آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست آموزش گام به گام محاسبات سیم پیچ برای هسته فریت

• نویسنده موضوع imported_god boy
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

david68

کاربر
2008-02-08
8
2
يعني اگه من بخوام يه ترانس كاهنده 220 به 12 ولت و بالعكس بگيرم از چه فروشگاهايي بايد تهيه كنم مثلا بايد بگم ترانس 12 ولت دوبل ميخوام يا يه چيز ديگه بايد بگم با تشكر .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
يعني اگه من بخوام يه ترانس كاهنده 220 به 12 ولت و بالعكس بگيرم از چه فروشگاهايي بايد تهيه كنم مثلا بايد بگم ترانس 12 ولت دوبل ميخوام يا يه چيز ديگه بايد بگم با تشكر .
با سلام :
دوست عزیز ترانس را به نسبت متغییر های خروجی در بازار میفروشند یعنی با توجه اینکه ورودی برای برق شهر با ولتاز ثابت 220 ولت و جریان نا محدود میباشد لذا در اولیه ترانس مشگلی ندارید پس کافیست که ولتاز خروجی به همراه امپر انرا درخواست و خریداری کنید .
به دو روش میشه ترانس را تهیه کرد اول انکه بروید در فروشگاه های فروش قطعات و بصورت اماده را ابتیا کنید دوم انکه به کارگاه های سیم پیچی و سفارش ترانس بدهید تا براتون به پیچند و اماده اش را به شما تحویل دهند (معمولا این در مورد ترانس هایی شامل میشود که اماده ان در بازار موجود نیست ) .
با تشکر .
مو فق باشید .

aboly8000

کاربر
2008-03-29
40
58
با سلام خدمت استاد رجبی
استاد من از شما در خواست میکنم اگه براتون ممکنه محاسبات یک ترانس با هسته فریت را برای من انجام دهید:
ولتاژ خروجی 120 ولت
جریان خروجی 2.5 آمپر
فرکانس رو متناسب با مدار خودتون انتخاب کنید
ترانس مربوط به مدار زیر میباشد
http://forum.irantk.ir/t18153.html#post76898
یک دنیا ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام خدمت استاد رجبی
استاد من از شما در خواست میکنم اگه براتون ممکنه محاسبات یک ترانس با هسته فریت را برای من انجام دهید:
ولتاژ خروجی 120 ولت
جریان خروجی 2.5 آمپر
فرکانس رو متناسب با مدار خودتون انتخاب کنید
ترانس مربوط به مدار زیر میباشد
http://forum.irantk.ir/t18153.html#post76898
یک دنیا ممنون
با سلام :
دوست عزيزاين هم محاسبه يك ترانس هسته فريت با مشخصات داده اي( درخواستي ) شما :(ساده تر از اين درعهده يك پاسخ كوتاه نمي باشد )
ولتاژ ورودي 13.8 ولت (براي باتري ماشين)
ولتاژ خروجي 120 ولت طبق سفارش درخواستي .
جريان خروجي 2.5 امپر طبق سفارش درخواستي .
با ملاحضه نقشه فوق چنين بر ميايد كه شما بايد از دو عدد ترانزيستور موس فيت به شماره هاي مندرج در نقشه را استفاده كنيد با توجه مشخصات ساير قطعاتي كه در نقشه درج شده ترانس هسته فريت شما بايد اين مشخصات را داشته باشد . بقيه اين فايل را دانلود كنيد pdf
با تشكر .
موفق باشيد

david68

کاربر
2008-02-08
8
2
سلام ببخشيد كه اين سوال رو اينجا ميپرسم اگه جاش اينجا نيست به بزرگي خودتون ببخشيد .

