آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

حل مشکلات ، بحث و تبادل نظر در مورد ویندوز 8

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام دوستان.
من امشب دارم ویندوز 8 رو نصب میکنم. این تایپیک رو زدم تا دوستای دیگری هم که این ویندوز رو زدن با هم در موردش اگر مشکلی داشتیم بحث کنیم. بقیه دوستان هم سوالی در مورد این ویندوز داشتن بپرسن من که نصب کردم میگم چجوریه

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
خوب نصب شد ولی توصیه میکنم شما فعلا نصب نکنید. اولا که با درایور خیلی دستگاه ها مشکل داره. مثلا خودم DVB داشتم که روی این نصب نمیشه همینطور پرینتر HP 1200 داشتم روی این به بدبختی نصبش کردم که یک کاربر معمولی فکر نمیکنم بتونه نصب کنه.
با بعضی نرم افزارها مشگل داره و یک ایراد جالب میگیره و میگه hash این برنامه ها درست نیست! خلاصه یک سری از برنامه هام از کار افتاد و نمیتونم استفاده کنم. و ورژن جدیدتر اون برنامه ها هم که روی 8 کار کنه هنوز نیامده.

مشکل بعد و اصلی ترین مشکل اون کرک نشدنش هست. هر کرکی که میاد بیرون مایکروسافت سریعا جلوی اون رو میگیریه و از دیشب تا به حال هر نوع کرکی که بود تست کردم و متاسفانه کرک نشد که نشد وپایین سمت راست بزرگ روی همه چیز یک نوشته بزرگ می ندازه که چند روز دیگه برنامه شما از کار میفته.
جای کاید پ هم عوض شده و همزه به جاش پ میزنه!!
از منوی استارت هم خبری نیست و استارت اون یک صفحه مثل دسکتاپ هست که از اندروپید تقلید کرده یک جورایی. اگر نتونم کرکش کنم شاید مجبور بشم برگردم فعلا به 7

البته خوبیهاش خیلی زیاده اما هنوز زوده که بیایم روی 8 باید صبر کنیم درایورها و نرم افزارها خودشون رو با این ویندوز تطابق بدن

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام منم چندروز باهاش کارکردم همین مشکلات رو داشت وبرای خاموش کردن سیستم اوایل نمی فهمیدم چجورخاموشش کنم ولی زیباست وسریع ...حالا دوباره به سون مراجعت کردم ......

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دقایقی پیش یک کرک درست و حسابی براش آمد که آفلاین هم هست. یعنی اولین کرک هست که نیاز به اینترنت نداره روی ویندوز من هم جواب داد.
دانلود کرک ویندوز 8 - فعال سازی و رفع محدودیت زمانی ویندوز 8

از لینک بالا می تویند دانلودش کنید. فعلا با این کرک مشکل اکتیور کردن ویندوز حل شد. البته این 180 روزه فعال میکنه ولی مشکلی نیست روز 180 دوباره کرک رو اجرا میکنید و 180 روز دیگه براتون تمدید میکنه.

یک چیز جالب تو ویندوز 8 تا حالا دیدم که اولا فونت فارسیش رو خیلی بهتر از ویندوز 7 میزنه یعنی زیبا تر هست و دوما عددهای فارسی رو به صورت فارسی نشون میده مثل ساعت و یا در برنامه ای که من برای مدیریت تعمیرگاه نوشتم تمام عددها رو خودش فارسی میزنه.

در حالی که در ویندوز 7 باید میرفتیم از قسمت لنگوییج کل عددها رو فارسی میکردیم و دیگه همه جا حتی عددهای انگلیسی فارسی میشد اما این مشکل دیگه اینجا نیست و انگلیسیها رو انگلیسی نشون میده و فارسی ها رو فارسی. سرعت ویندوز هم توقع من خیلی بیشتر بود زیاد فرقی نکرده اما به نظر میاد کمی سریعتر خاموش میشه.

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
یکی از چیزهای خیلی جالبی که در ویندوز 8 دیدم در زمان کپی کردن یا جا به جا کردن و حتی حذف کردن فایلها و پوشه ها میشه pause کرد و در زمان دلخواه دوباره آن را ادامه داد. سرعت و میزان کپی ، و جا به جا شدن فایلها رو به صورت گرافیکی و بسیار زیبا نشون میده.

درضمن ویندوز 8 بسیار روی signe برنامه ها حساس هست و اگر فایلی داشته باشید که امضای دیجیتال آن نامعتبر باشه نصب نمیشه و error میده که باید فایل cer همراه برنامه باشه و نصبش کنید در این صورت فقط مشکل یرطرف میشه.

پوشه هایی هم که از قبل دارید اکثرشون باید permission آنها رو دستکاری کنید که بتونید چیزی داخلشون کپی و پیست کنید. ولی پوشه هایی که جدید از داخل خودش میسازید مشکلی ندارن.

و مشکل دیگه اینکه با فایرفاکس هنوز سازگاری کامل نداره و من امروز فقط 12 یا 13 بار تا کنون فایرفاکس کرش کرده و بسته شده. امیدوارم ورژن بعدی فایرفکس این مشکل برطرف شه.

