آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: نحوه ولتاژ گيري مدار cpu مادربرد

parsa_soltani

کاربر
2012-06-19
87
398
كرج
با سلام خدمت اساتيد محترم بنده درخواستي داشتم كه حتما خيلي از دوستان مبتدي هم همين مشكل رو دارن و اونهم مربوط به نحوه ولتاژگيري مدار cpu هستش كه خيلي از ايرادات مادربرد رو شامل ميشه.به زبان ساده تر چطور بفهميم بردي كه براي تعمير مياد وتصوير نداره ايرادش اين قسمته و قطعه معيوب رو چطور شناسايي كنيم؟اگر اساتيد محترم نحوه ولتاژ گيري و تست قطعات اين قسمت رو توضيح بدن لطف بزرگي به افراد مبتدي چون من مي كنن. البته جواب اين سوال تجربيات چند ساله شما عزيزان هست كه با زحمت زياد به دست آورديد و شايد سوال من زياده خواهي باشه ولي اگر كمك كنيد ممنون ميشم.با تشكر

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
قطعات منتهی به زیف cpu رو ولتاژگیری کن ببین ولتاژ دارند؟

منبع : http://www.irantk.ir/irantk26404/#ixzz20Oa3jQnw

و در سوکتهایی که وسط سوکت خالی است همون قطعات smd داخل سوکت را که معمولا خازن و سلف هستند ولتاژگیری کن

مثل سوکت 478

و در کل برای اینکه دقیقا بدونی کدوم سلف رو مثلا باید اندازه گیری کنی تا ولتاژ کور را بدست آوری بهتره از دیتاشیت مادربرد مربوطه استفاده کنی

ولی در کل از قطعات منتهی به سی پی یو نیز میتونی متوجه ولتاژ در اون منطقه بشی

hamsafar00

کاربر
2012-05-27
79
427
نحوه ولتاژگیری ماسفت های روی مادربرد چه جوریه !؟ اصلا اینکار معنی داره !؟

یه سوال دیگه منفی رو در مادربرد برای تست هر جا بگیریم درسته !؟ مثلا منفی مالتی متر رو به منفی یو اس بی یا یه خازن بزنیم بعد باهاش جاهای دیگه رو ولتاژ***ی کنیم !؟ یا نه هر قسمت مدار و منفی مربوط به خودش رو داره !!؟

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
نحوه ولتاژگیری ماسفت های روی مادربرد چه جوریه !؟ اصلا اینکار معنی داره !؟

یه سوال دیگه منفی رو در مادربرد برای تست هر جا بگیریم درسته !؟ مثلا منفی مالتی متر رو به منفی یو اس بی یا یه خازن بزنیم بعد باهاش جاهای دیگه رو ولتاژ***ی کنیم !؟ یا نه هر قسمت مدار و منفی مربوط به خودش رو داره !!؟
با سلام.دوست گرامی گراند مادر بورد را میتوان از نقاطی که مکان بستن پیچ ها روی مادر بورد میباشد را اندازه گرفت و تفاوتی نمیکند کدام نقطه باشد.

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
من وقتی پراب رو به گراند میزنم و به پایه های کریستال استوانه ای میزنم ولتازی ندارم ولی وقتی به دو پایه کریستال میزنم حدودا 0.5 ولت دارم . (روی مادربرد سالم تست کردم )
لطفا راهنمایی کنین

بالا