آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نویز انداختن مهتابی اکواریوم روی میکرو و باعث ریست شدن میکرو

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام دوستان
یه مداری دارم که یه رله و یه میکرو مگا 8 داره.مدار بصورت نرمال کار میکنه .ولی یه اکواریوم دارم که مهتابی داره وقتی میخام مهتابی رو خاموش کنم نویز میفرسته و باعث میشه میکرو ریسیت بشه .فاصله مدار تا مهتابی حدودا 2 متر هست .وقتی مهتابی رو روشن میکنم مشکلی نداره ولی وقتی میخام خاموشش کنم .میکرو ریست میشه .یه خازن 100 نانو و یه خازن 3300 میکرو با تغذیه رله موازی کردم .الان رله ریست نمیشه ولی میکرو ریست میشه .چیکار کنم تا نویز مهتابی رو بگیرم

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام
منم به همچین مشکلی برخوردم
از یه مهندسی در این رابطه پرسیدم گفت طراحی پی سی بی مشکل داره نوز پذیره

خوب باید چه جوری طراحی کنیم ؟راه حلی رو بهتون پیشنهاد نکرد؟؟:busted_red:

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
سر راه تغذیه 220ولت مدارتان از نویز ***** استفاده کنید بر طرف میشه.مدار نویز ***** دو عدد سلف یکسان بر روی هسته فریت است که با دوسیم ورودی سری هستند و دو عدد خازن که با ورودی و خروجی موازیند.موفق باشید

fabienmartin

کاربر
2010-05-21
121
476
Shiraz
باید قسمت فیبر مدارچاپی خط منفی را پهنتر بگیری و بصورت مشبک مشبک هم باشه بهتره.... در قسمت تغذیه مستقیم از خازنهای با ظرفیت نانو بهره بگیر و در قسمت خط آنالوگ تغذیه میکرو از یک سلف در حد میکروهانری و خازن در حد نانو استفاده کن ... سلفهای که دوست عزیز در خط متناوب هم گفتند بسیار کارامد هستند اگر هم ورودی و خروجی داری بهتر از اپتو جهت جداسازی استفاده کنی ...

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
یک فویل بردارید و طوری به دور کل برد مدارتان بپیچید که جایی اتصالی نکند و فویل به زمین مدار وصل باشد. خازن های موازی با تغذیه میکرو 1000u , 100u , 10u ,100n را قرار داده و حتما خازن های 22پیکو را قرار دهید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به علت سود جو بودن سازنده این نوع مهتابی ها FILTRR EMI از اول برق 220 مدار مهتابی حذف شده است
برای حل این مشکل از یک خازن و یک سلف استفاده کنید
خازن بین دو سیم برق ورودی قرار میگیرد.موازی
سلف بین دو سیم برق قرار میگیرد.سری

با تشکر Topswitch-Power-Supply-Design-Techniques-For-Emi-Safety.jpg
قسمت قرمز رنگ یک نمونهFILTER EMI میباشد.

بالا