آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن لپ تاپ گیگابایت

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
یه لپ تاپ گیگا بایت واسم رسیده که اصلا روشن نمیشه.آداپتور،باطری و جک ورودی رو تست کردم مشکل ندارن.تویه قسمتهایی از مین ولتاژدارم.بهترین روش ولتاژگیری در این مورد چیه؟از کجا شروع کنم؟میتونه مشکل از i/oباشه؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیز مادربرد را از لپ تاپ خارج کن و شارژر را وصل کن سپس با همان سویچ مین را استارت کن و روی تمام آی سی ها دست بزن ببین کدام آی سی به صورت غیر معمول داغ میکند و نتیجه را اعلام کن
مقاومت و سلف های smd قسمت ورودی جک را تست کن
با سپاس

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
چطور میشه مین رو بدون سویچ پاور روشن کرد؟تا اندازه ای که چک کردم آی سی داغ کرده تو مین نیست البته بیشتر بررسی می کنم و نتیجه رو میگم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: s_ali_m

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
مقاومت ها و سلف ها سالم بودند.مشکل اساسی اینه که اصلا واسه کلید پاور ولتاژی نمی یاد.(چراغ دکمه پاور روشن نمی شه).

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
دوست عزیز شما از قسمت جک شروع به ولتاژگیری کن یکسری آیسی 8 پایه که فت هم بهش میگن را دقیق تست کن ببین ولتاژ تا سر کدام فت میرود احتمال خرابی این نوع فت بسیار بالا است البته چند مورد داشتم که فت خراب بود و چند مورد دیگر آی سی شارژ و چیپ گرافیک خراب بود که این حالت پیش اومد ولی سوختن این فت بسیار شایع است
امیدوارم همکاران دیگر هم نظر خود را اعلام کنند تا مشکل این دوستمون زودتر حل بشه
با سپاس

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
دوست عزیز متاسفانه تا حالا نتیجه نگرفتم.فت ها مکل نداشت.راستی datasheet فتها رو تو چه سایتی می توتم ببینم؟پیشوند خاصی دارند یا متفاوتند؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: s_ali_m

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
سلام و درود
من شب عید یه HP DV5 داشتم که روشن نمیشد.
اصلا ولتاژ نه رو موسفتها نبود و نه رو آی سی درایور pwm سی پی یو.
IO شو عوض کردم ولتاژ اومد بعدش دیدم دوتا موسفتاشم شورت شده اونارم عوض کردم درس شد!
این تجربه من بود, امیدوارم کمک کنه.

بالا