آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن خود به خود کامپیوتر

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
همه نظرات اساتید عالی بود دست گلتون درد نکند
علت خاموشی خودبخود کامپیوتر و یا ریستارت ناگهانی
مواردی که به ترتیب باید چک شوند
1- مشکلات نرم افزاری و آلوده بودن سیستم به ویروس و خرابی ویندوز ( در صورت امکان ویندوز تعویض و از یک یا دو نوع ویروس کش آپدیت شده استفاده گردد)
2 - فن سی پی یو ممکن است شل شده باشد از پایه هایش شکسته باشد و یا دور سرعتش کم شده باشد و یا فن اتصال درست و کامل به سی پی یو نداشته باشد ( با لمس بدنه رادیاتور آلومینیمی گرمای اضافی حس میشود)
3 - خرابی فت یا خازنهای اطراف سی پی یو که همان مدار تغذیه سی پی یو میباشد ( معمولا با چشم خازنهای معیوب قابل تشخیص است)
4 - خرابی و نقص پاور و یا کمبود ولتاز خروجیهای پاور

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
بین تمام تاپیک ها جناب سایه توضیح کامل تری دادن
و این دو مورد رو هم اضافه کنم-اگه مدل سیستم قدیمی (پنتیوم III) باشه به احتمال 90 درصد از پاورشونه
و در یکی از تجربیات بنده -به دلیل مشکل سخت افزاری موجود در هارد-کامپیوتر خاموش می شد( اتفاقی که به ندرت پیش میاد )

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
کاملا درسته
اتصالی (خرابی ) در تمام قطعاتی که به سیستم و مادربرد متصل میشن توسط ماسفت های خطای تعبیه شده روی مادربرد که در صورت ایجاد خطا در ناحیه باعث گزارش خطا شده در نتیجه باعث خاموشی سیستم میگردد
و سیستمهای قدیمی بدلیل عمر زیادشون و ساعت کارکرد زیاد معمولا خرابی پاور زیاد دارند

mja127

کاربر
2009-01-19
9
5
با سلام
یکی از مواردی هم که من بر خوردم برای خاموش شدن وجود لحیم سردی در سوکت cpu هست . در صورتی که ،با سایر موارد که دوستان گفتن مشکل حل نشد باید به این نکته هم توجه بشه .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

hadisarghani

کاربر
2012-11-23
3
3
سلام مهندسان کمک کنین لطفن سیستم من وقتی میخام ویندور عوض کنم مراحل فرمتش که تمام میشه و کپی ویندور هم تمام میشه و بعد ریست میشه و میره تو مرحله نصب ار 37 میشه به 36 سیستم خاموش میشه

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
با سلام خدمت دوستان :
ت.ی اکثر موارد که من برخورد داشتم مشکل یا از پاور بوده یا خازنهای مادربورد پاور رو چک کنید اگه درست بود خازنهای نزدیک سوکت cpu و مدار pwmاز نظر باد کردن نشتی و گراند چک کنید

بالا