آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تست آی سی i/o

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
پاسخ : تست آی سی io

سلام دوست عزیز ،تشخیص صحت کارکرد I/O روی برد کار سختیه. بنظرم از طریق دیباگر باید به کدهای Iframe , Ready توجه کنی اگه روشن نباشه " ممکنه " I/O مشکل داشته باشه.ولی سلامت تمام آی سی ها رو بیرون از برد و با توجه به نقشه هاشون و با کمک اسیلوسکوپ میشه چک کرد.امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم. اطلاعاتم در همین حد بود.موفق باشید.

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران

با سلام.
آی سی های IOمعمولا با دوبرند هستند یکی ITویکی Winbond که بزرگ بر روی آی سی نوشته شده. ومعمولا نزدیک اسلتهای PCI واقع شده. که با برخی علائم به سوختن آن مشکوک می شو ند.

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960

درود
راحت ترین راه برای تست i/o
ولتاژگیری پایه های پین پاور می باشد که باید ولتاژ 2/5 الی 5 ولت داشته باشند
با سلام خدمت شما
من دیتاشیت I/O ای سی ITE رو نگاه کردم .یعنی الان پایه های 4 و 99 و 35 نوشته VCC این مقدارشون باید چند ولت باشه؟حدودا 5 ولت؟ ایا منظور شما ولتاژ پایه های پین پاور (2.5 ولت الی 5 ولت)به همین پایه های VCC که گفتم میرسه؟
با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

در تکمیل راهنمائی های اساتید اضافه می کنم تنها وجود ولتاژ ورودی نمی تونه دلیل بر سالم بودن I/O باشه چون این احتمال هست که مقدار 5 ولت پاور و همچنین 3/3 ولت پل جنوبی برقرار باشه ولی خود I/O ایراد داشته باشه و نتونه خروجی بده ولی با این حال این مقادیر باید وجود داشته باشن .با مطالعه دیتاشیت می تونید خروجی ها رو چک کنید .مخصوصا مقدار 3/3 ولت روی پین 14 اسلات PCI و پین 7 اسلات گرافیک یا وجود ولتاژ 2/5 الی 5 ولت روی پین سوئیچ پاور .اگه اشکالی هست دوستان راهنمائی کنن تا اصلاح کنم .

آخرین ویرایش:

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021

درود
معمولا برخی از آیسی ها هستند که در تست سالم نشان میدهند اما در عمل مشکل دارند
معمولا IO دارای ورودی 3.3 و 5 ولت است و خروجی نیز به همین شکل است
با توجه به دیتا شیت آیسی فوق شما میتوانید تا حدی از صحت آن اطمینان حاصل کنید
زمانیکه آیسی زیاد داغ کند نیز سوخته است
سپاس

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289

سلام
نظر من اینه که بدلیل پیچیدگی زیاد مادر برد واقعا نمیشه صد در صد از سلامت یک ای سی بخصوص اون هم I/0 چه روی برد و چه خارج از برد با ولتاژ گیری مطمئن شد.
تجربه شخصی من میگه زمانیکه مادر برد با سوئیچ کردن معمولی روشن میشه بصورت فیزیکی و با صفحه کلید ریست میشه و در نهایتت هم با سوئیچ از روی مادر برد خاموش مبشه .باید فرض را بر به سالم بودن I/O بذاریم. و بعد باتوجه به نوع مشکل و ناحیه ای که مشکل دارد ممکنه بشه بسرااغ I/Oهم امد ولی در صورت دارا بودن سه شرط فوق من دست زدن به I/Oرا در ابتدای کار صلاح نمیبینم

بالا