آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: راهنمايي در مورد ديباگر مادربرد

parsa_soltani

کاربر
2012-06-19
87
398
كرج
با سلام خدمت اساتيد محترم
من يك ديباگر مادربرد مدلPI50E دارم كه دفترچه راهنماشو ندارم از دوستان گلم كسي دفترچه راهنماي اين ديباگر رو داره ؟
اگر كسي اين مدل رو داره اگر امكان داره علائم مهم اونو بنويسه
تشكر
20120713144.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

hamsafar00

کاربر
2012-05-27
79
427
دوستان یه دیباگر از کسی گرفتم منتها مثل مشکل دوستمون دفترچه راهنماشو ندارم متاسفانه نمیدونم مدلش چیه ، البته روش یه 904 xt زده که هر چی تو گوگل سرچ کردم چیزی پیدا نکردم ، کسی دفترچه راهنماشو داره !!؟ یا مدلش رو میدونه !!؟ یا حداقل کدهای مهمش چیه !!؟ یا اصلا باید بی خیال بشم و برم یکی دیگه بگیرم !!؟ اگه آره چه مدلی بگیرم !!؟

اینم عکسش :

پیوست‌ها

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
سلام دوست من ،
کدهایی که دیباگرها میزنند مخصوص خودشون نیست و همگی بسته به نوع بایوس مادربرد فرق داره . ولی در کل ثابت هست یعنی اگه کد D1 در بایوس AWARD مربوط بخ کد خطای فاز RAM میشه شما با هر دیباگری استفاده کنی همین D1 رو به شما میده.تفاوت دیباگرها در آپدیت بودن کدها در حافظشون هست. شما از همون فایل راهنمایی که جناب عباسپور گذاشتند میتونید استفاده کنید. در ضمن یه نکته رو هم به دوستان گلم یادآوری کنم که کارت دیباگر فقط 20-30% میتونه کمک کنه و فقط محدوده خطا رو مشخص میکنه و میگه که باید تو کدوم محدوده دنبال ایراد بگردیم تا به مشکل اصلی برسیم. در بسیاری از موارد کارتها ایرادی نشون نمیدند و یا یه ایراد کلی مثل FF یا NO CPU یا 0000 نمایش میدند که در این مواقع بهترین روش ولتاژگیری و تست فرکانسی مدار و قطعات میباشد.
یا حق...

بالا