آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل بوت شدن مادربرد gigabyte-ga-m61sme

moosavi4592

کاربر
2012-05-25
5
9
با سلام و خسته نباشید به دوستان
یه کامپیوتر دستم رسیده وسط کار خاموش میشد گفتم شاید از بایوس باشه رفتم تو سایت گیگابایت بایوس دو ورژن این نوع مادبرد وجود داشت اولی ga-m61sme-s2 rev.2.x و دومی هم ga-m61sme-s2 rev.2.0 بود در صورتی که ورژن خود مادربرد rev.2.1 هست من دوتا ورژنی که بود امتحان کردم مادربرد دیگه بوت نمیشه حتی بوق هم نمیزنه بایوس ورژن خود مادر برد هم نیست دوستان لطفا راهنمایی کنید

pcbh

کاربر
2012-04-04
88
496
با سلام و درود . این کار ها را به ترتیب انجام بده
1- باطری cmos را در بیاورید .
2- clear bios کنید . ( یک جامپر کنار باطری هست آن را برای 15 ثانیه وصل کنید بعد جدا کنید .
3- پاور را تست کنید از صحت کاکرد آن مطمئن شوید
4- cpu مناسب مادربرد انتخاب کنید .
5 - سیستم را روشن کنید و دیباگر را وصل کنید .
منتظر جواب بعدی هستیم

moosavi4592

کاربر
2012-05-25
5
9
با سلام مجدد اینکارها رو به ترتیب انجام دادم نشد انگار مادربرد فوت کرده اصلا بوق نمیزنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

poursobhi

کاربر vip
vip
کاربر
دوست عزيز
اولا آخرين چيزي كه در تعميرات مادر بورد به سراغش مي رويم بايوس و رايت آن است . شما كار را از آخر شروع كرده ايد . شما لطف بفرمائيد و به دنبال ورژن همان مادربورد گشته و رايت بزنيد و سپس همانطور كه دوست عزيزمان PCBH فرمودند كد ديباگر را اعلام فرمائيد . بايوس حاوي نقشه مدار و ارتباط بين قطعات مي باشد و حتي تعداد اسلت هاي PCI و غيره در آن مي باشد ، براي همين نمي شود شما بايوس مادر بورد ديگري را جايگزين كنيد مگر آنكه از نظر مدار و قطعات مشابه باشند .
شاد و پيروز باشيد

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با سلام مجدد اینکارها رو به ترتیب انجام دادم نشد انگار مادربرد فوت کرده اصلا بوق نمیزنه
با درود خدمت شما
دوست گرامی شما باید با پروگرامر بایوس را پروگرام کنید
فایل مربوط به مادربرد شما را در لینک زیر قرار دادم
http://www.irantk.ir/irantk27821/#post148698
موفق باشید

بالا