آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل در مادر بورد گیگا مدل GA_945GZM_S2

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام عزیزان،این مین وقتی زیر دستم آمد دوتا خازن 1000-6.3 باد کرده بود (بین اسلت رمها وچیپ جنوبی و جای باتری بکاب، عوض کردم ،درحال حاظر نه چیپ جنوبی نه شمالی نه سی پی یو هیچ حرارتی ندارند ،هیچ حرارتی،ولتاژ روی سلفها نیست ولی 12 ولت روی هدسینگ چندتا از فتها هست ، دیباگرم چهار خط میدهد. _ _ _ _ یا FF درحال حاظر 3 شاسی از این مین با همین مدل و همین عیب دارم.باسپاس

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
احمتال زیاد چیپ رفته
کل برد رو از نظر شکل ظاهری خال زدگی و حرارت زیاد قطعات با دقت کنترل کن و بایوس رو نیز پروگرم کن

ابتدا مدار و کریستال چیپ جنوبی رو تست کن قبل از همه باید حرارت چیپ جنوبی رو داشته باشی

ببین دوست عزیز اولین ولتاژ پاور به ساوث بریدج میرسه
پس اولین مرحله ولتاژ مثبت خازنو باید بگیری که همون تغذیه خازن S.B هست که تغذیه خازن ساوث بریدج مابین 3.3 تا 5 ولت هستش اگر ولتاژ مطلوب یعنی حدفاصل بین 3.3 تا 5 ولت موجود باشد تغذیه چیپ جنوبی درست است تا اینجا تست کن تا بقیه مراحلو ادامه بدهیم ...

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
یکی از دوستان طریقه ولتاژگیری قسمتهای مختلف مادربرد را خواسته بود در داخل این مطالب سعی می کنم ولتاژگیری قسمتهای مخلتف مادربرد را بزبان ساده برای دوستان عزیز مبتدی در حد ظرفیت فکری خودم توضیح بدهم ولی از دوستان بزرگوار و باسواد که در این سایت تشریف دارند و استاد بنده هستند درخواست کمک دارم که کمکم کنند تا ولتاژهای نواحی مختلف مادربرد و هارد را توضیح بدهیم
و یا لااقل ایرادهای مرا مطرح و بیشتر توضیح دهند تا مطالب کامل و بی نقصی داشته باشیم به همفکری همتون نیازمندم تا شاید مکمل هم بوده و برای هم مثمر ثمر واقع بشویم

آخرین ویرایش:

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام دوست عزیز،ازتوجه شما ممنونم،منظورتون از ساوث بریدج همون 2 پین پاورسویچ ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arshia hm

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
یک مجموعه از کنترلرهای اینترفیس که عموما‌تحت عنوان چیپست شناخته می‌شوند، دروازه ارتباطی مابین پردازنده و سایر بخش‌های سیستم به شمار می‌آید. چیپست‌ها سگمنتی شامل یک پل شمالی هستند که کنترلر حافظه و اینترفیس کارت گرافیکی را تامین می‌کند و پل جنوبی نیز اینترفیس‌های کندتر کارت توسعه و کنترلرهای گوناگون تجهیزات جانبی، ذخیره‌سازی و ارتباطی را در خود جا داده است.
همانطور که گفتیم چیپ پل شمالی در مادربردها وظیفه ارتباط برقرار کردن بین CPUو حافظه اصلی را برعهده دارد . چیپ های پل جنوبی در سیستم های اینتل به عنوان ICH(I/O Controller Hub)یا تحت عنوان PCH(Platform Controller Hub)شناخته می شوند و در سایرسیستم ها از جمله SIS، VIAو AMDو سایرین به همان پل جنوبی معروف است . این چیپ در اصل وظیفه اجرا و ایجاد ارتباط میان درگاهها ، گذرگاهها و سایر قطعات کندتر روی مادربرد را بر عهده دارد .
نامگذاری این دو بخش به نامهای پل شمالی و پل جنوبی الهام گرفته ازنحوه قرار گرفتن آنها در روی برد اصلی است .به این ترتیب که رابط میان پردازنده و حافظه را به دلیل قرار گرفتن در قسمت بالای مادربرد پل شمالی و رابط میان سایر قطعات را به دلیل قرار گرفتن در قسمت پایین مادربرد پل جنوبی نامگذاری کرده اند .

بالا