آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پریدن ویندوز

alizadeh.672

کاربر
2012-01-02
49
135
به نام خدا
سلام
یه مادربورد اسوس دارم که تصویر می ده ولی گیج بعضی وقتا ویندوز کلاً حذف می کنه یا وسط کار هنگ می کنه به نظر اساتید مشکلس چیه .....
کارایی که من کردم .1.بایوس اپدید کردم 2. مادربورد شستم 3.چیپ شمالی رو هیت دادم.
راستی ترانزیستورهای اطراف cpu بوق همه بوق می زنند ولی مین تصویر داره.
در ضمن چرا بعضی از ترانزیستورهای اطراف سی پی یو ولتاژ منفی دارن -11 باید داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
در مورد سخت افزار دوستان راهنماییتون میکنند ولی در مورد پریدن ویندوز توضیحتون خیلی ناقص هست. یعنی بوت ویندوز خراب میشه؟ بعد تا ویندوز عوض نکنید درست نمیشه یا اینکه خود به خود درست میشه؟

ببینید اگر همون ویندوز که بالا نمیاد دوباره بالا بیاد یعنی ایراد سخت افزاری هست . اما اینکه ویندوز با تعویض درست بشه نمیتونه مربوط به مادربرد باشه

نمیدونم منظورم رو درست متوجه شدید یا نه ولی اگر منظورتون از پریدن ویندوز خراب شدن ویندوز هست که ربطی به مادربرد نداره. اگر منظورتون از پریدن اینه که یک وقت میاد نمیاد بالا و یک وقت همون ویندوز میاد بالا میتونه مربوط به مادربرد و بقیه قطعات سخت افزاری باشه

alizadeh.672

کاربر
2012-01-02
49
135
به طور کلی یکبار تصویر می دهد یکبار نمی دهد تصویر.........بیشتر وقتی میرم داخل تنظیمات seutp بعد ریست می کنم اصلاً دیگه تصویر نمی ده تا وقتی که برق قطع کنم دوباره روشن کنم . کلافه شدم ............ راستی ترانزیستورهای اطراف cpu همه بوق می زنند و ولتاژ 11- دارن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
دوست عزیز بوق زدن فتعا که به علت وجود cpu روی سوکت هست!! cpu رو در بیاری دیگه بوق نمی زنه!
در مورد پریدن ویندوزم که اگه کامل می پره و دیگه بالا نمیاد ایراد می تونه از mater boot record هاردتون باشه!!
اینم که بعد از ریست کردن تصویر نمی ده و بعد از قطع و وصل برق تصویر می ده می تونه از ram باشه، حالا یا ram خرابه یا با main همخونی نداره

بالا