آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

فلزیاب آنتنی LRL

micromg

کاربر
2018-03-26
84
124
s2 برای انتخاب نوع فلز هست که میتونید دو فلز طلا و نقره رو انتخواب کنید و با تغییر مقدار این دو خازن میتونید فرکانس متناظر برای فلزات دیگه هم تولید کنید و به جستجوی اونها بپردازید.
خروجی های signal out هر کدام به یک میله برنجی نمره 3.5 به طول حدود 15سانتی متری و صل میشوند و با فاصله 20سانت از هم درون زمین فرو میروند(میله های در شکل زیر دیده می شود:
مشاهده فایل‌پیوست 57891

خروجی های trangle out و sogare out هم هر کدام به دسته ها وصل میشوند. دستته ها هر کدام در یک دستمان و با شعاع 3متری از میله هایی که در زمین فرو کردیم شروع به دور زدن میکنیم و زمانی که جهت میله هایی که در دستمان است تغییر کرد مسیر حرکت را به همان سمت تغییر میدهیم و به همین شکل ادامه می دهیم تا آنتن هایی که در دست داریم به شکل ضربدری روی هم قرار بگیرند. در تصویر میبینید:
مشاهده فایل‌پیوست 57901
جنس میله برنج 3میل و برای دسته هم از لوله مسی به قطر 1تا 2سانت استفاده شود طوری که میله برنجی به لوله دسته وصل نباشد , می توانید برای اینکار از 2عدد واشر آب در بالا و پایین دسته استفاده کنید و میله را درون دسته قرار دهید طوری که میله آزادانه بتواند حرکت کند.
آنتن ها هم به شکل زیر ساخته می شوند:
مشاهده فایل‌پیوست 57897
آنتن ها هم به این صورت در دست قرار می گیرند:
مشاهده فایل‌پیوست 57900مشاهده فایل‌پیوست 57900

سلام خسته نباشید من 1سوال پیش اومده برام اگه 2تا خروجی های triangle و sogare میرن به میله های برنجی و دسته ها به خروجی سیگنال و منفی وصل میشن رابطی که باید استفاده کرد برای ارتباط ژنراتور به میله های برنجی باید چی باشه؟وطولش چقدر باشه؟چون باید تا شعاع 3متر بقول شما از میله های داخل زمین فاصله بگیریم دیگه درسته/یا اشتباه میکنم من؟فکر میکنم بهرحال یکی از این خروجیها حالا یا سیگنال یا اون 2تای دیگه باید با سیمی به طول حداقل3متر به برد وصل بشن من برد رو درست کردم ولی فقط گیر کارم همینه لطفا راهنمایی کنید این نکته از ابهام خارج بشه تشکر

mamin18

کاربر
2020-07-31
1
0
سلام خوبین؟ من اینو درست کردم ولی ال سی دی روشن نشد خیلی هم تمیز درست کردم میتونید راهنمایی کنید؟؟

habib3425

کاربر
2022-01-06
1
0
50
درود اقای مهندس میتونید بهترین ردیابی رو که ساختید رو معرفی کنید و نحوه ساختش رو بفرمایید .سپاسگزارم.
//////////////////////////شماره تماس و واتساپ بنده هست .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام
دوستانی که ردیاب ساختن تصاویر دستگاه هاتون رو آپلود کنید .​

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,905
تهران
s2 برای انتخاب نوع فلز هست که میتونید دو فلز طلا و نقره رو انتخواب کنید و با تغییر مقدار این دو خازن میتونید فرکانس متناظر برای فلزات دیگه هم تولید کنید و به جستجوی اونها بپردازید.
خروجی های signal out هر کدام به یک میله برنجی نمره 3.5 به طول حدود 15سانتی متری و صل میشوند و با فاصله 20سانت از هم درون زمین فرو میروند(میله های در شکل زیر دیده می شود:
مشاهده فایل‌پیوست 57891

خروجی های trangle out و sogare out هم هر کدام به دسته ها وصل میشوند. دستته ها هر کدام در یک دستمان و با شعاع 3متری از میله هایی که در زمین فرو کردیم شروع به دور زدن میکنیم و زمانی که جهت میله هایی که در دستمان است تغییر کرد مسیر حرکت را به همان سمت تغییر میدهیم و به همین شکل ادامه می دهیم تا آنتن هایی که در دست داریم به شکل ضربدری روی هم قرار بگیرند. در تصویر میبینید:
مشاهده فایل‌پیوست 57901
جنس میله برنج 3میل و برای دسته هم از لوله مسی به قطر 1تا 2سانت استفاده شود طوری که میله برنجی به لوله دسته وصل نباشد , می توانید برای اینکار از 2عدد واشر آب در بالا و پایین دسته استفاده کنید و میله را درون دسته قرار دهید طوری که میله آزادانه بتواند حرکت کند.
آنتن ها هم به شکل زیر ساخته می شوند:
مشاهده فایل‌پیوست 57897
آنتن ها هم به این صورت در دست قرار می گیرند:
مشاهده فایل‌پیوست 57900مشاهده فایل‌پیوست 57900
کار کرد این مثلا فلزیاب قابل درک و توضیح نیست .
یه گروه برای اثبات ناکارآمدی این وسیله کلی آزمایش انجام دادند و حتی در ده سانتی متری هم هیچ واکنشی به مثلا طلا نشان نداد
همین که میگن انتن ها روی هدف باید ضربدری باشد خودش جای شک دارد چرا باید انتن های هم جنس برعکس هم هدف را نشان دهند
از اینا گذشته یعنی شرکتهایی که بدا کلی قطعه و کاملا علمی فلزیاب میسازند از این داستان اطلاع ندارن که با انهمه کارو هزینه دستگاه میسازن؟

اگر قراباشه انرژیی از فلز زیر خاک میله ای رو حرکت بده که فلزات روی زمین نمیتونن کنار هم بمونن.شما قبل از الاف شدن اون انتن ها رو یه جایی ثابت کنید و طلاتون رو حرکت بدید بینید انتن ها حرکت میکنن؟

آخرین ویرایش:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
کار کرد این مثلا فلزیاب قابل درک و توضیح نیست .
یه گروه برای اثبات ناکارآمدی این وسیله کلی آزمایش انجام دادند و حتی در ده سانتی متری هم هیچ واکنشی به مثلا طلا نشان نداد
همین که میگن انتن ها روی هدف باید ضربدری باشد خودش جای شک دارد چرا باید انتن های هم جنس برعکس هم هدف را نشان دهند
از اینا گذشته یعنی شرکتهایی که بدا کلی قطعه و کاملا علمی فلزیاب میسازند از این داستان اطلاع ندارن که با انهمه کارو هزینه دستگاه میسازن؟

اگر قراباشه انرژیی از فلز زیر خاک میله ای رو حرکت بده که فلزات روی زمین نمیتونن کنار هم بمونن.شما قبل از الاف شدن اون انتن ها رو یه جایی ثابت کنید و طلاتون رو حرکت بدید بینید انتن ها حرکت میکنن؟
اگر خودتون تست کردید نظر بدید وگرنه نظر ندید بهتره .
این مطالب مفید رو مطالعه کنید تا بهتر درک کنید .

بالا