آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

دستگاه تعویض چیپ مدل BG-AT

pcbh

کاربر
2012-04-04
88
496
با سلام و درود /
مهندسین گرامی هر کدوم یک فلسفه ای داره دستگاه IR مخصوص کارهای زیاد حساس نیست چون فقط با مادون قرمز کار می کنه و سنسور گرما و اینا حالیش نیست من تو موبایل خیلی جواب گرفتم با هاش مخصوص چیپ های موبایله
2- دستگاه BGA MACHINE یک دستگاه استاندارد چیپست هست اما بک شرط که تو اول می خوای از دستگاه چه انتظاراتی را داشته باشی .
من که خودم اینطوری فکر کردم که اگر می خوام توی استن حرف اول را بزنم باید خیلی پول خرج کنم که اگر اون کارو بکنم توی یک سال می تونم 3 تا BGA MACHINE داشته باشم . چون خودتون می دونید که بیشتر تعمیرات بورد لپ تاب توی چیپ ها هستند .
مهندسین اگر سیری به تاریخ بورد بندازیم می بینیم که هر چی روبه جلو حرکت می کنیم بورد ها کوچک تر و ic ها هوشمند تر می شوند و الان مادربرد ها شدند یک چیپ ست دیگه خبری از پل شمالی و جنوبی نیست و باید دستگاه داشته باشی .
پس من نتیجه گرفتم که هیچی مثل آموزش نیست چون خودم دبیر هستم مسیر دومی را ادامه دادم و با یک تیر دو نشون زدم چرا چونکه کسی آموزش میده یک پله اطلاعاتش بالاتره و حرف هایی که می زنه بر حسب علم است . با تشکر از مهندسین گرامی

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام منبرای تعویض چیپ از IR استفاده می کنم اوایل کمی مشکل داشتم باهاش ولی الان خوبه برای چیپ های لپ تاپ وPC البته باید دقت کنی ودمارو تنظیم کنی منبرای تعویض چیپ ها بیشتر ازهیترش بجای مادون قرمز استفاده می کنم باید چندبار روی اوراقی ها کار کنی بعد بری سراغ کار الان فکر کنم قیمتش 750 هزارتومان باشه موفق باشید راستی آدرس تهیه چیپ هارو برام بفرست باتشکر

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام دوستان منم از IRاستفاده می کنم ولی برای جا گذاری جیپ بیشتر از بلیدش استفاده میشه که از زیر حرارت رو به برد میده ولی من از خود هیتر معمولی یکسون 702 کارای خیلی بهتری گرفتم شما میتونید از یه نازم استفاده کنید که یه کمی برای ساختش یه کم ابتکار میخواد شما میتونید مشابه سری BGA رو بدید کابینت سازی ها براتون درست کنند و برای تعویض چیپ حرارت رو کم کم زیاد کنید هم برای برداشتن و برای نصب حداقل برای من که جواب میده

http://8pic.ir/images/u7bbrzlo61o38ntjoa2.jpg

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir
با تشکر فراوان از پست های مفیدشون
لطفا بگید که با هات گان اگه بخوام تعویض چیپ کنم روی چه دمایی باید بزارم ؟ آیا بازم مشکل تکرار نمیشه ؟ یعنی دوباره ایراد بعد چند وقت برنمیگرده ؟
از دوستان اگه کسی هست که با هات گان تعویض چیپ گرافیک لپ تاپ انجام داده و مثلا چند سالی هست داره از این روش داره تعویض چیپ میکنه و جواب میگیره یکم توضیح بیشتری بدین تا همکارای دیگه هم استفاده کنن .
وگرنه اگه ویدئوشو جایی دیده یا یه چیزایی شنیده لطفا اطلاعات نده. فقط کسانی که از این روش حداقل یکسال دارن جواب میگیرن.

حساسیتم سر تجربه بخاطر اینه که من خودم هم به شخصه مخالف تعویض چیپ لپ تاپ با هیتر و هات گان هستم و میخوام بدونم آیا کسی هست که از این راه استفاده میکنه و جواب درست هم میگیره. به دوستان کسی برنخوره بعدا سوئ تفاهم پیش نیاد . من مخلصم همتون هم هستم :)
ممنون.

آخرین ویرایش:

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوستان سلام . من خودم اینفرارد خریدم 1 میلیون . چیپ و میترکونه . اما خوبیش اینه که اصلا پلاستیک و آب نمیکنه . برای تعویض سوکت ها و ایسی I/O و سایر ایسی ها واقعا عالیه .
برای تعویض چیپ از سینی زیرش استفاده میکنم . با استفاده از هیتر چیپ و در میارم . من که راضی هستم .

دستگاه BGA همون هیتر باد گرمه . با یک فرق اون هم تو زمینه جاگذاری چیپ . که اون و با کمی تجربه میتونی به دست بیاری

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,461
تهران
www.123parse.com
با سلام
دوستان عزیز
تفاوت دستگاه تعویض چیپ بر مبنی 6 فصل گرمایشی هست که 4 پیش گرمایش 1 گرمایش اصلی و 1 پس گرمایش متناسب با نوع چیپ مطابق استاندارد کارخانه سازنده بر روی برد و چیپ اعمال میکنه و با کیفیت مطلوب و بدون تاب برداشتن نازکترین برد ها میتونه چیپ مورد نظر را احیا کند

دستگاه تعویض چیپ جدید و ارزان تعویض چیپ
DH-A01
DH-A01.jpg
و دستگاه فوق حرفه ای که در کل ایران استفاده میشود
ZM-R5860C-SE
هست

5860cSE.jpg

فکر میکنم به قول قدیمی ها
آزموده را آزمودن خطاست

اگر نیاز به مشاوره بیشتر داشتید پیغام خصوصی بزارید

آخرین ویرایش:
بالا