آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای تعمیر اب گرمکن گازی

hamid_noroze

کاربر
2013-01-26
10
9
با سلام دوستان عزيز من يه آبگرمكن ايران شرق دارم تا آب را باز ميكنم روشن ميشه ولي بلا فاصله آب رو كه ميبندم شمعك هم خاموش ميشه.علت چيست
شمعکو فوت کن و تمیزش کن شاید محیط بستست اکسیژن کافی نیست پیلوت خفه میکنه
وقتی اینجور میشه من با تمیز کردن شمعکوجابجا کردنش مشکلشو حل میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fkh52000

sasha1360

کاربر
2014-08-23
1
1
با عرض سلام ادب و احترام :

می خواستم بدین وسیله از انجمن پر باری که دارید تشکر کنم چون بعد از مقدار زیادی گند زدن خودم تو پکیج و خواندن نامه های این انجمن پکیج به صورت کاملا خود جوش داره کار میکنه...:smile::;::202::89::85000000:

ارادتمند وحید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fkh52000

asal_rez

کاربر
2014-09-08
9
1
با سلام. من یک آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3215 بدون پیلوت دارم که مدتی است وقتی داخل حمام هستیم خودبخود خاموش میشه و باید یک بار شیر آب را ببندیم و باز کنیم تا روشن بشه. فشار آب هم خوب است و جرم ندارد. مشکل چیست. لطفا راهنمایی کنید

keyvan a

کاربر
2013-01-23
151
449
کردستان
باسلام دوست گرامی میکروسویچی که به جای فلوسویچ گذاشتنش یعنی [hide]زمانی که شمااب روبازمیکنید میکروسویچ فرمان به به بردبده برای راه اندازی مدار پس از بازبودن زیاد مداوم میکروسویچ پس میخوردوبرد برق شیرگازی روقطع وابگرمکن خاموش میشود اجزای میکروسویچ چک گردد[hide][hide][/hide][/hide][/hide]

asal_rez

کاربر
2014-09-08
9
1
باسلام دوست گرامی میکروسویچی که به جای فلوسویچ گذاشتنش یعنی hidden content may not be quoted[/HIDE][/HIDE]

با سلام و تشکر از شما. من فکر میکنم اشکال از الکترود یونیزاسیون شعله که کارش نظارت شعله هست باشه. تمیزش کردم مشکل حل شد. باز هم از شما ممنون

R2200

کاربر
2015-07-24
1
0
سلام به همه :

مدتیه که با باز کردن شیر اصلی گاز و بدون اینکه نیاز به فشردن دسته گاز برای رسیدن گاز به پیلوت باشه .خودبخود صدای خروج گاز شنیده میشه وبا زدن فندک شمعک روشن میشه و فرقی هم نداره که دسته گاز روی چه وضعیتی باشه در همه حال گاز خارج میشه !
رگولاتور آب رو هم باز کردم ودر همون حالت تست کردم باز هم گاز خارج میشد بنابراین مشکل از دیافراگم نیست .
اما مشکله دیگه اینه که وقتی رگولاتور آب رو میبندم ... زمانی که آبگرم باز میشه ، شعله پخش میشه ولی بعد از بسته شدن شیر آب گرم . بوی گاز میاد و خط وسطی مشعل هم همواره روشنه و یا روشن و خاموش میشه

نمیدونم مشکل از کجاست ؟؟؟

آیا ممکنه که شیر مغناطیسی خراب باشه ؟ یعنی معمولن خرابی شیر مغناطیسی اینطوریه که شعله رو پخش نمیکنه . آیا ممنکنه که شیر مغناطیسی همواره شعله رو پخش کنه

یا از فنر سوپاپ اصلی گازه ؟
برای تعویض باید چکار کرد ؟ باید رابط چندراهه گاز رو از مشعل باز کنم ؟

نمیدونم مشکل از کجاست ؟؟؟

ممنون میشم راهنمیی کنید

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,165
تهران- تهران پارس
با سلام:
یک آبگرمکن دیواری بوتان وقتی که روشن است ، آب گرم حمام و توالت گرم وخوب ولی آب گرم آشپز خانه که در نزدیک ترین محل به آن قرار دارد آب ولرم می باشد، فشار لوله آب گرم عادی ولی آب ولرم است. لطفا راهنمایی کنید.

آخرین ویرایش:

hamidreza777

کاربر
2008-12-05
43
41
با سلام. من یک آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3215 بدون پیلوت دارم که مدتی است وقتی داخل حمام هستیم خودبخود خاموش میشه و باید یک بار شیر آب را ببندیم و باز کنیم تا روشن بشه. فشار آب هم خوب است و جرم ندارد. مشکل چیست. لطفا راهنمایی کنید

ایه میکروسوئیچ داره که وقتی آب باز میشه میاد عقب و باعث میشه جرقه بزنه و روشن بشه اونو کمی با تینر 10000 تمیز کنید و مقدار کمی گیریس کنارش بزنید تا روون بشه مشکل حل میشه.
البته پیچ تنظیم هم داره روش که میزان فشرده شدن میکروسوئیچ باهاش تنظیم میشه اونم کمی تظیم کنید.

A110

کاربر vip
کاربر
2006-11-11
118
223
با درود
آبگرمکن مخزنی آزمایش داخل حیاط گذاشتم ولی اصلا آب داغ نمیکنه حتی وقتی درجه روی ۵ هست .آب در حد ولرم هست .مشکل از چی میتونه باشه؟با سپاس از پاسخگویی شما

بالا