آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

خودبخود روشن شدن مادربرد MSI MS-7030

montazar

کاربر
2010-11-02
210
1,103
مادربرد MSI K8N NEO که با وصل کردن پاور خودبخود روشن میشه!
بیرون از کیس با چند تا پاور سالم تست کردم-بایوس رو چند بار پروگرام کردم- تنظیمان پاور مادربرد در بایوس رو غیرفعال کردم.
مادبرد از لحاظ کاری مشکلی نداره! بفرمایید با تعویض IO درست میشه یا باید جاهای دیگه رو ولتاژ گیری کنم؟

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
سلام دوست عزیز ،
بعضی وقتها اگه سیستم درست خاموش نشه یعنی یه دفعه برق بره تنظیمات بایوس ذخیره نمیشه و این مشکل پیش میاد.
اگه مشکلتون این باشه سیستم رو روشن کنید و یه بار دستی سیستم رو خاموش کنید و CLR Cmos کنید . اگه رفع نشد مدار RST رو تست کنید احتمالا یه ترانس شورت شده وجود داره.
موفق باشید.

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
سلام
دوست عزيز شما بفرماييد.مودم وصل هست .اين اتفاق ميافتد.ويا ؟...معمولا اين مشگل را به دوشيوه ديدم يك مودم وصل ميشد.سيستم خودبخود روشن ميشد.دوم power.supplayمشگل داشته باشه.بحر روي يك شوك خارج از مدار باعث استارت ميشود.دقت بيشتري كنيد.متوجه مشگل ميشويد.
سپاس

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت دوست عزیز این مشکل از Wake Up سیستم میباشد
باید به setup بروید و بعد به بخش power البته ستاپ ها با هم فرق می کنند .
خوب حالا در آنجا باید دنبال متن wake up بگردی و همه آنها را غیر فعال کن (disable)
برای مثال دنبال متنی مثل این باید بگردی Wake Up On Power Back
نتیجه را اعلام کن
با سپاس فراوان

montazar

کاربر
2010-11-02
210
1,103
مادربرد MSI K8N NEO که با وصل کردن پاور خودبخود روشن میشه!
بیرون از کیس با چند تا پاور سالم تست کردم-بایوس رو چند بار پروگرام کردم- تنظیمان پاور مادربرد در بایوس رو غیرفعال کردم.
مادبرد از لحاظ کاری مشکلی نداره! بفرمایید با تعویض IO درست میشه یا باید جاهای دیگه رو ولتاژ گیری کنم؟

دوستان ممنون از پاسخ ی که لطف کردین
ولی کاش یکمی به چیرهایی که من نوشتم دقت بیشتری می کردین
مادربرد تصویر نمی ده یعنی بالا نمیاد و با چندین پاور و بیرون از کیس در حالیکه فقط سی پی یو روی مادبرد هستش تست کردم چندین سی پی یو و همچنین بدون سی پی یو تست کردم در ضمن بایوس رو چندین با هم پروگرام کردم دیگه چیزی نموند
دوستان مرحمت بفرمایند راه حل را.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت دوست عزیزم montazar
شما سوال را بد طرح کردید چون شما در پست اول گفتید ؟ ( تنظیمات پاور مادربرد در بایوس رو غیرفعال کردم )
ولی در پست آخر گفتید ( مادربرد تصویر نمی ده یعنی بالا نمیاد )
اگر مادربرد تصویر نمیده پس چطور تنظیمات setup را غیر فعال کردید
با سپاس

بالا