من يه اداپتور خريدم با مشخصات :
ورودي 220 ac
خروجي 3 ولت الي 12 ولت dc (قابل تنظيم )
امپر :800 ميلي امپر
اين اداپتوري كه من خريدم حتي نميتونه يه لامپ 6 ولتي رو روشن كنه البته روشن ميكنه ولي خيلي ضعيف در حالي كه با يه اداپتور ديگه كه مشخصاتش 9 ولت و 800 ميلي امپر هست وقتي به همون لامپ ميزنم خيلي عالي و پر نور روشن ميشه حالا من ميخوام بدونم مشكل اين اداپتوري كه خريدم چيه ايا تقلبي هست يا همشون همينطوري هستن مثلا وقتي به يه لامپ 6 ولتي ميزنم رو هر درجه اي كه باشه (بين 3 الي 12 )* لامپ رو با نور خيلي ضعيفي روشن ميكنه و وقتي روي يك فن كامپيوتر امتحانش كردم فن رو چرخوند و با كم كردن ولتاژ توسط درجه اداپتور سرعت فن هم كاهش پيدا ميكرد ولي باز هم يه مشكلي داشت اونهم اين بود كه اداپتور 9 ولت 300 يا 350 ميلي امپر اين فن رو با سرعت و قدرت بيشتري ميتونست بچرخونه ايا اين اداپتور 12 ولت تقلبي هست و الكي روش اين اعداد رو نوشته يا مشكل ديگه اي داره .
با هم ببخشيد كه اين سوال رو اينجا پرسيدم .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام ببخشيد كه اين سوال رو اينجا ميپرسم اگه جاش اينجا نيست به بزرگي خودتون ببخشيد .

من يه اداپتور خريدم با مشخصات :
ورودي 220 ac
خروجي 3 ولت الي 12 ولت dc (قابل تنظيم )
امپر :800 ميلي امپر
اين اداپتوري كه من خريدم حتي نميتونه يه لامپ 6 ولتي رو روشن كنه البته روشن ميكنه ولي خيلي ضعيف در حالي كه با يه اداپتور ديگه كه مشخصاتش 9 ولت و 800 ميلي امپر هست وقتي به همون لامپ ميزنم خيلي عالي و پر نور روشن ميشه حالا من ميخوام بدونم مشكل اين اداپتوري كه خريدم چيه ايا تقلبي هست يا همشون همينطوري هستن مثلا وقتي به يه لامپ 6 ولتي ميزنم رو هر درجه اي كه باشه (بين 3 الي 12 )* لامپ رو با نور خيلي ضعيفي روشن ميكنه و وقتي روي يك فن كامپيوتر امتحانش كردم فن رو چرخوند و با كم كردن ولتاژ توسط درجه اداپتور سرعت فن هم كاهش پيدا ميكرد ولي باز هم يه مشكلي داشت اونهم اين بود كه اداپتور 9 ولت 300 يا 350 ميلي امپر اين فن رو با سرعت و قدرت بيشتري ميتونست بچرخونه ايا اين اداپتور 12 ولت تقلبي هست و الكي روش اين اعداد رو نوشته يا مشكل ديگه اي داره .
با هم ببخشيد كه اين سوال رو اينجا پرسيدم .
با سلام :
دوست عزيز اولا نگفتي كه لامپ 6 ولتي شما چند وات يا امپر هستش در ثاني نوع اداپتور هم مشخص نكرديد كه انالوگ (قديمي با ترانس اهني ) يا جديد سويچينگ (ترانس كوچك با هسته فريت و مدار الكترونيكي هست . اگر از نوع جديد باشد اين يك مورد طبيعي هست كه امپر مصرفي لامپ شما بيش از جريان نامي اداپتور هست و در اين صورت است كه با توجه به اوورلود شدن مدار كنترلي اداپتور لامپ شما ضعيف روشن خواهد شد و در غير اين صورت اداپتور شما تقلبي و غير استاندارد ميباشد .
با تشكر .
موفق باشيد .

