلش نوی مایع محرک که نمیدونم اسم چیه جریان داره.
کار ترموکوپل اینه که زمانی که شعله شمعک روشنه با گرم شدن سر ترموکوپل مایع رو به سمت انتهای لوله هل میده و در نتیجه باعث باز شدن مجرای گاز میشه
و در صورتی که شمعک خاموش بشه این مایع در سراسر لوله پخش میشه و بدین صورت مجرای گاز هم متعاقبا بسته میشه
اما برای تعویض اون نیاز هست که حتما کل شیر اصلی و متعلقاتش از داخل بخاری کنده بشه و بیرون از بخاری تعویضش کنین
عوض کردنش کار سختی نیست ولی از اونجایی که تمام محصولات ایرانی دارای مهر استاندارد!!! هستن یکمی باید با عذاب فراوان روپوش نگهدارنده اون رو بردارید تا آزاد بشه و مهره انتهای اون هم که بوبین وصل شده رو شل کنین تا در بیاد
ترموکوپل نو رو جایگزاری کنین و سر اون رو خوب تنظیم کنین تا در معرض شعله شمعک قرار بگیره
نکات ایمنی رو رعایت کنید و تمام
حالا امشب اگر من نمردم پس کارم درست بوده اگر هم مردم که خدا بیامرزتم ادم خوبی بودم:ghost:
موفق باشید

خودم درستش کردم ممنون
یک لوله مسی انعطاف پذیر هست که داخلش نوی مایع محرک که نمیدونم اسم چیه جریان داره.
کار ترموکوپل اینه که زمانی که شعله شمعک روشنه با گرم شدن سر ترموکوپل مایع رو به سمت انتهای لوله هل میده و در نتیجه باعث باز شدن مجرای گاز میشه
و در صورتی که شمعک خاموش بشه این مایع در سراسر لوله پخش میشه و بدین صورت مجرای گاز هم متعاقبا بسته میشه
اما برای تعویض اون نیاز هست که حتما کل شیر اصلی و متعلقاتش از داخل بخاری کنده بشه و بیرون از بخاری تعویضش کنین
عوض کردنش کار سختی نیست ولی از اونجایی که تمام محصولات ایرانی دارای مهر استاندارد!!! هستن یکمی باید با عذاب فراوان روپوش نگهدارنده اون رو بردارید تا آزاد بشه و مهره انتهای اون هم که بوبین وصل شده رو شل کنین تا در بیاد
ترموکوپل نو رو جایگزاری کنین و سر اون رو خوب تنظیم کنین تا در معرض شعله شمعک قرار بگیره
حالا امشب اگر من نمردم پس کارم درست بوده اگر هم مردم که خدا بیامرزتم ادم خوبی بودم:ghost:
موفق باشید

با سلام خدمت شما.

دوست عزیز! اولاً که برند و مدل بخاری را ذکر نکردید دوماً جسارتاً اطلاعات شما کاملاً اشتباه است.

ترموکوپل از دو میله فلزی غیر هم جنس رسانا یا نیم رسانا ساخته شده است که از یک سر به هم جوش داده

شده‌اند و دو سر دیگر آنها در لوازم گازسوز به بوبین متصل است. با گرم شدن محل اتصال، جریان ضعیفی از مدار

عبور می‌کند و بوبینی که در مسیر اصلی ورودی گاز به بخاری ، آبگرمکن یا .... قرار دارد و حالت مگنتیک دارد را

تحریک میکند و مسیر گاز را به سیستم باز میکند. برای تعویض ترموکوپل هم احتیاج به در آوردن کل شیر نیست

بلکه با باز کردن دو عد مهره یکی در سر ترموکوپل و دیگری در انتهای آن، ترموکوپل به راحتی تعویض

می شود.

(الیته در بعضی از بخاری ها دسترسی آسان به آن وجود ندارد به همین دلیل بدنه آن باز می شود)

آخرین ویرایش:

P4RS4

کاربر
2012-04-04
6
13
خودم درستش کردم ممنون
موفق باشید

مرسی دوست عزیز بخاری منم خراب شده هر یک ساعت خاموش میشه

میخوام خودم ترموکوپل عوض کنم اما میترسم چون وسیله گاز سوزه خطریه

میگم تا حالا شما تونستی درست تعویض کنی خبری ازت نیست نگران شدیم یک وقت خدانکرده ....:ghost:

