آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مداري براي تبديل 220 ولت متناوب به 110 ولت

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,595
هرمزگان
www.irantk.ir
مداري براي تبديل 220 ولت متناوب به 110 ولت كه در اصل يك ديمر ساده هست

پیوست‌ها

• 31.1 کیلوبایت بازدیدها: 1,009

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
مداري براي تبديل 220 ولت متناوب به 110 ولت كه در اصل يك ديمر ساده هست
با سلام وتشکر
جناب مهنس محمودی این مدار چند واته یا به اصطلاح چند آمپر در خروجی میشه ازش گرفت.
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام وتشکر
جناب مهنس محمودی این مدار چند واته یا به اصطلاح چند آمپر در خروجی میشه ازش گرفت.
با تشکر
با سلام :
این مدار معمولا برای کاربردهایی نظیر لامپ رشته ای و المنت بخاری و ...... مناسب هست و برای چرخ خیاطی و موتور و دستگاه های دارای ترانس مناسب نیست .
امپرو توانش نیز وابسته به مدار مصرفی و صد البته محدود و به چوک و سویچرمیباشد .
موفق باشید .

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام :
این مدار معمولا برای کاربردهایی نظیر لامپ رشته ای و المنت بخاری و ...... مناسب هست و برای چرخ خیاطی و موتور و دستگاه های دارای ترانس مناسب نیست .
امپرو توانش نیز وابسته به مدار مصرفی و صد البته محدود و به چوک و سویچرمیباشد .
موفق باشید .
با سلام وتشکر
بنده این مدار رو برای شارژرجارو شارژی میخوام به علت بزرگ و سنگین بودن ترانس نمیخوام از ترانس استفاده کنم آیا مدار بهتری سراغ دارید؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام وتشکر
بنده این مدار رو برای شارژرجارو شارژی میخوام به علت بزرگ و سنگین بودن ترانس نمیخوام از ترانس استفاده کنم آیا مدار بهتری سراغ دارید؟
با سلام :
تا اونجا که بنده اطلاع دارم و رایج هم هستش جاروهای شارژی 12 یا 24 ولتی وشارژرش شان هم خروجی DC دارند مشخصات کامل مورد مصرفی خود را بزارید در خدمتم { فقط تلگرافی پاسخ نزارید } کامل و مشروح باشد .
موفق باشید .

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با تشکر
این جارو شارژی آمریکایی هستش و برای شارژرش از آداپتور استفاده کرده که 110 ولت رو به 12 ولت تبدیل میکنه.البته میدونم که با تعویض آداپتور با نمونه 220 ولت به 12 ولت مشکل به راحتی حل میشه ولی به علت تعصب خاصی که هست و تمایلی نیست که دستگاه دستکاری بشه ترجیح میدم از مبدل ولتاژ 220 به 110 استفاده کنم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با تشکر
این جارو شارژی آمریکایی هستش و برای شارژرش از آداپتور استفاده کرده که 110 ولت رو به 12 ولت تبدیل میکنه.البته میدونم که با تعویض آداپتور با نمونه 220 ولت به 12 ولت مشکل به راحتی حل میشه ولی به علت تعصب خاصی که هست و تمایلی نیست که دستگاه دستکاری بشه ترجیح میدم از مبدل ولتاژ 220 به 110 استفاده کنم
با سلام :
با این حساب توصیه میکنم از یک ترانسی که دارای سر وسط برای 110 و 220 ولت هستند استفاده کنید که دسترس تر و کم هزینه و ....میباشد درتاپیکی در مورد تبدیل چرخ خیاطی های وارداتی از افغانستان هم توضیحاتی گذاشته ام .
درسته که مدارات مبدل سویچینگ کم وزن و حجم هستند اما تبدیل 220 ولت AC به 110 AC به این سادگی ها نیست و دنگ فنگ خودش را داره که هزینه بر هم خواهد شد {در نوع سویچینگ ابتدا AC ورودی به DC تبدیل و با فرکانس بالاتر که موجب کاهش حجم و وزن مدار میگردد استفاده میشه که در نهایت باز به DC تبدیل و خارج میگردد که میشه مدار ساده و کم حجم و کم هزینه ای را ساخت { بخصوص برای شارژر یک جارو و.... } اما برای خروجی 110 ولت AC باید کلی هزینه و دنگ و فنگ متحمل شوید که ارزش ریسک ندارد .
موفق باشید .

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام وتشکر
جناب مهندس رجبی با عرض پوزش فراوان اطلاعاتی که به بنده رسیده بود اشتباه بود و شاید بنده درست متوجه نشدم.جاروی مورد نظر شارژی نیست و با برق 110 ac کار میکنه با این توصیفات آیا امکان نصب این دیمر وجود داره؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام وتشکر
جناب مهندس رجبی با عرض پوزش فراوان اطلاعاتی که به بنده رسیده بود اشتباه بود و شاید بنده درست متوجه نشدم.جاروی مورد نظر شارژی نیست و با برق 110 ac کار میکنه با این توصیفات آیا امکان نصب این دیمر وجود داره؟

با سلام :
این مدار یک دیمر معمولی هستش که بجای ولوم کنترلی از مقاومت های ثابت که از حدود 50 ولت الی 110 ولت را کنترل کند استفاده کرده تا ورودی را تقریبا نصف وبه خروجی اعمال کند ممکن هست کار کنه اما هیچگونه حفاظت یا تظمینی در دقت و صحت کارندارد توصیه بنده اینست که از یک ترانس سه سر با سیم وسط 120 ولتی استفاده شود .
موفق باشید .

بالا