آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربورد

hamidr2007

کاربر
2011-08-12
45
151
با سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی
یه ماردبورد asus مدل p4v8x-mx دارم . با یه پاور نو ویندوز ریختم و آماده بستن روی سیستم بود . بعد با یه پاور دیگه که نمی دونستم سالمه یا نه روشن کردم تصویر نداد . سریع خاموش کردم . بعد دوباره با اون پاور نو تست کردم دیگه تصویر نداد که نداد .
لطفا کمک کنید...

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
دوست عزیز ولتاژهای پاور دوم رو بگیرید ببینید کدام یک از آنها مشکل دارد بعد مسیر آن را روی مادربرد بگیرید
احتمال سوختگی مادربرد پائین است clear cmos کردید؟

Rafi Raoufi

کاربر
2012-02-14
2
0
سلام عزیزان من یک لپ تاپ ایسر اسپیر 5742 دارم و از دستم افتاد به زمین حالا به نظر من بورد مشکل داره لپ تاپ روشن میشه سی دی روم هم باز میشه اما تصویر نمیدهد با مانیتور هم خروجی نداد. لطفأ کمک کنید

hamidr2007

کاربر
2011-08-12
45
151
دوست عزیز ولتاژهای پاور دوم رو بگیرید ببینید کدام یک از آنها مشکل دارد بعد مسیر آن را روی مادربرد بگیریداحتمال سوختگی مادربرد پائین است clear cmos کردید؟
سلام clear هم انجام دادم دادم اما حالا اصلا مادربورد روشن نمی شه . یعنی وقتی پاور رو می زنی اصلا کار نمی کند.البته با اتصال سبز و مشکی 24 پین مین روشن می شود.

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
برق CPU رو از مادربورد جدا کن و ببین روشن میشه ؟
اگه روشن شد تو مدار PWM یه اتصالی داری.

hamidr2007

کاربر
2011-08-12
45
151
برق سی پی یو هم جدا کردم بازم همونه هیچ فرقی نداره

hamidr2007

کاربر
2011-08-12
45
151
سلام چه جوری ولتاژهایی رو که گفتید بگیرم
یعنی کدوم قسمت ها رو تست کنم

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
سلام تو اکثر مین ها میتونیم ولتها شو نه بر طبق نقشه بلکه از طریق رد یابی کردن دنبال کنیم خوب روند کار به این صورته که سیم سبز <گود تست> رو از وسط کمی لخت میکنید حالا برابه اسکوبو بر داشته یه سرشو به گراند و برابو همزمانی که به گود تستتون متصله رو روی بایه 12 رم و رو بایه 78 سیب و رو بایه 12 گرافیک میزارید من نمیدونم چجور باید شکل موجها رو واسطون ابلود کنم و لی راهش اینه برا بالا رفتن تجربتون با یه مین سالم این کارو بکنید تا متوجه عرایض این حقیر بشید این راه توسط خود ربیرایه تایوانی انجام میشه و صد در صد عملیست و من تو این چند سال هر وقت تو مین گیر بیوفتم این راه کارو انجام میدم شما شاید بفرمایید که اسکوب ندارید تو همین سایت اسکوبه جالبی هست از اونم میتونید بشرط ابدیت شدن استفاده کنید موفق و سربلند باشید.

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
توپولوژی های مختلف مدارات برخی از مزایای توپولوژی فلای بک:
مدار فقط دارای یک المان مغناطیسی است که هم کار ایزولاسیون را انجام می دهد و هم محل ذخیره انرژی است. برای جریان های کمتر از حدود 4 آمپر، فلای بک ارزان ترین توپولوژی ممکن است. ولی برای جریان های بیشتر، برای مقابله با ریپل های جریانی، مجبور به استفاده از خازنی با ابعاد بزرگتر در خروجی هستیم.
:برخی از مزایای توپولوژی فوروارد:
سیم پیچ خروجی چه در زمان روشن بودن و چه در زمان خاموشی سیم پیچ اولیه، جریان خروجی را تامین می کند. این یعنی ریپل کمتر در جریان، جریان های RMS کمتر، و ابعاد کوچکتر خازن خروجی.با استفاده از Secondary TL431 به عنوان فیدبک، دقت فیدبک بالاتر می رودقش اپتو کوپلر همونطور که از اسمش پيداست ( انتقال نوري) فيدبک از ولتاژ خروجي است به طوريکه خروجي نسبت به ورودي ايزوله باشد . وقتي ولتاژخروجي از حد مجاز بيشتر شود باعث روشن شدن اپتوکوپلر مي شود و در نتيجه باعث کم شدن ديوتي سايکل و در نتيجه م شدن ولتاژ خروجي تا حد مطلوب مي شود.
با اين روش (استفاده از اپتوکوبلر ) مي شود مقدار جريان خروجي را کنترل کرد
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]1. با استفاده از یک تکه سیم - سیم سبز را به یکی از سیمهای مشکی اتصال دهید
(که در صورت سلامت پاور باید روشن شود)[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]نکته: روشن شدن منبع تغذیه در این حالت دال بر سلامت کامل آن نیست.
[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] 2. 12 +ولت را روی سیم [/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]زرد[/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] بگیرید ( 11.5 تا 12.5 موردی ندارد )

3. 5 +ولت را روی سیم قرمز بگیرید

4 . 3.4 +ولت را روی سیم نارنجی بگیرید

5 . 12- ولت را روی آبی ( از 10.80 تا 13.20 موردی ندارد)

6. 5- ولت را روی سفید ( از 4.5 تا 5.5 موردی ندارد )

7. 5 ولت را روی طوسی ( power ok ) [/FONT]

[TR]

[/TR]

Flyback # Ringing choke converter (RCC) # Half-forward # Forward # Resonant forward # Push-pull # Half-bridge # Full-bridge # Resonant, zero voltage switched # Isolated Ćuk
y31T+F4n729yh1yDkAAAAAElFTkSuQmCC

بالا