آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

چیپست سامسونگ 4300

aynaz.arman

کاربر
2012-03-12
2
4
میخواستم بدونم چطوری میشه چیپست سامسونگ 4300 را صفر کرد به طوری که در شارژهای بعدی هم لازم به صفر کردن نباشه یعنی کاملا غیرفعال باشد در ضمن یکی از دوستان نوشته بود نرم افزار مخصوصی داره اگه ممکنه در مورد نرم افزار هم توضیح بدید شرمنده که زیاد سوال نوشتم با تشکر فراوان امید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
میخواستم بدونم چطوری میشه چیپست سامسونگ 4300 را صفر کرد به طوری که در شارژهای بعدی هم لازم به صفر کردن نباشه یعنی کاملا غیرفعال باشد در ضمن یکی از دوستان نوشته بود نرم افزار مخصوصی داره اگه ممکنه در مورد نرم افزار هم توضیح بدید شرمنده که زیاد سوال نوشتم با تشکر فراوان امید

با سلام :
ذوست عزیز در انتخاب عناوین تاپیک دقت کنید چنین عنوان هایی که گذاشته بودین { با سلام به دوستان } ضمن اینکه پاسخی داده نمیشه پست فوق هم حذف میشه .
برای اولین بار تون عنوان تاپیک را اصلاح کردم انشالله که دیگه تکرار نمیشه .
موفق باشید .

aisam

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,252
سلام دوست تازه وارد
شما بردی راکه ای سی ایپرام روش قرار دارد کامل از کاتریج خارج کنید دیگر مشکلی از این بابت نخواهید داشت
موفق باشید

kenes

کاربر
2013-01-23
4
6
سلام و خسته نباشید

امکانش هست کسی توضیح بده؟

ممنونم

Raeed2CB

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-04-21
641
6,872
R.I.IRAN
سلام
از نرم افزار ریست استفاده کنید
ورژن دستگاه رو بفرستید تا براتون نرم افزارشو بذارم
تو برگ تست زده بیشتر ورژن ها
13-21-22-23 می باشد
بدرود

amen

مدیر تعمیرات پرینتر ، اسكنر و دستگاهای فتوكپی
مدیر تالار
2007-05-15
5,528
64,694
گلستان
سلام و خسته نباشید

امکانش هست کسی توضیح بده؟

ممنونم
سلام دوست عزيز به اين مسير http://www.irantk.ir/showthread.php?t=10227&page=11 بريد پست شماره 102# را دانلود كنيد يه ريپورت از پرينتر بگيريد وبسته ورژن دستگاه اونو انتخاب كنيد
1-درایور پرینتر را نصب کنید و مطمعا شوید کامپیوتر دستگاه را به درستی شناخته است.
2-دقت کنید که هیچ دستگاه دیگری به کامپیوتر از طریق پرت usb وصل نباشد.
3-برای نصب ابتدا پرینتر را خاموش و روشن کرده و سپس به سرعت دکمه های زیر را بر روی پرینتر فشار دهید:
menu.copy.left.right.menu.right
4-پس از عملیت فوق منوی tech mode ظاهر میشود.
5-به منوی deta setup رفته و زیر منوی flach upgrade را انتخاب کنید.پیغام deta receicing بر روی lcd پرینتر ظاهر میشود.
6-از داخل پوشه crack_scx4300 فایل download.bat را اجرا کنید.
7-پس از اجرا فایل فوق صفحه زیر ضاهر میشود:
.................................................. .................................................. ..............downloading
.................................................. .................................................. .............................
.................................................. .................................................. .............................
...................download complete!! downsize {982594}
to continue, press and key . . .
8-یپاگر مراحل فوق را به درستی انجام شده باشد بر روی lcd پیغام زیر ظاهر میشود:
deta receiving > flash upgrade> flash programing> cheksumming> download ok
9-قبل از ریست کردن print report را چاپ کنید تا مقدار تونر کاملا کشخص شود.
10-حالا برای ریست کردن کانتر چیپ کارتریج از 2 روش میتوان استفاده کرد:
الف-از طریق منوی :
maintenanace> clear setting> all setting ok

ب-و یا از طریق منوی tech mode:
menu> deta setup> clear count> clear all cnt

آخرین ویرایش:

kenes

کاربر
2013-01-23
4
6
خیلی ممنونم از شما

راستش همچین کاری رو انجام داده بودم و Reprogram هم شد اما هنوز چراغ پرینتر قرمز هست و پیام Replace Toner رو نشون میده. شنیده بودم که باید چیپ کارتریج رو دستکاری کرد اما درست نمی دونم. راه دیگه ای هست؟

ممنون از لطفتون

فرهاد ریگی

مدیر تعمیرات فتوکپی ، پرینتر و فکس
مدیر تالار
2010-10-30
2,564
30,856
بلوچستان
خیلی ممنونم از شما

راستش همچین کاری رو انجام داده بودم و Reprogram هم شد اما هنوز چراغ پرینتر قرمز هست و پیام Replace Toner رو نشون میده. شنیده بودم که باید چیپ کارتریج رو دستکاری کرد اما درست نمی دونم. راه دیگه ای هست؟

ممنون از لطفتون
سلام دوستان
پشت چیپ یه مقاومت وجود داره که روش صفر نوشته اونو باید دربیاری از روی چیپ بعد وارد tech mode بشین بعد کنتور اصلی و کنتور تونر رو صفرکنی.این یه راه بود
طریقه ریست وقتی ریست کردی با نرم افزار باید چیپ دربیاری بعد وارد tech mode بشی و کنتورای ذکر شده رو صفر کنی

آخرین ویرایش:

amen

مدیر تعمیرات پرینتر ، اسكنر و دستگاهای فتوكپی
مدیر تالار
2007-05-15
5,528
64,694
گلستان
خیلی ممنونم از شما

ممنون از لطفتون
ورژن دستگاه چند بود

بالا