شوخی کردم امید وارم سلامت باشی

اخگر

کاربر
2014-02-07
1
3
اجاق گاز من کلید را فشار می دهم روشن میشه اما بعد از مدتی که دستم را رها می کنم خاموش میشه . به نظر شما ایراد از کجاست ؟

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
633
مرسی دوست عزیز بخاری منم خراب شده هر یک ساعت خاموش میشه

میخوام خودم ترموکوپل عوض کنم اما میترسم چون وسیله گاز سوزه خطریه

میگم تا حالا شما تونستی درست تعویض کنی خبری ازت نیست نگران شدیم یک وقت خدانکرده ....:ghost:

شوخی کردم امید وارم سلامت باشی

سلام
بررسی کنین ببینین شعله درست به سر ترموکوپل میرسه و ترموکوپل از جاش تکون نخورده ؟
اگه اینطور نیست با کمی تغییر جای ترموکوپل به نتیجه مناسب خواهید رسید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلام خدمت شما عزیزان
از دوستان خبره کسی هست در این زمینه اطلاعی داشته باشه بصورت مرحله به مرحله و یا عکس ما رو راهنمایی کنه؟

شیر تنظیم در قسمت راست و پایین بخاری تعبیه شده
بنده میخوام ترموکوپل رو عوض کنم
منتهی چنتا پیچ رو باز کردم ولی هیچی از جاش تکون نمیخوره
ممنون میشم راهنمایی بفرمایین تا یخ نزدیم:nevreness:

سلام
ترموکوپل بخاری گازی ارتباطی با گاز و نشت گاز نداره و لذا خطری نداره
اگر درست نبندید فقط بخاری رو نمی تونی روشن نگهداری و بخاری خاموش میشه

یک لوله مسی حاوی سیمه که اگر محل اتصال به شیر را متصل کنی و نوک ترموکوپل را با هر منبعی مثلا با فندک گرم نگهداری دراینصورت مادامیکه نوک ترموکوپل گرمه مسیر گاز بخاری را مسدود نمیکنه و میتونی بخاری را روشن کنی و بمحضیکه نوک ترموکوپل سرد بشه مسیر گاز مسدود و بخاری خاموش میشه

بنابرین نوک ترموکوپل را باید بالای شمعک بخاری در محل مناسبی نصب کنی که درست کار کنه و اگه بدرستی در محل مناسب ننباشه هیچ خطری نداره فقط سرما میخوری

سپاس

microbit

کاربر
2009-05-07
63
308
گیلان
www.azadshop.net
بعد از یکسال اومدم سلامی عرض کنم و بگم زنده هستم
از توضیحات خوب و تکمیلی که دوستان ارائه فرمودن بسیار سپاسگذارم
در مورد خطرش نه خطری نداره... چون اصلاً چیز خاصی نداره که خطری باشه. بازش کنین خودتون متوجه میشید.
کلاً در اغلب لوازمی که دارای ترموکوبل هستن و شعله گاه و بیگاه خاموش میشه 99 درصد دلیلش همون فرسودگی ترموکوبل هست که باید تعویض بشه

P4RS4

کاربر
2012-04-04
6
13
بعد از یکسال اومدم سلامی عرض کنم و بگم زنده هستم
از توضیحات خوب و تکمیلی که دوستان ارائه فرمودن بسیار سپاسگذارم
در مورد خطرش نه خطری نداره... چون اصلاً چیز خاصی نداره که خطری باشه. بازش کنین خودتون متوجه میشید.
کلاً در اغلب لوازمی که دارای ترموکوبل هستن و شعله گاه و بیگاه خاموش میشه 99 درصد دلیلش همون فرسودگی ترموکوبل هست که باید تعویض بشه

دوست عزیز خوشحالم بعد یک سال اومدی و ما رو از نگرانی در آوردی ههههههههه

kamyarifar

کاربر
2015-02-21
1
1
درخواست: آموزش جدا کردن شیر اصلی بخاری گازی

سلام. یه بخاری گازی دارم که دست دو هستش و مارکش هم معلوم نیست چیه(احتمالا ارج یا آزمایش، رو راهنمای روش نوشته "مجهز به کنترل گاز SIT ترموستات دار"). از اول شیر تنظیم گازش مشکل داشت. حالا وقتی خواستم روشنش کنم اول شمعکش روشن نمیموند بعدش شیرش هم قفل شد. حالا برای باز کردن و جدا کردن کل قطعه از لوله منتهی به مشعل، نمیدونم باید چکار کنم. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

بالا