آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

بخش مربوطه به تعمیرات کارت گرافیک

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ashkanashkan

کاربر
2012-09-14
5
10
سلام
دوستان چند روز پیش یک کارت گرافیک Zotac 9800GTX به دستم رسید که تصویر نمیداد و چراغ بغل اسلات گرافیک مادربرد روشن میموند
بعد از چک کردن برد متجه شدم که دوتا خازن smd نزدیک PCIE کارت اثری ازشون نیس
بعد از جایگذاری این دو خازن , چراغ بغل اسلات گرافیک اوکی شد
ولی مشکل اینجاس که مانیتور no signal میزنه
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
مدل مادربرد:Asus p7p55d deluxe

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
پاسخ : همه جیز در باره کارتهای گرافیکی

با سلام، کارت گرافیکی مدل GV-NX62TC128D گیگا بایت دارم وقتی کامپیوتر را روشن میکنی سی پی یو داغ میکند و بعد از چند لحظه تصویر کم رنگ شده و فاقد نور میشود و حتی پس از مدت کوتاهی هنگ میکند خودش به صورت فابریک فاقد فن است رادیاتور سی پی یو را باز کردم و روی آنرا با سیلکون پر کرده و رادیاتور مربوطه را بستم و حتی رادیاتور اضافه کردم تاثیری نکرد و وقتی بادست به رادیاتور آن فشار میدهم یک لحظه پر نور شده و لحظه بعد به حالت اول برمیگردد. قبلا از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام، کریستال مورد نظر شما 27 مگاهرتز است کریستال را در مدار نوسانساز میشود آزمایش کرد در اینترنت هم مدارات مختلف تستر مخصوص کریستال زیاد است.

celine

کاربر
2007-07-13
1
0
سلام

کارت گرافیک کامپیوتر دوستم مشکل دار شده وقتی سیستم میخواد بوت شه صفحه ابی و ریستارت........ وارد بایوس هم که میشی خطهای عمودی رو مانیتور هست... یه جا خوندم gpu رو با 3شوار گرم کنی درست میشه... همینکارم کردم ولی خیلی دوام نداشت!! مثلا بعد 48 ساعت دوباره مثل قبلش میشه؟!! نظرتون چیه بیشتر گرمش کنم؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
دوستان گرامی لطفا در این بخش سوالی مطرح نکنید و برای سوالات باید تاپیک جدید ایجاد کنید
این تاپیک قفل میشود
پایدار باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران

(با سلام، کارت گرافیکی مدل GV-NX62TC128D گیگا بایت دارم وقتی کامپیوتر را روشن میکنی سی پی یو داغ میکند و بعد از چند لحظه تصویر کم رنگ شده و فاقد نور میشود و حتی پس از مدت کوتاهی هنگ میکند خودش به صورت فابریک فاقد فن است رادیاتور سی پی یو را باز کردم و روی آنرا با سیلکون پر کرده و رادیاتور مربوطه را بستم و حتی رادیاتور اضافه کردم تاثیری نکرد و وقتی بادست به رادیاتور آن فشار میدهم یک لحظه پر نور شده و لحظه بعد به حالت اول برمیگردد. قبلا از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.)

منبع : http://www.irantk.ir/irantk6499/#ixzz2FitWSt8Q

با سلام .
احتمالا gpu مشکل پیدا کرده ولی یک فن گرافیک هم ممکنه کمک کنه و دما رو پایین بیاره.

saeed2041

کاربر
2012-08-15
307
848
(نیشایور)

سلام، کارت گرافیکی مدل GV-NX62TC128D گیگا بایت دارم وقتی کامپیوتر را روشن میکنی سی پی یو داغ میکند و بعد از چند لحظه تصویر کم رنگ شده و فاقد نور میشود و حتی پس از مدت کوتاهی هنگ میکند خودش به صورت فابریک فاقد فن است رادیاتور سی پی یو را باز کردم و روی آنرا با سیلکون پر کرده و رادیاتور مربوطه را بستم و حتی رادیاتور اضافه کردم تاثیری نکرد و وقتی بادست به رادیاتور آن فشار میدهم یک لحظه پر نور شده و لحظه بعد به حالت اول برمیگردد. قبلا از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.دوست عزیز شما باید gpu را هیت بگیرید . به اینصورت که هیت سینک را برداشته gpu را تمیز کنید بعد مقداری روغن فلکسی بزنید و با باد هیتر روغن را زیر gpu انتقال دهید بعد دمای هیتر روی 250 با باد کم گرفته و به مدت 30 ثانیه هیت دهید هیتر را در یک نقطه نگه ندارید و بعد کم کم دما را بالا ببرید حد اکثر دمای مجاز در دمای 360 درجه به مدت 30 ثانیه است .موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا