آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن شدن لحظه ای پاور

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
با سلام.دوست گرامی پاور در لحظاتی که ناگهان جریان کشی رخ میدهد و یا درون ان اتصالی ایجاد میشود خاموش میشود.شما ابتدا دیود ها را چک کنید و مقاوتهای کم اهم را چک کنید و سپس به فرموده استاد امجدی ای سی مربوطه.در ضمن ترانزسیتور ها و دیودهای سه پایه در هیت اول و دوم را چک کنید.

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
باسلام خدمت اساتید محترم دوست عزیز کسی شما رو مجبور به جواب دادن نکرده دراین سایت مشکلاتی مطرح می شود که در بعضی مواقع عمومیت ندارد وقتی میگم تست کردم منظور این نیست که با یک سیستم تست شده من در چند سیستم تست کردم پاور جواب نداده نظر شما برای همه محترم است ولی باید منطقی باشد مانند جواب استاد محترم آقای امجدی با تشکر

ضمن سلام و عرض ارادت به شما و همه دوستان
باستحضار جنابعالی می رسانم که متن ارسالی شما خیلی کلی و مبهم بود و بنده هم مثل همکار و دوست عزیزمان از عبارت همه چیز راتست کردم این موضوع که "قطعات پاور را با ابزار دقیق بررسی و در روی سیستم خودش چک کردید " برداشت کردم پس محبت کرده و از این به بعد کامل و واضح شرح حال دستگاه و اقدامات خودتان را بنویسید تا هم بتوانیم با کمک همه دوستان عیب را بررسی و رفع کرده و هم این سوء تفاهم ها پیدا نشود البته از جسارتی که به شما کردم پوزش می طلبم

aminp61

کاربر
2010-12-30
101
421
IRAN
ضمن سلام و عرض ارادت به شما و همه دوستان
باستحضار جنابعالی می رسانم که متن ارسالی شما خیلی کلی و مبهم بود و بنده هم مثل همکار و دوست عزیزمان از عبارت همه چیز راتست کردم این موضوع که "قطعات پاور را با ابزار دقیق بررسی و در روی سیستم خودش چک کردید " برداشت کردم پس محبت کرده و از این به بعد کامل و واضح شرح حال دستگاه و اقدامات خودتان را بنویسید تا هم بتوانیم با کمک همه دوستان عیب را بررسی و رفع کرده و هم این سوء تفاهم ها پیدا نشود البته از جسارتی که به شما کردم پوزش می طلبم

باسلام خدمت شما مطمئنم متن را با دقت نخواندید موضوع خیلی واضح نوشته شده ماشااله از شما که حرفه ای هستید بعید است چون اساتید محترم بخوبی جواب دادند حالا در کل نظر شمادر مورد مشکل چیست (هم با ابزار دقیق چک شده و هم باسیستمهای متفاوت)
با تشکرازشما

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

aminp61

کاربر
2010-12-30
101
421
IRAN
با سلام.دوست گرامی پاور در لحظاتی که ناگهان جریان کشی رخ میدهد و یا درون ان اتصالی ایجاد میشود خاموش میشود.شما ابتدا دیود ها را چک کنید و مقاوتهای کم اهم را چک کنید و سپس به فرموده استاد امجدی ای سی مربوطه.در ضمن ترانزسیتور ها و دیودهای سه پایه در هیت اول و دوم را چک کنید.

با سلام خدمت دوست عزیز
مقاومتهای کم اهم کدام بخش را چک کنم باتشکر

aminp61

کاربر
2010-12-30
101
421
IRAN
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم مشکل پاور حل شد بعدازتست قطعاتی که دوستان اشاره کردند که همه سالم بودند متوجه یک قلع مردگی روی برد شدم البته استاد ارجمند جناب امجدی به این نکته اشاره نمودند که بعداز برطرف کردن آن مشکل حل شد باتشکر از همه دوستان بخاطر راهنمایی های خوبشان

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام ضمن قید مدل و برند پاورت، عکسهای واضحی از زیر و روی مدار چاپی پاورت قرار بده تا راحتتر تحلیل و راهنمایی شوی.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
آقا اصلا 339 واسه پاور گود و فرکانسه و ربطی نداره.
اگر از سیم سری شده با لامپ استفاده میکنی باید ببینی که موقع سوئیچ چراغ پر نور روشن میشه یا نه
اگه آره ---------> یکی ار سه تا دیود هیت سینگ دوم سوخته و عوض کن
اگه نه ---------> یه اتصالی تو قسمت دومه یا قله مردگی .
حالا این اتصال میتونه تو c945 باشه یا کانکتورت سیماش خراب باشه یا هر چیز دیگه ای
توی بعضی از پاورا که توی هیت سینگ دومشون برای ولتاژ 3.3 اومدن به جای دیود دوطرفه از فت 40N03 استفاده کردن شما اگر تست کردی حتی اگر سالمه عوضش کن
با درود خدمت شما
دوست گرامی ، از اینکه در مباحث شرکت میکنید سپاسگزارم این امر باعث بروز شدن اطلاعات میشود
با مواردی که فرمودید موافقم به غیر از اون قسمتی که فرمودید :

آقا اصلا 339 واسه پاور گود و فرکانسه و ربطی نداره.

در خیلی از موارد دیده ام که ایراد از این آی سی است و حتی در موارد نادر دیده ام که خازن 2.2 کنار این آی سی ایراد داشته است خلاصه ایراد از قسمت ثانویه است که با کمی بررسی حل میشود
در زمینه کامپیوتر ، به مواردی بر خورده ام که در ظاهر ربطی به موضوع ندارد ولی کل سیستم را مختل کرده است نمونه هایی از آن را در تجربیات مادربرد بیان کرده ام
پس در زمینه تعمیرات هر احتمالی را باید مد نظر داشت
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
باسلام ضمن قید مدل و برند پاورت، عکسهای واضحی از زیر و روی مدار چاپی پاورت قرار بده تا راحتتر تحلیل و راهنمایی شوی.
با درود خدمت همکار و دوست گرامی
شما درست میفرمایید اگر دوستان در همان تاپیک اول عکس و نام برند را قرار دهند زودتر به نتیجه میرسند ولی در این تاپیک پاور تعمیر شد و فکر کنم الان دست مشتری باشه و دیگه این دوستمون نتونند عکس قرار دهند
از همکاران تقاضا دارم در صوت امکان عکس و نام برند و هر چیزی که به روند تعمیر و راهنمایی کمک میکند قرار دند چون همکارانی که راهنمایی میکنند به قطعه دسترسی ندارند و کار اینجا بسیار سخت است
مسئله دیگر اینکه قرار بر این شده است که تاپیک هایی که به نتیجه میرد بسته شود تا کاربر دیگری سوال دیگری قرار ندهد تا ملزم شود تاپیک جدید ایجاد کند تا از تداخل جلو گیری شود
موفق باشید

بالا