آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نحوه نصب ویندوز به لپ تابی که از usb بوت نمی شود و cd یا dvd رام ندارد؟

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
سلام دوستان یه لپ تاب قدیمی دستم رسیده که dvd-rom اون خراب شده و در لیست منوی بوت ستابش راه انداز از طریق usb ندارد چجوری میتونم به این سیستم ویندوز نصب کنم؟

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
سلام از دوستان کسی جواب نداد هارد لپ تابو در آوردم و با تبدیل usb توسط سیستم دیگه بهش ویندوز نصب کردم

smr2011

کاربر
2011-12-31
8
16
سلام دوست گرامی از طریق شبکه هم میشود ویندوز نصب کرد لپ تاپ کارت شبکه اگر داشته باشه

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
آره دارد درسته که ویندوز نصب کردم ولی اگه ممکنه در این مورد توضیح بفرمائید چجوری میشه از پورت شبکه ویندوز نصب کرد؟
در لیست بوت هم نتورک هست

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
من قبلا از طریق شبکه ویندوز نصب نکرده ام کار تخصصی بنظر نمیرسه ولی بنظر میرسه اعصاب کش و وقتگیر باشه درسته؟
و در ضمن تنها با یه سیستم دیگه که ویندوز دارد و خروجی شبکه دارد نیز میتوان به این لپ تاب یا هر سیستم دیگر که ورودی شبکه دارد ویندوز نصب کرد؟

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
با تشکر دوست عزیز مراحل و طرز نصبو مطالعه کردم کار سختی است بدرد استاد و دانشگاه میخورد که استاد دانشجو را چند ماهی الاف کند تا وقت کلاسها هدر برود

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
دوست عزیز دستگاه های قدیمی که یو اس بی بوت نبودن از روی فلاپی دیسک بوت میشدن. در هر حال فکر نمیکنم دستگاه شما از روی یو اس بی بوت نشه. اگر ویندوز قبلیتون حتی حالت سیف مد و یا حالت cpmmand prompt بالا بیاد می تونید برید setup ویندوز جدید رو اجرا کنید. در غیر این صورت راه دیگری ندارید
در ضمن مطمئن بشید فلش شما بوتیبل شده باشه مگه نه از روش بوت نمیشه

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
در طی باز کردن لپ تاب برای درآوردن هاردش خوشبختانه dvd rw را هم تعمیر کردم
جالبه در مورد این لپ تاب ماجرای این لپ تابو واسه دوستان تعریف کنم
دیروز اینو یه خانم جوان آورد و گفت که اینو دامادمون بهمون امانت داد و متاسفانه در دست ما اتفاقی این سیستم کار نکرد و ویندوزش بالا نمی اومد و dvd rw اونم خرابه
حالا این داماد عزیزه واسه خاطر این لپ تاب خواهرمو یه دست کتک مفصل زده و گفته تا ساعت 9 شب باید درست بشه و گرنه طلاقت میدم و خواهرمو آورده ول کرده خونه ما و مهلت داره تموم میشه

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
دوست عزیز دستگاه های قدیمی که یو اس بی بوت نبودن از روی فلاپی دیسک بوت میشدن. در هر حال فکر نمیکنم دستگاه شما از روی یو اس بی بوت نشه. اگر ویندوز قبلیتون حتی حالت سیف مد و یا حالت cpmmand prompt بالا بیاد می تونید برید setup ویندوز جدید رو اجرا کنید. در غیر این صورت راه دیگری ندارید
در ضمن مطمئن بشید فلش شما بوتیبل شده باشه مگه نه از روش بوت نمیشه

ممنون و سپاسگذارم درسته بوت فلاپی دارد ولی dvd rw اش خراب بود در ست آپ این لب تاب بوت یواس بی نیست و گرنه از طریق یواس بی براحتی میتونستم ویندوز نصب کنم
همین هارد این سیستمو درآورده و از طریق یواس بی سیستم دیگه که بوت یواس بی دارد بهش ویندوز نصب کردم
و خوشبختانه بعداز بازکردن سیستم dvd rw اش را هم تعمیر کردم الان سیستم آماده است
از کمک و همراهی شما اساتید بزرگوار واقعا سپاسگذارم

بالا