آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن لپ تاپ hp g6-a11se

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
دوستان و اساتید محترم سلام :

هفته پیش دستگاهی جهت تعمیر برام ارسال شد که مشتری از روشن نشدن دستگاه می گفت ! اما به محز اینکه رو دکمه پاور فشار آوردم روشن شد و تصویر داد کمی با لپ تاپ مشغول بازی شدم که ناگهان خاموش شد و تا همین الان هنوز روشن نشده !

1- ولتاژ روی کلید پاور میاد 3.3v
2- روی پایه های گوشه i/o ولتاژ دارم 3.3
3- دستگاه از یک چیپ پشتیبانی می کنه که تست شده و سالم هستش
4-ولتاژهای بخش شارژر درست و هیچ اتصالی موجود نیست
5- مدار vrm سالم می باشد
6- آی سی بایوس رو در آوردم و خواستم پروگرام کنم که دیدم erase نمیکنه ! یک آی سی هم مدل گذاشتم و پروگرام کردم باز هم روشن نمی شه !

Help Me Plz !:212:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیزم بنده هفته پیش یک hp به دستم رسید که دقیقا همین مشکل را داشت ولی مدلش فرق داشت که با بررسی تمام موارد بالا سالم بود که البته سوئیچ پاور و فلت آن و سوکت سالم بود البته از آنجایی که این دستگاه به صورت رندوم بالا میاد شروع کردم با مایع فلکس قسمتهای مختلف از جمله i/o و تغذیه را هیت گرفتم البته چیپ ها را ( هیت نرم ) گرفتم و درست شد
حالا شما بیشتر بررسی کنید ببینم نتیجه چه میشود
لطفا نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
روش تستی برای خود آیسی نیست فقطبا توجه به ایرادهای ورودی و خروجی که در سیستم مثل پورتهای usb و سایر ورودیهایی که با I/O در ارتباطند حدس می زنیم که I/O ایراد دارد
هیت ملایم یعنی حرارت کم

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
استاد عزیز رو تمامی آی سی ها با مایع فلکسی هیت گرفتم چیپ هم همینطور اما افاقه نکرد !
با درود مجدد خدمت مهندس گرامی
آیا با فایل سالم بایوس را پروگرام کردید یا از بایوس قبلی backup گرفتید ؟

و سوال دیگر اینکه مشتری به چیزی اشاره نکرد که آخرین بار چه بلایی سرش آورده ؟

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
پایه های گراند آی سی رو پیدا کنیدو ic رو از برد جدا کنید ! جای پایه های آی سی رو دوباره چک کنید و تست گراند بگیرید اگر جای پایه ها گراند یکی بود آی سی سالم و اگر نبود آی سی خراب است .

روش دوم : مولتی متر رو روی تست دیود قرار پراب قرمز رو روی شاسی یا گراند قرار دهید و پراب مشکی را روی سایر پایه ها تست کنید ! مقدار نمایش داده شده نباید بین 0/2 تا 0/005 باشد ic سالم است .

روش سوم ( تست آی سی با پایه های کوچک - جدا از برد :

ابتدا با توجه به شماره فنی آی سی گرانند ها را پیدا کنید این کار را با استفاده از datasheet دانلود شده انجام دهید.
در صورت عادی گراند ها با بازر باید به هم راه بدهند و بوق بزنند.
در این صورت پراب مشکی را روی یکی از گراندها قرار دهید و سپس پراب قرمز رو روی سایر پایه ها ممی بگذارید اگر هر کدام باز زد یعنی آی سی خراب است !

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
دوستان و اساتید محترم سلام :

هفته پیش دستگاهی جهت تعمیر برام ارسال شد که مشتری از روشن نشدن دستگاه می گفت ! اما به محز اینکه رو دکمه پاور فشار آوردم روشن شد و تصویر داد کمی با لپ تاپ مشغول بازی شدم که ناگهان خاموش شد و تا همین الان هنوز روشن نشده !

1- ولتاژ روی کلید پاور میاد 3.3v
2- روی پایه های گوشه i/o ولتاژ دارم 3.3
3- دستگاه از یک چیپ پشتیبانی می کنه که تست شده و سالم هستش
4-ولتاژهای بخش شارژر درست و هیچ اتصالی موجود نیست
5- مدار vrm سالم می باشد
6- آی سی بایوس رو در آوردم و خواستم پروگرام کنم که دیدم erase نمیکنه ! یک آی سی هم مدل گذاشتم و پروگرام کردم باز هم روشن نمی شه !

با درود خدمت شما
مهندس عزیز موضوع خیلی جالب شده تمامی کارها را شما انجام داده اید ولتاژ 3.3 را هم دارید!
شما یک زحمتی بکشید cpu و تمامی قطعات مین را خارج کنید و قسمت سویچ را با پنس اتصال دهید ببینید آیا استارت میزند
البته چند ماه پیش یک لپ تاپ dell به دستم رسید که استارت نمیزد که با تعویض آی سی شارژ درست شد
اما اگر BGA Machine دارید بد نبود چیپ را ریبال میکردید
البته برد را بررسی کنید که ترک های ریز نداشته باشد
همکاران دیگر اگر نظری دارند لطفا اعلام کنند
نتیجه را اعلام کنید تا ببینیم این قضیه آخر به کجا میرسد

موفق باشید

بالا