آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای تعمیر اب گرمکن گازی

jahani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-03
63
47
ببخشید من هرچی گشتم بخشی مربوط به اب گرمکن پیدا نکردم برای همین اینجا پست زدم

آقا این اب گرم کن ما خود به خود خاموش می شه اگه علتش رو می دونید لطفا راهنمایی کنید در ضمن اب گرمکن مخزن دار است.
قبلا از کمک شما متشکرم

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,118
ببخشید من هرچی گشتم بخشی مربوط به اب گرمکن پیدا نکردم برای همین اینجا پست زدم

آقا این اب گرم کن ما خود به خود خاموش می شه اگه علتش رو می دونید لطفا راهنمایی کنید در ضمن اب گرمکن مخزن دار است.
قبلا از کمک شما متشکرم
اگر زمانی که کلید روشن شدنرا فشار دهید حدود 30ثانیه تا شمعک روشن شود بعدروی شعله ببرید .در ضمن نگفتی برقیاست یاگازی اگر گازی است سیم ترمستات را چک کنید وپیجچ سر آنرا چک کنید

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
اگر زمانی که کلید روشن شدنرا فشار دهید حدود 30ثانیه تا شمعک روشن شود بعدروی شعله ببرید .در ضمن نگفتی برقیاست یاگازی اگر گازی است سیم ترمستات را چک کنید وپیجچ سر آنرا چک کنید
با سلام
دوست عزيز ست ابگرمكن را باز كن داخل انرا تمييز كن سپس شوره واهكهاي روي ميل ترموستات را تمييز كن (بعداز چك كردن ترموكوپل دقت شود كه شعله به سر ترمو كوپل برسد بوبين را چك كنيد براي تست بوبين از باتري قلمي ميتوان استفاده كرد)

jahani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-03
63
47
با تشکر از راهنمایی شما
راستش من تعمیر کارنیستم این هم اب گرمکن منزل هستش. میشه بگین این میل ترموستات کجاست. یا درصورت امان بیشتر راهنمایی کنید اگر منبعی برای اموزش وجود دارد میشه برام بزارید:a12:

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
با تشکر از راهنمایی شما
راستش منش تعمیر کارنیستم این هم اب گرمکن منزل هستش. میشه بگین این میل ترموستات کجاست. یا درصورت امان بیشتر راهنمایی کنید اگر منبعی برای اموزش وجود دارد میشه برام بزارید:a12:
با سلام
دوست عزيز ابگرمكن شما روشن نمشود يا بعداز مدتي خاموش ميشود در زمان خاموشي كلا خاموش ميشود يا پيلوت روشن است(شمعك) اگر كلا خاموش شود موارد بالي كه گفتم را چك كنيد اگر شمعك روشن است ومشعل روشن نميشود باز با تمييز كردن درست ميشود ميل ترموستات بر روي قسمت رگلاتور روي ست ان قسمتي كه داخل ميرود ودماي اب را تست ميكند اگر شمعك روشن نماند ترموكوبل بوبين كه وظيف ه ترمو كوبل توليد ولتاژ dcاز انرژي گرماي براي نگه داشتن بوبين حدود 1 ولت

آخرین ویرایش:

jahani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-03
63
47
راستش من دیروز طبق فرمایش شما عمل کردم و با دست روی شمعک را تمیز کردم یک مدت کمی درست شد یعنی روشن و خاموش می شد اما بعد از مدتی کلا خاموش شد و دیگه حتی شمعک هم روشن نمی شه یعنی بعد از یک دقیقه که دستم را از روی تکمه بر می دارم شمعک خاموش می شود و شعله روشن نمی شود
در حال حاضر اصلا روشن نمیشود
باز هم سپاس گذارم

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
راستش من دیروز طبق فرمایش شما عمل کردم و با دست روی شمعک را تمیز کردم یک مدت کمی درست شد یعنی روشن و خاموش می شد اما بعد از مدتی کلا خاموش شد و دیگه حتی شمعک هم روشن نمی شه یعنی بعد از یک دقیقه که دستم را از روی تکمه بر می دارم شمعک خاموش می شود و شعله روشن نمی شود
در حال حاضر اصلا روشن نمیشود
باز هم سپاس گذارم
با سلام
دوست عزيز شعله بايد به تروكوپل برسد اگر شما در حالي كه شاسي را نگه داشته ايد وبا كبريت شمعك روشن نميشود پشت شمعك را باز كنيد به يك پيچ دوسوي ريز ميرسيد انرا يك مقدار شل كنيد تا شعله تنظيم شود

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
با سلام
ما یه آبگرمکن دیواری داریم که وقتی اب باز می کنیم روشن نمی شه مشکلش چی؟؟؟
ممنون
با سلام دوست عزیز
مدل ابگرمکن را قید کن ایا شمعک ان روشن است یا نه در بعضی از مدلها پس از باز کردن اب ابتدا پیلوت روشن سپس گرمکن روشن میشود اب گرمکن شما از چه روشی طبعیت میکند اگر از روش دوم طبعیت کند باتری ویا اداپتور را چک کنید در ضمن هنگامیکه اب باز میشود صدایی مثل ازاد شدن چیزی در ابگرمکن به گوش میرسد یا نه .اگر بعد از باز کردن شیر اب اهرم ان ازاد کند وجرقه نزند (فندک .اداپتور .باتری وسیم رابط را چک کنید)واگر از مدلی است که شمعک ان دائم روشن است تمییز کردن ست ابگرمکن بهترین راهکار است

mjavadp

کاربر
2009-05-13
1
6
روش پاک کردن رسوبات آبگرمکن دیواری گازی بوتان !!!

سلام هر کی که از تمیز کردن آبگرمکن تجربه ای داره لطفا کمک کنه !! با چی رسوبات داخل آبگرمکن را پاک کنیم ؟؟ وسیله خاصی داره ؟؟ یا نه ؟؟

بالا