آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست علت باد کردن خازنهای مادربرد!

smr2011

کاربر
2011-12-31
8
16
پاسخ : خازن

سلام دوست گرامی ماده الکترولیت داخل خازن ها اقلب به دلیل حرارت و فرکانس بیش از حد که بر روی آن نوشته شده بر روی آن باد میکند البته خازن ها نیز در مدار طول عمر دارند

poursobhi

کاربر vip
vip
کاربر
پاسخ : خازن

سلام
خازن های الکتروشیمیایی پس از مدت زمان تعیین شده همانطور که دوست عزیز PCBH فرمودند از بین می روند . در حقیقت دمای آستانه تحمل اکثر خازنهای مادربور 105 درجه است که روی همه آنها درج شده وقتی دمای داخل خازنها بیش از حد بالا میرود این ماده الکتروشیمیایی داخل خازن بخار شده و خازن مانند دیگ زودپز تحت فشار داخلی قرار می گیرد . در خازنهای بزرگ باعث باز شدن پرچ سقف آنها و خروج ماده می شود و در خازنهای کوچک بیشتر با فشار آوردن به قسمت نرم لاستیکی ته آنها که محل خروج سیم ها هستند ماده را خارج می کنند .
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

hamadan

کاربر
2011-12-08
1
9
جدا از بحث طول عمر خازنهای شیمیایی که دوستان به آن اشاره کردند. اگر وسیله الکترونیکی مورد نظر ساعات زیادی بطور مداوم و بی وقفه در حال انجام فعالیت باشد این اتفاق رخ میدهد. منظور از ساعات زیاد ممکن است یک یا چند شبانه روز باشد.بنده این اتفاق را بیشتر در برخی از مارکهای مودم adsl و کارتهای گرافیک که بیشتر از ظرفیت مشغول پردازش تصاویر گرافیکی بوده اند مشاهده کرده ام.

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
وقتی خازنهای شیمیایی زمان بیشتری کار کنند و یا ولتاژ زیادی رو تحمل میکنند روغن داخل اونها گرم کرده و داغ میشوند و باعث افزایش حجم میشوند جهت جلوگیری از این مشکل اونها رو تنظیم ولتاژ کنید و یک فن اضافی به کیس جهت تهویه اضافه کنید تا طول عمر مفید انها بالاتر بره

322003611

کاربر
2013-05-17
26
167
درسته خازنها عمر مفیدی دارند و کیفیتها فرق میکنه اما تامین کننده انرژی یا پاور تاثیر زیادی در کوتاه شدن عمر خازنها داره من نمی خوام تعریف کالای یه میان بیارم فقط حقیقت کار بیان میکنم من چند سالی هست که از پاور های گرین استفاده میکنم تقریبا نو ساناتش کمتر و جریانش سالم تر و ولتاژهای روش درست روش درج شده

بالا