ولی سریعتر از ویندوز 7 هست و این چند روز که باهاش کار کردم و یاد گرفتم کارهاش رو دیگه دوست ندارم برگردم به 7 و بر هم نخواهم گشت!

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
آقای محمودی بستگی داره یکی مثل من خیلی دنبال چیزهای جدید هست واقعا ارزش داره ولی یکی زیاد حاضر نیست به خودش سختی بده و ترجیح میده با نرم افزار قدیمی تر که راحت تر هست کار کنه.
هم کار کردن باهاش کمی متفاوت هست و هم بعضی برنامه ها هنوز روش کار نمیکنن یا بعضی سخت افزارها روش نصب نمیشن.

اما از نظر کلیت همه چیزش بهتره و واقعا از ویندوز 7 سر داره....

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
[h=2]قبل از ارتقاء کامپیوتر تان به ویندوز ۸ این نکات مهم را رعایت کنید[/h]
دسته بندی: آی تی،گوناگون انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۱ توسط: admin بدون دیدگاه 148 بازدید

شاید شما هم سیستم عامل جدید مایکروسافت را دوست داشته باشید اما خرید یک کامپیوتر جدید در برنامه هایتان نباشد. خبر خوبی که برای شما داریم این است که مایکروسافت فرایند ارتقا به ویندوز ۸ را برای این دسته از کاربرانش بسیار ساده کرده.اما قبل از شروع به کار باید چند نکته را به شما گوشزد کنیم.
کدامیک از سیستم عامل های قدیمی مایکروسافت را می توان به ویندوز ۸ ارتقا داد؟
به گفته وبلاگ رسمی مایکروسافت، ویندوز XP، ویستا، یا سون را می توان به ویندوز ۸ پرو ارتقا داد .
ارتقا دادن به ویندوز ۸ چقدر هزینه دارد؟
افرادی که سیستم عامل های بالا را تا قبل از دوم ژوئن ۲۰۱۲ برای کامپیوتر شان خریداری کرده اند می توانند نسخه ارتقاء به ویندوز ۸ را با قیمت ۳۹٫۹۹دلار از سایت مایکروسافت دانلود کنند. این کمپانی همچنین برای افرادی که از دوم ژوئن تا ژانویه ۲۰۱۳ اقدام به خرید کامپیوتر می کنند نسخه پرو ویندوز ۸ را با قیمت ۱۴٫۹۹ دلار پیشنهاد می دهد.
آیا می توان ارتقا ویندوز ۸ را روی دی وی دی یا دیگر رسانه های فیزیکی تهیه کرد؟
بسته کامل ارتقا ویندوز ۸ ،۶۹٫۹۹ دلار قیمت دارد ولی اگر آن را دانلود کنید مایکروسافت با پرداخت ۱۵ دلار اضافه تر بسته کامل را به شما می دهد.همچنین درحین فرایند نصب ، این امکان برایتان فراهم شده که ویندوز ۸ را روی دی وی دی رایت کرده یا روی USB خود ذخیره کنید و به این ترتیب نیاز به پرداخت هیچ بهای اضافی ندارید.
درباره سایر نسخه های ویندوز ۸ چطور؟
مایکروسافت ۴ مدل از ویندوز ۸ را معرفی کرده است که شما می توانید فقط دو مورد آن را تهیه کنید، ویندوز ۸ و ویندوز ۸ پرو.
ویندوز RT فقط روی تبلت ها عرضه خواهد شد و نسخه سازمانی هم فقط به شرکت های بزرگ کامپیوتری فروخته می شود. ویندوز ۸، ویندوز ۸ پرو و ویندوز سازمانی در هر دو حالت ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی موجود است. مایکروسافت هنوز هیچ قیمتی برای ارتقاء ویندزو ۸ وانیلی اعلام نکرده است.
چه تفاوتی بین ویندوز ۸ و ویندوز ۸ پرو وجود دارد؟
در وبلاگ مایکروسافت نوشته شده : برای اغلب خریداران ، ویندوز ۸ مناسب است. ویندوز ۸ پرو بیشتر برای کمک به علاقه مندان فن آوری و حرفه ای ها این صنعت طراحی شده و مجموعه گسترده تر از فن آوری های به کاررفته در ویندوز ۸ را برای آنها به نمایش می گذارد. یعنی ویندوز ۸ پرو قابلیت هایی دارد که به نظر مایکروسافت کاربران عادی معمولا از آنها استفاده نخواهند کرد و وجودشان چندان اهمیتی هم برای آنها ندارد. درست هم هست چون اکثر مردم واقعا نیازی به نرم افزارهایی چون Client Hyper-V virtualization و BitLocker که ابزار رمز گذاری روی دیسک است ندارند.
تنها قابلیتی که ویندوز ۸ ندارد، نرم افزار سینمای خانگی Windows Media Center است که یک DVD movie player هم آن را مشایعت می کند.البته کاربران ویندوز ۸ پرو هم روی پکیج خود این نرم افزار را ندارند اما می توانند به صورت رایگان آن را دانلود کنند. اگر ویندوز ۸ ساده را داشته باشید بالاخره مجبورید پک ملحقات ویندوز ۸ پرو را هم خریداری کنید که ویندوز شما را به ویندوز ۸ پرو ارتقا داده و مدیا سنتر را هم شامل می شود . البته مایکروسافت قیمت این بسته را هم هنوز اعلام نکرده است.
چه تجهیزات سخت افزاری برای ویندوز ۸ نیاز است؟
این ملزومات در وبلاگ رسمی مایکروسافت نوشته شده است:
پردازنده GHz1 یا سریعتر
GB 1 رم ۳۲ بیت یا GB رم ۶۴ بیت
GB 16 فضای هارد دیسک خالی (۳۲ بیت) یا GB 20 (64 بیت)
DirectX 9 با WDDM 1.0 یا درایور بالاتر
مایکروسافت همچنین اعلام کرده که رابط کاربری مترو به حداقل وضوح تصویر ۷۶۸*۱۰۲۴ نیاز دارد و برای استفاده از قابلیت اسنپ ، وضوح تصویر ۷۶۸*۱۳۶۶ لازم است. اسنپ یکی از ویژگی های ویندوز ۸ است که به شما اجازه می دهد به صورت خودکار و با کشیدن اپلیکشن ها به سمت اطراف صفحه موقعیت و سایز آنها را تغییر دهید.
همانطور که می دانید مترو نام کنارگذاشته شده طراحی خاص لمسی رابط کاربر ویندوز ۸ است. مایکروسافت در حال حاضر اسامی Modern UI و Windows 8-style UI را به جای مترو پیشنهاد داده و شاید تا ۲۶ اکتبر و عرضه عمومی ویندوز ۸ نام اصلی این رابط کاربری مشخص شود.
پس از ارتقا دادن چه اتفاقی برای فایل های قدیمی و تنظیمات سیستم می افتد؟
کاملا به این بستگی دارد که با چه نسخه ای از ویندوز شروع می کنید. به گفته وبلاگ مایکروسافت: هریک از نسخه های مخصوص خریداران ویندوز ۷ را که بخواهید به ویندوز ۸ ارتقا دهید همه چیز از اپلیکیشن ها گرفته تا فایل های شخصی و تنظیمات ویندوزتان سرجای خود می ماند. اگر ویندوز ویستا را هم به ویندوز ۸ ارتقا دهید اتفاقی برای تنظیمات ویندوز و فایل های شخصی تان نخواهد افتاد. ولی اگر ویندوز XP را ارتقا دهید فقط می توانید فایل های شخصی خود را حفظ کنید.
آیا با ارتقا یافتن به ویندوز ۸ مشکلی برای سخت افزار ها و نرم افزار های قدیمی مان پیش نخواهد آمد؟
اگر ویندوز ویستا یا XP ارتقا دهید حتما باید اپلیکیشن های قدیمی خود را دوباره نصب کنید. اکثر برنامه هایی که روی ویندوز ۷ کار می کرده قائدتا باید روی ویندوز ۸ هم کار کند. درضمن مایکروسافت ،وب سایتی هم با نام Compatibility Center (مرکز سازگاری) راه اندازی کرده که می توانید نرم افزار های خاص را هم روی آن چک کنید و مطمئن شوید که با ویندوز ۸ هم کار می کند یا نه؟
علاوه بر این پس از نصب کامل ویندوز ۸ یک نسخه گزارش سازگاری هم دریافت خواهید کرد.

