آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در اسلات رم

mohammad428

کاربر
2010-02-08
12
17
سلام من یه hp 1256 دارم که یکی از اسلت رمش کار نمیکنه و اگر اون تو رم بگزاری بالا نمیاد
بایوسم اپدیت کردم نشد
لطفا بگیید اشکال از کجای برده و چطوری باید تستش کنم
ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
شما اول رم ها را چک کنید ببینید با هم مچ هستند چون بعضی از لپ تاپ ها فقط به رم دول چنل جواب میدند اگر از رم ها مطمئن هستید به احتمال زیاد اسلات مشکل دارد
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676

mohammad428

کاربر
2010-02-08
12
17
مرسی از پاسختون از رم ها مطمئنم .
ولی اسلات مشکل داره یعنی چی چه مشکلی داره ؟ بعضی مواقع اگر شانسی تصویر بده با خط های افقی زیاد در تصویر و فورا هنگ میکنه. ولی با اون یکی اسلات هیچ مشکلی نداره.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sjsa

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
دوست عزیز زمانی که یکی از اسلات ها کار نمی کنه و از خرابی اسلات مطمئن هستید می تونید با استفاده از تست پوینتر ها خرابی رو تست کنید ! دو نکته بسیار مهم در اسلات رم ها وجود دارد :
1- ولتاژ کاری VRAM
2- سیگنال ارتباطی بین پل شمالی و اسلات رم که بهش VTT می گن !

حالا یه خورده بیشتر راهنماییتون می کنم :

ولتاژ کاری رم ها در اسلات های مختلف متفاوت می باشد : DDRI=2.5V --- DDRII = 1.8V ---- DDRIII = 1.5 V که جهت تست اون می تونید از قطعات SMD کوچیک کنار اسلات استفاده کنید

البته دقیقش اینه : DDRI=پایه دوم قسمت کوچیک پایین اسلات رم DDRII=پایه هفتم قسمت بزرگ پایین اسلات رم DDRIII=پایه ششم قسمت بزرگ پایین اسلات رم

VTT یا سیگنال ارتباطی بین پل شمالی و اسلات رم : این میزان دقیقا می بایست نصف ولتاژ کاری در اسلات های متفاوت باشه !

جهت تست ولتاژ و VTT بهتره از هیدر ها استفاده کنید *****

پایه ای که می بایست از آن ولتاژ گیری کرد دقیقا پایه روبروی پایهمربوط به VRAM می باشد. کهه در اسلات های مختلف متفاوت است/

نکته بسیار بسیار مهم ::در صورت پایین بودن VRAM مشکل می تونه ولتاژ کاری CPU باشه که در این صورت ممولا هر دو اسلت خراب میشن

در صورت پایین بودن .ولتاژ رم مدار تغذیه رم که متشکل از فت های کنار اسلات رم می باشد و در بعضی از مواققع از یک آی سی درایور پشتیبانی می کند می باشد.

دوستان عزیز اینکه در حال حاضر این اطلاعات به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیره تنها دلیلش این وبسایت هستش ! از همه بانیان این وبسایت و انجمن سپاس گذارم.

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
sna computer 1.jpg

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
در سیستم های AMD
VDDIO: این عبارت، ولتاژ استفاده شده توسط سیگنال‌های مسیر حافظه را نشان می‌دهد که به ولتاژ حافظه شهرت پیدا کرده است. مقدار پیش‌فرض این ولتاژ، توسط موسسه استانداردهای حافظه (JEDEC) مشخص می‌شود که برای حافظه‌های DDR2 به مقدار 8/1 ولت و برای حافظه‌های DDR3، به میزان 5/1 ولت است. در جدول نام‌های مختلفی که برای این ولتاژ استفاده شده را می‌بینید.

VTT: این عبارت،‌ ولتاژی که مدار Terminatioin Voltage قرار گرفته درون چیپ حافظه را تغذیه می‌کند، تنظیم می‌کند. مقدار پیش‌فرض این ولتاژ، نصف ولتاژ VDDIO است. پردازنده‌های اینتل نیز یک ولتاژ VTT دارند که نباید با این ولتاژ اشتباه گرفته شود.

VDDNB: این عبارت، به ولتاژ پل شمالی اشاره دارد. NB در انتهای این عبارت نشان‌دهنده North Bridge یا پل شمالی است. پل شمالی پردازنده، شامل کنترلر حافظه، کنترلر مسیر هایپرترنسپورت (HT) و حافظه کش L3 فرا گرفته درون پردازنده است. AMD، این اجزا را که همگی درون پردازنده قرار گرفته‌اند، پل شمالی می‌نامد. مشکل اینجاست که خیلی از کاربران این پل شمالی را با چیپ پل شمالی که روی مادربورد قرار می‌گیرد، اشتباه می‌گیرند. AMD تا قبل از پردازنده‌های سوکت AM2+ ، ولتاژ یکسانی برای پردازنده و پل شمالی استفاده می‌کرد و در واقع VDD و VDDNB، یکی بودند. با شروع عرضه پردازنده‌های AM2+، این دو ولتاژ از هم جدا شدند. عبارت Split plane یا Dual Dynamic Power Management که در توضیحات مدار تغذیه مادربوردهای AMD می‌آید نیز به همین موضوع اشاره می‌کند. در این مادربوردها تغذیه پردازنده و پل شمالی آن، توسط دو مدار جداگانه صورت می‌گیرد. به همین دلیل تعداد فازها می‌توان این‌گونه مادربوردها با دو عدد مجزا مثل 1+4 نشان داده می‌شود.

بالا