آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

چگونگی محاسبه دقیق مقاومت تعداد مشخصی led

saieh0261

کاربر
2012-02-04
2
9
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان من 2سوال داشتم اول اینکه معرفی کتاب و سایت های تخصصی لایتینگ اگر ممکن باشه؟و دوم اینکه من توی کار به یه مشکل برخورد کردم اونم اینکه نئون پلاستیکی که خط برش 1 متری داشته به جای 1 متر 75 cm. وکوچکتر برش زدم اما حالا برای محاسبه مقاومتش به مشکل برخوردم یا led میسوزه یا مقاومت میسوزه ! ممنون میشم اگر راهنماییم کنید راستی جای بخش لایتینگ توی سایت خوبتون واقعا خالیه ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان من 2سوال داشتم اول اینکه معرفی کتاب و سایت های تخصصی لایتینگ اگر ممکن باشه؟و دوم اینکه من توی کار به یه مشکل برخورد کردم اونم اینکه نئون پلاستیکی که خط برش 1 متری داشته به جای 1 متر 75 cm. وکوچکتر برش زدم اما حالا برای محاسبه مقاومتش به مشکل برخوردم یا led میسوزه یا مقاومت میسوزه ! ممنون میشم اگر راهنماییم کنید راستی جای بخش لایتینگ توی سایت خوبتون واقعا خالیه ممنون
با سلام :
دوست عزیز نرم افزار های محاسباتی اتوماتیک در همین بخش و معرفی نرم افزارها اپلود شده و کافیست بعد از دانلود تعداد ال ای دی و ولتاژ کاری و نوع ال ای دی را بهش معرفی کنید تا مقدار مقاومت لازم را براتون محاسبه کند .
بخش مستقلی بعنوان لایتینگ نداریم ولی تاپیک ها و پست ها و مدارات جالب و مفیدی در همین رابطه با عناوین مختلف در بخش ارشیو مدارات الکترونیک و پروژه های .... در سطح انجمن موجود هست .
موفق باشید .

بالا