آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

عکس از پاور منفجر شده دانلود کنید

hamid25

کاربر
2010-11-05
69
1,519
میخواستم عکسشو بزارم خازن بزرگی که داره هر دو ترکیده و پاک رفته

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
چیزی که از عکسها بدست میاد تمام اتفاقات از اولیه شروع شده یعنی به نظر من پره های فن از جا در رفته خورده به سیمها و اتصالی و ترکیدن خازن صافی و آتیش گرفتن.
اما تو اون شلوغ پلوغی اتصالی بعد فیوز صورت گرفته و یه فاجعه درست کرده

دوستان گرامی سلام
با توجه به بررسی دقیق عکسها ملاحظه میگردد که که پرتاب مواد مذاب از خارج به داخل میباشد و علت آن اینگونه به نظر میرسد که با توجه به اینکه سیمهای فن و چند سیم دیگردر نزدیکی سیم پاور پیچیده شده و سیم اصلی برق بنا به دلایلی از جمله اتصال نامناسب لحیم و یا کشیدن جریان زیادی شروع به داغ شدن کرده و و روکش سیم های اطراف را به نقطه اشتعال رسانده و در این میان کارکرد فن جریان هوا را افزایش داده و شعله را تند تر میکند و حرارت آتش خازنها را ترکانده اسید خازنها مانند مواد سوختی عمل کرده و در نهایت منجر به فاجعه شده و باقیمانده مواد هم در انتهای امر سوخته و خاکستر شده.:narahat:

اما خدا وکیلی بیشتر شبیه یه عملیات تروریسته تا یه سوختن برد پاور:distracted::tennis:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

منهم چند وقت پیش چنین موردی داشتم در هیتسینگ اول آن دو خازن بزرگ که هست اکثرا موقع خارج کردن آنها زیرش عکس مثبت و منفی خازنها را مشخص کردند البته این خازنهای الکترولیتی بزرگ به دو روش سری یا موازی نصب گردیده اند.
من طبق معمول هر دو خازن را خارج کردم غافل از این که روی فیبر مثبت و منفی را برعکس چاپ کرده بودو بصورت سری نصب بودند من هردو را پس از خارج کردن باتوجه به عکس زیرشان نصب کردم و بستم خواستم ولتاژهای آنرا چک کنم چون سری بسته شده بودن یک دفعه یکی که برعکس نصب کرده بودم منفجر شده و حتی آتش گرفت

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676
بالا