david68

کاربر
2008-02-08
8
2
من داخل اداپتور رو باز كردم ترانسش كوچيك و سبك بود و يه مدار هم توش بود شما ميگي امپر لامپ رو من مشخص نكردم ولي بنده با اداپتوري كه امپرش 350 بود اين لامپ رو به راحتي روشن كردم ولي امپري كه روي اين نوشته 800 ميلي امپر هست راستي اين اداپتورهاي انالوگ قديمي با ترانس اهني كه ميگيد رو الان هم ميفروشن يا همه رو به اين شكل جديد در اوردن البته منظورم اداپتورهاي قابل تنظيم 12 ولت هست و اگه ميفروشن موقع خريد چي بايد بگم تا نوع انالوگ رو به من بده .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
من داخل اداپتور رو باز كردم ترانسش كوچيك و سبك بود و يه مدار هم توش بود شما ميگي امپر لامپ رو من مشخص نكردم ولي بنده با اداپتوري كه امپرش 350 بود اين لامپ رو به راحتي روشن كردم ولي امپري كه روي اين نوشته 800 ميلي امپر هست راستي اين اداپتورهاي انالوگ قديمي با ترانس اهني كه ميگيد رو الان هم ميفروشن يا همه رو به اين شكل جديد در اوردن البته منظورم اداپتورهاي قابل تنظيم 12 ولت هست و اگه ميفروشن موقع خريد چي بايد بگم تا نوع انالوگ رو به من بده .
با سلامي مجدد:
دوست عزيز اداپتور شما از نوع پيشرفته (سويچينگ ) ميباشد ( ترانسش كوچيك و سبك بود و يه مدار هم توش بود ) در اين نوع اداپتور ها به خاطر وجود يك مدار كنترل جريان . چنانچه از خروجي از مقدار مجاز (هرچند جزيي ) بيشتر بار بكشيد مدار اوورلود خروجي را محدود خواهد كرد و دليل افت ولتاژ اداپتور شما همين است كه لامپ شما يك مقدار بيشتر از جريان نامي اداپتورتان بار ميكشد البته در نوع دوم به دليل عدم مدارات كنترلي خروجي اداپتور نوع دوم شما جريان را محدود نميكند ولي در اثر استفاده زياد به اين صورت حتما ان هم خواهد سوخت سعي كنيد ازمقدار جريان مجاز خروجي به اضافي استفاده نكنيد .روش شناسايي نوع سويچينگ : در موقع خريد با توجه به عدم دسترسي به داخل اين اداپتور ها فقط بهترين روش (در صورتي كه روي برچسب ان قيد نشود ) همان سبك وزن بودن انهاست .
با تشكر .
موفق باشيد .

با تشكر .

david68

کاربر
2008-02-08
8
2
سلام ميخوام بدونم تو كارگاههاي ترانس پيچي اگه يه ترانسفورمريا همون چوك كه 9 ولت رو به 1500 ولت تبديل ميكنه بدم بارم بپيچن چه مشخصاتي روبايد بهشون بدم ؟؟ يعني به غير از ولتاژ ورودي و خروجي چه اطلاعات ديگه اي لازم هست راستي ايا ميتونن چوكي رو كه من ميخوام به طور دقيق ببپيچن چون تا جايي كه ميدونم تعداد دورهاي زيادي بايد سيم پيچيده بشه .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام ميخوام بدونم تو كارگاههاي ترانس پيچي اگه يه ترانسفورمريا همون چوك كه 9 ولت رو به 1500 ولت تبديل ميكنه بدم بارم بپيچن چه مشخصاتي روبايد بهشون بدم ؟؟ يعني به غير از ولتاژ ورودي و خروجي چه اطلاعات ديگه اي لازم هست راستي ايا ميتونن چوكي رو كه من ميخوام به طور دقيق ببپيچن چون تا جايي كه ميدونم تعداد دورهاي زيادي بايد سيم پيچيده بشه .

با سلام :
دوست عزيز داده هاي سفارش يك ترانس در حداقل اين ها ميباشند :
1- اندازه ولتاژ ورودي (اوليه)
2 - اندازه ولتاژ ثانويه (خروجي)
3 - جريان خروجي به امپر (توان )
4 - فركانس كاري به هرتز
5 - در كنار اينها ميتونيد مورد مصرف خود را هم شرح داده تا نسبت به مورد استفاده ترانس خود دقت هاي لازم را لحاظ كنند .
بله اگه قبول كنند ميتونند از اين هم دقيق ترش را براتون بپيچند و تحويل دهند (هزينه دستمزد اينگونه موارد مقداري از حالت استاندارد بيشتر است محصوصا اگر سفارش يكي دو تا باشد ) .
با تشكر .
موفق باشيد .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا