آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام/با تشکر از استاد ارجمندnooshzad که باعث شدن دوستان جسارت پیدا کنن و بدون bga چیپ تعمیر کنند.
یک گیره هم برای دستگاه قبلی درست کردم که برد رو فیکس میکنه.البته دارم روش کار میکنم.گیره رو با کمک لوله استیل درست کردم.عکس سوم رو هم از اینترنت گرفتم ایده ی جالبی هست....
یا علی
۲۰۱۵۱۰۰۶_۲۱۴۸۵۶.jpg

۲۰۱۵۱۰۰۶_۲۱۴۷۵۸.jpg

attachment.jpg

miladsarab50

کاربر vip
کاربر
2015-01-19
3
2
پاسخ : مشکل در لحیم سردی گرفتن مادربرد

دوست عزیز من bga zm6200 دارم.با مادون قرمز کار نمیکنن این دستگاه ها.واینکه میگن به این دلیل برد تاب بر میداره به نظرم اشتباه میکنید.دلیل تاب برداشتن برد اختلاف دماس.وقتی یک قسمت برد زیادداغ میشه و بقیه جاها سرده.اون قسمت تاب بر میداره.کار bga machine هم همینه که از کف کل برد داغ میکنه

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
درود
خسته نباشید اگر این کا رو عملی کنید کار خیلی ساده تر میشه ریسک هم پایین میاد

سلام خدمت همکار گرامی ، برای این سوال همکارمون میشه تجربه خودتن رو بگین .ممنون.چون من تازه تاپیک رو دیدم و میخوام درست کنم. ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد نوشته اصلی توسط sunboys ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد
من یک سوال دارم زمانی که برد را روی توری قرار میدیم قطعات سئی که زیر برد است توسط حرارت کنده نمیشه

Behzadsf

کاربر
2021-10-30
18
11
دوربین دوطرفه برای اینکه بشه چیپ روی برد تنظیم کرد کسی نظری داره ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

electrocom

کاربر
2016-11-26
76
72
مشهد
پاسخ : مشکل در لحیم سردی گرفتن مادربرد

سلام همکار گرامی
بی جی ای ماشین هیتر بالا و پایین المنت هست؟

electrocom

کاربر
2016-11-26
76
72
مشهد
سلام خدمت همکار گرامی ، برای این سوال همکارمون میشه تجربه خودتن رو بگین .ممنون.چون من تازه تاپیک رو دیدم و میخوام درست کنم. ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد نوشته اصلی توسط sunboys ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد
من یک سوال دارم زمانی که برد را روی توری قرار میدیم قطعات سئی که زیر برد است توسط حرارت کنده نمیشه

قطعات حرارت دیده از زیر با وزن خودشون با ذوب شدن لحیم جدا نمیشند. مگر چیپهای سنگینی مثل ps3 و...
ولی اگه توری زیر مینبرد دمای داغیش به ذوب لحیم برسه با تماس با کف برد قطعات رو بر اثر وزن برد یا تکان خوردن جابجا یا می کند
و بنظر من بهتره که مینبرد روی پری هیتر روی توری فلزی نخوابه و توسط اهمرمهایی از دو طرف محکم و فیکس بشه

بالا