آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

فیبر های مدار چاپی طراحی شده توسط اتو و چاپگر لیزری

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
434
1,111
55
کبودراهنگ همدان
در مورد اسید کاری هم تجربیات توپی دارم ، که حاصل 29 سال خدمت در آموزش و پرورشه!
دوستان اگه مایل بودن با کمال افتخار و بی منت در خدمتشان هستم.
موفق باشید.
نمونه دستگاه اسید کاری
IMG_20200905_093931.jpg
در این دستگاه از پمب تخلیه آب لباسشویی استفاده شده و در محفظه پایین یک هیتر آکوراریم قرار داه می شود که در این تصویر چون دستگاه کار نمی کند
هیتر و شستیم و کنار گذاشتیم تا نشکند.
IMG_20200905_094003.jpg
در این مدل از پمب آب کولر استفاده کردم. در مدل قبلی اسید با قدرت بیشتری پمپاژ می شد و به اطراف می پاشید
IMG_20200905_094034.jpg
برای لوله کشی از لوله پلاستیکی آب منازل و برای اتصال آنها از اتوی مخصوص استفاده کردم . اینم تصاویر که قول داده بودم که مدرسه باز شدنی آپلود کنم.موفق باشید

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
ایده جالبیه بود مهندس واز ابتکارتون خوشم امد اینگونه می توان در زمان کمتری برد را اسید کاری کرد واز ابعاد ظرف استفاده شد معلوم است می توان برد هایی تا ابعاد20*30 هم اسید کاری کرد .

هرمزاول

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-26
100
16
سلام ... اول کاغذ گلاسه را از لوازم التحریر دارن بخری بعد نقشه را کوچک و به ابعاد اندازه واقعی 1.1 ببرید فیبر را تمیز با تینر تمیز کنید وخوب خشک کنید و دیگه بهش دست نزنید .... و مقداری استون با پنبه روی فیبر بمالید و هنوز خشک نشده قسمت مدار را روی فیبر بزارید و با دستمال کاغذی روی ان را بمالید و طوری که همه کاغذ روی فیبر تماس داشته باشه و پس از حدود 3 ال 4 دقیه بزارید توی اب معمولی و هنگامی که خوب خیس شد و خطوط مدار دیده شد از اب خارج کرده و با انگشت ارام ارام کاغذ خیس شده را بمالید تا به سطح مدار برسه اما با احتیاط که مدار کنده نشه و اماد برای اسید هست و اسید ولرم باشه بهتره توی ظرف پلاستیکی و برد را بزارید و ارام ارام با خود ظرف تکان بدید و حدود 5 دقیه تمام سطوح مس زدایی شده برد اماده و با اب معمولی بشویید و با اسکاچ خیلی نرم بکشید تا تمیز و مس نمایان بشه و اماده سوراخکاری هست .و تمام ...

بالا