آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تنظیم لپ تاپی که دو تا گرافیک داره

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
به نام تک دوست
سلام
یه لپ تاپ فوجیستو برام آوردن که دو تا گرافیک نشون میده
یه Intel HD
یه Gefors 520
موقع اجرای بازی خیلی خطای گرافیک میده ( همه کارها و برنامه های لازم برای اجرای بازی نصب شده است )
دوستان عزیز : اگه میشه راهنمای کار کرد با این لپ تاپ رو توضیح بدید
ممنون

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
dell n5010 نیز دوگرافیک در درایورش هست یه چنین سیستمی دارد
گرافیکت بنظرم درست نصب نشده بدلیل ناسازگاری با ورژن ویندوز هست روی سون 64 بیتی درست عمل می کنند
اول چیپ و سپس گرافیک رو نصب کنید

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
من با فوجیتسو کار نکردم ولی تو HP به این شکل هست که روی دسکتاپ راست کلیک میکنید و گزینه swich graphic البته ممکنه دقیق این نباشه ولی شبیه به همین هست و معمولا گزینه اول هست انتخاب میکنید بعد اونجا اگر بازیتون تو لیستش نبود خودتون اضافه کنید سپس جلوی هر اسم بازی یا برنامه یک گزینه داره که بین power saver و high performance با کلیک عوض میشه (جلوش مینویسه) شما باید بگذارید روی های پرفرمنس که بره روی گرافیک قوی تر. البته اگر باز هم تو بازی مشکل داشتید احتمالا باید درایور گرافیکتون رو ارتقاء بدید چون بازیهای جدید باید آخرین نسخه درایور نصب باشه تا هماهنگی داشته باشه و بدون مشکل اجرا بشه و نسخه های اولیه که روی خودشون هست 99 درصد باید ارتقاء داده بشه.

و آپدیت کردن درایور اینها هم روش داره چون دو تا گرافیک دارند معمولا وقتی ستاپ درایور رو اجرا میکنید بهتون گیر میده که گرافیک شما اشتباست و به هم نمیخوره چون گرافیک اولی رو فقط میشناسه!

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام و ممنون از دوست گرامی
این لپ تاپ همان طورکه عرض کردم دو تا گرافیک نشون میده
یه اینتل داره و یه جیفورس
حالا میخوام درایور رو آپدیت کنم -موقع نصب داریور میگه گرافیک جیفورس وجود ندارد
جالب اینجاست که گرافیک اینتل رو از طریق مای کامپیوتر غیر فعال کردم ولی هنوز که هنوزه درایوره جیفورس نصب نمیشه
ممنون و شب خوش

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
در مدل dell 5010 که قبلا می اومد کارت گرافیک hd آن که ضعیف است در ویندوز xp نصب میشد و 256 مگابایت هست و گرافیک دیگر که GF525 1g هست در xp نصب نمی شد
و برعکس گرافیک GF525 1G در ویندوزهای سون نصب میشد و سون HD را نمی شناخت
این توضیحو دادم که شاید کمکتان کند
و در این سیستم شما نیز موقع نصب البته در صورت سازگاری با نوع ویندوز GF520 را نصب کن و HD را نصب نکن البته در موردی که من گفتم اصلا HD در محیط سون شناخته نمیشه و فقط جی فورس نصب میشه

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
در کل HD گرافیک آنبرده
و GF گرافیک غیرآنبرده
نوع ویندوزی را پیدا کن که درایور جی فورس این لپ تاب با اون سازگاره ممکنه سون 32 بیتی یا سون 64 بیتی باشد و اول جی فورس را نصب کن بدون اینکه HD را اصلا نصبش کنی

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
حرفه شما صحیحه-اینتل فقط معرفی شده
ولی جیفورس نصب شده است-تو دیویس منیجر زده ( جیفورس 520 )
ولی میخواستم داریوش رو نصب کنم قبول نمیکنه ؟ ( قطعه رو شناسایی نمیکنه )

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
نه به خاطر ویندوز نیست همانطور که در پست قبل گفتم روش داره و چون گرافیک ضعیف تر پیشفرض سیستم هست که برای بازی یا برنامه خاص باید دستی یا اتوماتیک بسته به نوع سیستم برید روی گرافیک قوی تر و به همین دلیل وقتی می خواین setup درایور رو اجرا کنید میگه گرافیک سیستم شما این نیست.
فکر کنم تو اون hp وقتی می خواستم درایور رو نصب کنم باید از همون قسمت سوییچ گرافیک فایل setup رو هم اضافه میکردم و روی حالت high performance قرار میدادم که بعد اجراش میکردم درایور اصلی رو میشناخت.
اما به هر حال میدونم روش داره شبی دارم میرم فردا بیشتر تحقیق میکنم بهتون میگم اما مشکل از نرم افزار درایورتون نیست کلا اینها به حالت عادی نمیشه نصبشون کرد...

بالا