آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مدارات عملی تابلوهای ثابت

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام
تابلو های ثابت در این تایپیک قرار می گیرد

اینهم اولین مدار تابلو با 7 خروجی با چند افکت جالب همراه با فایلهای پرتئوس و فیلم از کارکرد تابلو

[hide]مشاهده فایل‌پیوست LED 7 CANAL.rar[/hide]

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
پاسخ : مدارات عملی تابلوهای ثابت

سلام دوستان
دومین مدار تابلو با 14 خروجی با افکتهای جالب همراه با فایلهای پرتئوس و فیلم از کارکرد تابلو و 3 ورژن از هگز تابلو

تقدیم به شما
[hide][/hide]

2elyas

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-01-30
387
1,538

با سلام به استاد عزیز آقای اjfrrasزنده باشی و پایدار اگه ممکنه یه مدار برا همین تابلوهای ثابت با آی سی at 89s52 که هر 32 خروجیش فعال باشه بذارید.بی نهایت متشکریم.

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران

با سلام به استاد عزیز آقای اjfrrasزنده باشی و ÷ایدار اگه ممکنه یه مدار برا همین تابلوهای ثابت با آی سی at 89s52 که هر 32 خروجیش فعال باشه بذارید.بی نهایت متشکریم.

سلام دوست عزیز

با این میکرو و سری avr کار نکرده ام . اگر سایر دوستان مداری دارند لطف کنند و پست بزنند.تشکر

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463

سلام .خیلی عالی بود.مخصوصا به خاطر فیلم های که از نحوه عملکردشون بود .منتظر مدارهای جدید از این قبیل هستیم .پیشاپیش سپاسگذاری میکنم

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463

سلام
تابلو های ثابت در این تایپیک قرار می گیرد

اینهم اولین مدار تابلو با 7 خروجی با چند افکت جالب همراه با فایلهای پرتئوس و فیلم از کارکرد تابلو

hidden content may not be quoted
ا زدوستان کسی هست این مدارو بسته باشه ؟یا اطلاع خاصی در این مورد داشته باشه ؟؟
نور LED ها کم و زیاد میشه .گفتم شاید از قطعه ی خاصی استفاده کرده .هم شماتیک هم PCB رو نگاه کردم چیز خاصی نداره .فقط ترانزیستور ،مقاومت ،میکرو

حالا سوالم اینه چطور در این مدار نور LED ها رو کم و زیاد میکنه

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان

ا زدوستان کسی هست این مدارو بسته باشه ؟یا اطلاع خاصی در این مورد داشته باشه ؟؟
نور LED ها کم و زیاد میشه .گفتم شاید از قطعه ی خاصی استفاده کرده .هم شماتیک هم PCB رو نگاه کردم چیز خاصی نداره .فقط ترانزیستور ،مقاومت ،میکرو

حالا سوالم اینه چطور در این مدار نور LED ها رو کم و زیاد میکنه

به نام خدا
سلام دوست عزیز.
من این مدار را نبسته ام اما در مورد کم نور شدن آنها تحقیق کرده ام و میخواهم برای یک تابلو هم استفاده کنم.
این کار به دو روش انجام میشود.
یکی اینکه در مسیر ولتاژ ورودی به ال ای دی ها یک خازن با ظرفیت بالا استفاده شود که بعد از قطع ولتاژ توسط میکرو؛ ال ای دی ها کم نور شده و بعد خاموش شوند. یا مداری طراحی شود تا در موقع لزوم این خازن در مدار قرار گیرد!
دیگر اینکه موقع برنامه نویسی توسط میکرو تایمهای خاموش روشن خیلی سریع برای آن پیش بینی کنیم تا با چشمک زدن سریع ال ای دی ها کم نور به نظر برسند.

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران

سلام دوستان عزیز

بعضی از میکروها دارای مدار داخلی دیجیتال به انالوگ می باشند ومیکرو میتونه تا 255 پله خروجی بده ضمن اینکه میتونه به انالوگ تبدیل کنه ومقدار 0 تا 5 ولت رو در خروجی اشکار کنه .و بدین صورت نور ال ای دی ها بصورت کم نور و بتدریج پر نور میشه .
ودر حالت دیگه هم با PWM اینکار رو میکنند. تشکر

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463

به نام خدا
سلام دوست عزیز.
من این مدار را نبسته ام اما در مورد کم نور شدن آنها تحقیق کرده ام و میخواهم برای یک تابلو هم استفاده کنم.
این کار به دو روش انجام میشود.
یکی اینکه در مسیر ولتاژ ورودی به ال ای دی ها یک خازن با ظرفیت بالا استفاده شود که بعد از قطع ولتاژ توسط میکرو؛ ال ای دی ها کم نور شده و بعد خاموش شوند. یا مداری طراحی شود تا در موقع لزوم این خازن در مدار قرار گیرد!
دیگر اینکه موقع برنامه نویسی توسط میکرو تایمهای خاموش روشن خیلی سریع برای آن پیش بینی کنیم تا با چشمک زدن سریع ال ای دی ها کم نور به نظر برسند.

سلام .در مورد خازن من حدسم زد که طراح شاید استفاده کرده باشه .ولی وقتی pcb رو نگاه کردم دیدم چنین چیزی لحاظ نکرده .
شایدم تو برد ledها این کارو انجام داده .ولی طبق ثابت زمانی خازن ،عملیات دشارژ خیلی سریع اتفاق میافته .
من خازن 3300 میکرو رو شارژ کامل کردم و وقتی یک دونه led بهش وصل میکردم برا یه لحظه کوچولو روشن میشدو سریع خازن دشارژ میشد .تمام ازمایش ها رو با اوومتر و ثانیه شمار چک میکردم .به 1 ثانیه نمیکشید که دشارژ میشد.
حالا تو اینطور مدارها حداقل 200 led به کار برده میشه که ظرفیت حداقل باید بالای 10 هزار باشه .
در مورد برنامه هم باید بگم که یکی از پایه های میکرو خروجی تعریف میشه و اعمال میشه رو پایه خازن .وقتی ledها میخان خاموش بشن تغذیشون رو از خازن میگیرن .تا بیاد دشارژ بشه میکرو سریع شارژش میکنه و این عملیات شارژ توسط میکرو خیلی سریع اتفاق می افته .مثلا هر 1 ثانیه 5 ولت میفرسته رو خازن و نمیذاره خازن دشارژ کامل بشه

بالا