آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

هک Uiq3 و اعمال تغییرات

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
در ابتدا این نکته رو متذکر شوم که هیچ گونه مسئولیتی در قبال صدمه دیدن گوشی شما به عهده این وبلاگ و نویسنده نیست. بنابراین توجه کنید که این عمل بسیار حساس می باشد و ممکن است اشتباه در مسیر کار موجب آسیب دیدن گوشی گردد!

تمام مراحل را با دقت انجام دهید و هیچ مرحله ای را از قلم نیندازید.
توجه کنید که به سایت های مختلف در این زمینه اعتماد نکنید و از این سایت مراحل مختلف ایجاد تغییرات رو دنبال کنید.این مراحل توسط اینجانب تست شده و قسمت هایی که باعث آسیب دیدن گوشی می گردد حذف شده است.

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
مراحل زیر به ترتیب:
۱- در آغاز شما نیاز به برنامه های زیر دارید که می توانید در صورت نیاز دریافت کنید:
* برنامه x-plore
دریافت با حجم ۳۳۰ کیلوبایت
wsrdea.gif

این برنامه را روی گوشی خودتان نصب کنید. سپس دکمه 0 را بزنید و وارد تنظیمات بشوید و بعد تیک‌های Show Hidden files و Show system files/folders را بزنید تا فایل‌های سیستمی قابل مشاهده باشند:​

6v087y1zqhaveym6jmhu.png

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
*فایل های زیر را دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید:
فایل اول با حجم 14.3 مگابایت
فایل دوم با حجم 25 کیلوبایت
این دو فایل شامل برنامه ها و فایل های زیر می باشد:
* win32-py2.5
* pyserial-2.2.win32
* AppTRK.sis
* python-2.5.1
* فایل 1 با پسوند py اسکریپت پیتون
* CapsSwitch.sis​
************************************​
* trkdriver.ldd ==========> دریافت با حجم ۱۰ کیلوبایت
************************************​
2- برنامه SE PC Suit رو هم بر روی کامپیوتر نصب کنید.
حالا برنامه‌های AppTRK و CapsSwitch را روی گوشی خود نصب کنید.
اول فایل python-2.5.1 رو روی کامپیوتر نصب کنید بعد win32-py2.5 و pyserial-2.2.win32 رو نصب کنید.
3-گوشی را در حالت Phone Mode به کامپیوتر متصل کنید و تا موقعی که نگفتم گوشی را از کامپپوتر جدا نکنید.
برنامه AppTRK رو اجرا کنید باید CONNECTED رو توی صفحه ببینید در غیر این صورت از Setting پورت رو از 2 به 1 تغییر بدین.​
3gkqtk7clm43uhvr54ek.jpg
4- پس از اتصال کامل گوشی به کابل و شناخته شدن اون توسط کامپیوترتون روی My Computer راست کلیک کنید و بعد Properties و بعد Device Manager رو بزنین
حالا در صفحه ی باز شده Ports (COM & LPT)0 رو باز کنید سپس نگاه کنید که روبروی SE P990 Application Port چی نوشته شده:​
6dzbhyctnnxnlxl2iess.png
اگر مانند شکل بالا از پورت 5 استفاده می‌کرد که به مرحله 6 بروید ولی اگر از پورت دیگری استفاده می‌کرد:​

5- فایل 1 با پسوند py را با Notepad باز کنید و دنبال عبارت ser = serial.Serial(4) # I have COM5 بگردید، حالا از شماره پورت خود یکی کم کنید و عدد بدست آمده را داخل پرانتز به جای 4 قرار بدهید.
و شماره پورت اصلی رو هم به جای عدد 5 قرار دهید.​

6- اسکریپت 1.py را که تغییر دادید را دابل کلیک کنید و آن اجرا را کنید و صبر کنید تا فعل و انفعالات داخل کادر Dos Prompet تمام شود و پنجره بسته شود.​

7. فایل trkdriver.ldd را در مسیر c:\sys\bin\ کپی کنید.​

*حالا می توانید گوشی خود را از کامپیوتر جدا کنید.​

8- به سراغ گوشی خود بروید و برنامه X-plor را اجرا کنید، می‌بینید که می‌توانید تمام فولدرهای سیستمی را مشاهد کنید:​

mdjasqrdkriigjf35d0a.jpg

9- . برای این‌که سیستم حفاظتی سیمبین را از کار بیندازید و به قسمت سیستمی دسترسی پیدا کنید کافی‌ست هربار که گوشی خودتان را روشن کردید برنامه CapsSwitch را اجرا کنید و گزینه Switch را انتخاب کنید تا این قابلیت آزاردهنده غیرفعال شود:​

4vduq85h5c9giuj6ywxg.jpg

10. تبریک می‌گم، شما موفق شدید گوشی خودتان را هک کنید!​

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
بعد از هر بار ری استارت هک میپره
کاری که باید بکنید این هست
1- گوشی رو هک کنید
2-App TRK باید نصب باشه و حتمآ هم روی C باشه
3- trkdriver.ldd رو در مسیر c:\sys\bin کپی کنید

برای دفعه های بعد نیازی به هک با کامپیوتر نیت
فقط CapSwitch رو باز کنید و Off کنید

CapsSwitch.jpg

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sh-ameri

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
برای تشکر لطفا از کلید تشکر استفاده کنید
موفق باشید

karim_9

Banned
2008-01-13
156
501
کرج
با سلام خدمت شما
من گوشی سونی ارکسونw810i دارم امروز این مشکل رو پیدا کرده عدم پوشش شبکه تمام مراحل تنظیمات رو رفتم درست نشد در ضمن توی گوشی دیگه انتن میده ولی توی گوشی خودم اصلا انتن نمیده حتی رست تنظیمات هم کردم درست نشد باطری رو دراموردم بعد چند دقیقه زدم درست نشد این مشکل بنظر من یه ترقه به وجود اومده اگه راهنمای کنین ممون میشم

• Like

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دوست عزیز پست شما هیچ ربطی به این تایپیک نداشت !! لطفا دقت کنید کجا پست میزنید.
اگر ریست فکتوری کردید و درست نشده احتمالا مشکل سخت افزاری دارید با این حال قبلش یک فلش بزنید نشد باید گوشی باز بشه

• Like
بالا