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام متاسفانه این دو کرک آخر که لطف کردید گذاشتید روی نسخه ها جدید جواب نمیده و فعلا بهترین کرک همونه که من در پست دوم گذاشتم.

راستی یک مشکل جدیدی هم پیدا کردم روی ویندوز 8. متأسفانه حتی فتوشاپ ورژن 6 با ویندوز 8 مشکل داره و دائم تصویر یا سیاه میشه یا اطراف تصویر به چهار خونه های خاکستی تبدیل میشه و باز با زوم روی تصویر درست میشه که میشه گفت اعصاب خورد کنه.

برام جای تعجبه چرا بعد از اینکه یکسال از ورود نسخه بتا ویندوز 8 به بازار میگذره باز هم فتوشاپ نسخه 6 که خیلی وقت از ورودش به بازار نمیگذره هماهنگی کامل نداره.

من هنوز بستن صحیح برنامه ها رو در ویندوز 8 یاد نگرفتم! چون برنامه هایی که روی خود یوندوز هست و اجرا میشه مثل pdf reader هیچ دکمه close نداره و من با ALt+f4 میبندمش و برای باز کردن منوی programs باید موس را به منتهی الیه پایین سمت راست بیاریم که درست عمل نمیکنه و باید با موس یکم بازی کنیم تا منو ظاهر بشه و فکر میکنم این کار در دراز مدت و برای فردی مثل من که 24 ساعت پشت سیستم هست حوصله بر هست

گزینه وایرلس دقیقا مثل موبایل حالت flight mod داره که وایرلس رو قطع میکنه بدون نیاز به دیسکانکت کردن اینترنت

بالا