آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزش آپدیت بایوس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام .

من تا حالا بایوس پروگرام نکردم .میدادم برام پروگرم میکردن.

حالا میخوام خودم پروگرم کنم . ولی اطلاعاتی در زمینه نوع

پروگرامر مودلش و... ندارم اگه میشه یه توضیح کوتاه در موردش

و لودرش برام بدین آیا اینها خودشون لودر دارن یا با یه نرم افزار خاصی

پروگرام میکنین؟ ممنون

error2009

کاربر
2009-05-18
6
14
آموزش آپدیت رو میدید؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

joojoo0065

کاربر
2007-08-12
75
298
bojnord
با سلام .

من تا حالا بایوس پروگرام نکردم .میدادم برام پروگرم میکردن.

حالا میخوام خودم پروگرم کنم . ولی اطلاعاتی در زمینه نوع

پروگرامر مودلش و... ندارم اگه میشه یه توضیح کوتاه در موردش

و لودرش برام بدین آیا اینها خودشون لودر دارن یا با یه نرم افزار خاصی

پروگرام میکنین؟ ممنون
دوست من کار بسیار راحتیه-شما تنها نام و مدل مادربردتو بدونی کافیه. به سایت سازنده مادربردت برو(معمولا به این فرمت سایت رو نام گزاری میکنن http://www.???.com.tw که به جای علامت سوال نام مادربردتونو بزنید). بعد برید قسمت support و یا dwonload center و یا اینکه معمولا گوشه سمت چپ گزینه ای هست به نام bios رو اون کلیک کنید و با توجه به مدل مادربردتون فایل بایوس مورد نظر رو دانلود کنین.
برای عملیات آپدیت معمولا 2روش وجود داره که اولی مخصوص تمام مادربردها و دومی که تحت ویندوزه شامل مادر برهای جدید میشه:
روش1-بعد از دانلود فایل بایوس اونو از حالت فشرده خارج کنید.ميبينيد که یک فیل بها یک پسوند خاص(فایل فلش) و یک فایل با پسوند اجرایی(exe) هست. این دوتا فایل رو داخل یکی از درایوهاتون قرار بدید و نام و پسوند اونا رو به خاطر بسپرید و بعد سیستم رو ریست کنید و توسط یک cd یا دیسکت بود سیستم را بوت کنید تا خط فرمان داس اجرا بشه.بعد وارد درایوی که فایل هارو درش قرار دادید بشید (برای این کار دستور :? را تایپ و کلید اینتر رو بزنید توجه کنید علامت سوال نام درایوتون هست).حالا ابتدا نام کامل فایل اجرای و سپس یک فاصله و بعد نام فایل فلش رو به همراه پسوندش وارد کنید و کلید اینتر رو بزنید.به شکل زیر از چپ به راست:
(پسوند فایل فلش)(.)(نام فایا فلش)(فاصله)(نام فایل اجرایی)
بعد از باز شدن صفحه آبی رنگ مربوط به عملیات فلش گزینه update bios رو بزنید و سپس به سوال پرسیده شده پاسخ مثبت بدهید.
میبینید که برنامه در حال پاک کردن و رایت کردن frim ware جدید میباشه.بعد از تمام شدن عملیات پیغام update bios is complete داده میشه و از شما خواسته میشه سیستمو ریست کنید.عملیات آپدیت بایوس به اتمام رسیده لطفا حالش رو ببرید:blow:.
توجه کنید در هنگام آپدیت بایوس از زمانی که برنامه شروع میکنه بایوس رو پاک و دیتا جدیدو رایت کنه اگه به هر دلیل سیستم شما ریست یا خاموش بشه آی سی بایوس با مشکل مواجه میشه و به این راحتیا نیمتونید درستش کنید!!!! واسه همینه که کمپانی های سازنده پیشنهاد میکنن تا زمانی که سیستم مشکل نداره و cpu مورد نظر شما رو ساپورت میکنه اقدام به آپدیت بایوس نکنید.
خیلیا فکر میکنن با آپدیت بایوس سرعت سیستم بالا میره:خدمتشون عرض کنم از این خبرا نیست!!!:violent-smiley-093:

آخرین ویرایش:

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
دوست من کار بسیار راحتیه-شما تنها نام و مدل مادربردتو بدونی کافیه. به سایت سازنده مادربردت برو(معمولا به این فرمت سایت رو نام گزاری میکنن http://www.???.com.tw که به جای علامت سوال نام مادربردتونو بزنید). بعد برید قسمت support و یا dwonload center و یا اینکه معمولا گوشه سمت چپ گزینه ای هست به نام bios رو اون کلیک کنید و با توجه به مدل مادربردتون فایل بایوس مورد نظر رو دانلود کنین.
برای عملیات آپدیت معمولا 2روش وجود داره که اولی مخصوص تمام مادربردها و دومی که تحت ویندوزه شامل مادر برهای جدید میشه:
روش1-بعد از دانلود فایل بایوس اونو از حالت فشرده خارج کنید.میبینید که یک فیل بها یک پسوند خواص(فایل فلش) و یک فایل با پسوند اجرایی(exe) هست. این دوتا فایل رو داخل یکی از درایوهاتون قرار بدید و نام و پسوند اونا رو به خاطر بسپرید و بعد سیستم رو ریست کنید و توسط یک cd یا دیسکت بود سیستم را بوت کنید تا خط فرمان داس اجرا بشه.بعد وارد درایوی که فایل هارو درش قرار دادید بشید (برای این کار دستور :? را تایپ و کلید اینتر رو بزنید توجه کنید علامت سوال نام درایوتون هست).حالا ابتدا نام کامل فایل اجرای و سپس یک فاصله و بعد نام فایل فلش رو به همراه پسوندش وارد کنید و کلید اینتر رو بزنید.به شکل زیر از چپ به راست:
(پسوند فایل فلش)(.)(نام فایا فلش)(فاصله)(نام فایل اجرایی)
بعد از باز شدن صفحه آبی رنگ مربوط به عملیات فلش گزینه update bios رو بزنید و سپس به سوال پرسیده شده پاسخ مثبت بدهید.
میبینید که برنامه در حال پاک کردن و رایت کردن frim ware جدید میباشه.بعد از تمام شدن عملیات پیغام update bios is complete داده میشه و از شما خواسته میشه سیستمو ریست کنید.عملیات آپدیت بایوس به اتمام رسیده لطفا حالش رو ببرید:blow:.
توجه کنید در هنگام آپدیت بایوس از زمانی که برنامه شروع میکنه بایوس رو پاک و دیتا جدیدو رایت کنه اگه به هر دلیل سیستم شما ریست یا خاموش بشه آی سی بایوس با مشکل مواجه میشه و به این راحتیا نیمتونید درستش کنید!!!! واسه همینه که کمپانی های سازنده پیشنهاد میکنن تا زمانی که سیستم مشکل نداره و cpu مورد نظر شما رو ساپورت میکنه اقدام به آپدیت بایوس نکنید.
خیلیا فکر میکنن با آپدیت بایوس سرعت سیستم بالا میره:خدمتشون عرض کنم از این خبرا نیست!!!:violent-smiley-093:

سلام دوست عزیز خیلی ممنون از راهنمایی کاملت. ولی باید بگم که سوال من این بود که چه جوری با پروگرامر این کارو بکنم.
حالا شما فرض کن دیتای بایوس آسیب دیده و مادربرد هم dual bios
نیست سیستم. بالا نمیاد . در این شرایط باید از پروگرامر استفاده کرد دیگه. درسته؟
من طرز استفاده از پروگرامر و مدلی که باید بخرم ودر مورد loader
پروگرامر سوال کرده بودم

joojoo0065

کاربر
2007-08-12
75
298
bojnord
سلام دوست عزیز خیلی ممنون از راهنمایی کاملت. ولی باید بگم که سوال من این بود که چه جوری با پروگرامر این کارو بکنم.
حالا شما فرض کن دیتای بایوس آسیب دیده و مادربرد هم dual bios
نیست سیستم. بالا نمیاد . در این شرایط باید از پروگرامر استفاده کرد دیگه. درسته؟
من طرز استفاده از پروگرامر و مدلی که باید بخرم ودر مورد loader
پروگرامر سوال کرده بودم

ذوست من مدل مادربردت رو بگو تا خدمتت بگم چظور-بسته به نوع بایوس دارد که award یا phonix یا.... باشد.
شاد-پیروز-سربلند و با خدا باشید.

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
ذوست من مدل مادربردت رو بگو تا خدمتت بگم چظور-بسته به نوع بایوس دارد که award یا phonix یا.... باشد.
شاد-پیروز-سربلند و با خدا باشید.[/COLOR][/SIZE]

بایوس AWARD هست راستی یه پروگرامر Universal واسه باوس وجود نداره که همه بایوس ها را Support کنه؟ ممنون

joojoo0065

کاربر
2007-08-12
75
298
bojnord
بایوس AWARD هست راستی یه پروگرامر Universal واسه باوس وجود نداره که همه بایوس ها را Support کنه؟ ممنون
مدل مادربرد؟
اگر گيگابايت هست شماره rev آن هم بدهيد.
شاد-ژيروز-سربلند و با خدا باشيد.

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
مدل مادربرد؟
اگر گيگابايت هست شماره rev آن هم بدهيد.
شاد-ژيروز-سربلند و با خدا باشيد.

من که واسه مادربرد خاصی نمیخوام یه چیز universal میخوام که حداقل همه بایوس های award را support کنه . علاوه بر تعمیر کاری
من برنامه نویس میکروکنترولر های Avr هستم که با تهیه یه پروگرمر که همه سری avr را support میکنه همه سری avr را با همون پروگرام میکنم میخوام بدونم یه پروگرامر که بتونه همه سری award را support کنه وجود داره؟

جواب سوال شما : GIGABYTE p31ds3l rev 1.0

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا