آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکلات پاور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

athlon64

کاربر
2008-03-28
10
8
پاسخ : مشکلات پاور - بخش سوم

سلام
یک پاور aopen دارم که البته بردش fsb group است
5 ولت سبز رنگش 4 ولت نشون میده و پاور کار میکنه
یکی دیگه هم لنگه همین پاور دارم اون هم 4 ولت نشون میده ولی کار نمی کنه !؟
دوستان اگر راهنمایی کنن چطوری 5 ولت پاور رو میشه تعمیر کرد
یک پاور دیگه هم دارم که در موقع عوض کردن خازن باد کرده میکروفاراد بالا تر گذاشتم و حالا دیگه کار نمیکنه ( این پاور هم 5 ولت اصلا نمیده )

amiralfred

کاربر
2011-11-18
9
19

حدود 200 تا تایپیک تعمیر پاور رو خوندم فقط چند نفر از دوستان، خوب و مفید نوشتن مثل مدیر سایت و bita_th1 و ..
بعضی از دوستان هیچی نمیدونستن اینجا اومدن چند تا مطلب خوندن الان دیگه فوق تخصص الکترونیک هستن.تبریک میگم.حالا برای ( همه) راهنمایی میکنن و دلیل میارن...اونم طی چند روز.. و هر پاور هر ایرادی داشته باشه سریع جواب میدن کار به درست بودن و غلط بودن ندارن...و یا بصورت تئوری جواب میدن
اصلا معلوم نیست تجربه ای که دارن عملی انجام دادن و موفقیت آمیز بوده یا نه..
جسارت به تعمیرکارای حرفه ای نباشه....خودشون میدونن کیا رو میگم...چند تایپیک داشتم افتضاح غلط املایی...
یارو میگه گیم نت دارم بعد مدتی کامپیوتر من روشن نمیشه .درست (چند روز بعد ) بعد میاد در مورد اپتی کوپلر و .... صحبت میکنه....
بعد موقع تعمیر پاور یک راست میره سر آی سی 7500 و tl494
آخه این چه نوع تعمیر کاری و ]iچه نوع راهنمایی هست که ایشون میکنن!...
اصلا کی گفته این فرد باید دیگران رو راهنمایی کنه....همینکار باعث دلسردی بعضی از تعمیرکاران مبتدی و ول کردن تعمیرات این افراد می شود.
فردی دیگر میاد میگه با اتصال سیم سبز و مشکی فن یه نیم دور میزنه و از کار میافته دیودهای سینک دوم را تست کردم سالم بود.میخوام بگم از کجا فهمید سالم بود؟؟؟؟عدد روی مولتی متر چند بود؟؟فرد دیگری در جواب به او میگه آی سی 7500 یا خازن یا...
هر مشکلی فلوچارت و الگوریتم خاص خودشو داره...بصورت خودسر جواب دیگران رو ندید وقتی تجربه عملی ندارین.
حرفای اینجانب جسارت به هیچ کس نیست.فقط منظورم این بود افرادی که به تعمیرات علاقه دارن رو دلسرد نکنیم.
معذرت از دوستای تعمیرکار...بدرود

smaeel

کاربر
2008-02-27
65
329

خدا از دهنت بشنوه.
من هم تقریبا تمام مطالب رو خوندم.
مشکل ، عدم وجود نظم و ترتیب در مطرح کردن مشکل و ارایه راهنمایی است.و مشکل عمده این است که خود راهنمایی کننده ها هم فاقد یک اصول و الگوریتم برای این موارد هستند چون بصورت تجربی این مطالب را آموخته اند.
من از دوستان آگاه (مخصوصا جنابعالی که بحث فلوچارت را مطرح فرمودید) تقاضا دارم در یک تاپیک جداگانه کار را بصورت طبقه بندی شده پیش ببرند.
ابتدا یک شماتیک و یک عکس از داخل پاور نمونه که همخوانی بیشتری با شماتیک دارد گذاشته شود و نام علمی (نه تعمیرکاری) و عملکرد هر طبقه آن به همراه نحوه تست سلامت آن قسمت بیان شود.فکر نمیکنم بیش از یک صفحه فضا بگیرد.اگر به این صورت عمل شود :
-دیگر نیازی نیست 2 تاپیک باز شود و در هر کدام چندین شماتیک که خیلی ها عینا تکراری است و خیلی ها آنقدر کیفیتش پایین است که به هیچ دردی نمیخورد آپلود شود در حالی که همگی با حداکثر 2 شماتیک قابل ارایه بود.و دیگر نیازی نیست بارها درخواست شماتیک شود.
-وقتی کسی مشکلی هم دارد با مراجعه به تاپیک ذکر شده میتواند بفهمد لااقل کدام قسمت پاور احتمال خراب شدن دارد و دیگر نیازی نیست چندین بار مشکل چندین نوع پاور در پستهای جداگانه مطرح و تعمیرکاران عزیز مجبور به ارایه راهکارهای مجزا برای هرکدام شوند.
-اگر مشکل عجیبی هم برای پاور کسی پیش آمد با مراجعه به این تاپیک میتواند آنرا با توجه به ادبیات مطرح شده و آدرس دهی مناسب ارایه شده در آن مطرح نماید تا قابل پیگیری باشد.
-بالاخره تو این همه تعمیرکار باید باشند عده ای که بتوانند این تاپیک اولیه را ایجاد نمایند.منظور من توضیح و تشریح کامل نحوه عمکلکرد منابع تغذیه سوییچینگ نیست.فقط پرداختن به یک نوع ساده پاور کامپیوتر atx که شماتیک آن عموما موجود و ارایه مشخصات مثلا ولتاژ تست در قسمتهای مختلف برای تست صحت عملکرد آن قسمت مقدور میباشد.
-در غیر اینصورت همچنان با افزایش پستها و پاسخهای تکراری و غیر کاربردی و عموما غیر اصولی و اتلاف وقت و عدم نتیجه گیری مواجه خواهیم بود.

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084

پاور از لحاظ ولتاژی سالمه ولی زیر بار از کار میوفته.کدوم بخش هارو باید چک کنم ؟
با سلام
شما باید توضیحتان کامل باشد............
دوست عزیزم شما ابتدا ولتاژهای خروجی رو اندازه بگیرید در صورت سالم بودن اگر در حین کار هم ریست میکند برای گام اول تمام خازنهای ولتاژهای خروجی را چک کنید و تعویض نمایید.

یا علــــــــی

آخرین ویرایش:

tondar2008

کاربر
2008-10-19
3
8

باینری جان من که گفتم از لحاظ ولتاژی سالم نشون میده و مقادیر همونی هست که باید باشه موقع زیر بار گذاشتن خروجی (روشن کردن لامپ با خروجی) پاور خاموش میشه مثل موقعی که خروجی اتصال کوتاه کنه.
خازنها همه ظاهر سالمی دارن برا همین میپرسم که بیشتر کدوم مناطق رو مد نظر داشته باشم و بگردم
یکیم خوب خروجی استیبل نمیمونه که همون موقع که زیر بار میره خاموش میشه و صدای سوئیچینگ پاور هم زیاده

آخرین ویرایش:

tondar2008

کاربر
2008-10-19
3
8

خازن های بخش خروجی (هیت دوم) رو هم عوض کردم (1000-470-47) ولی نتیجه نداد.!

متد جامعی رو دوستان سراغ ندارن تا بشه ازش استفاده کرد ؟

smaeel

کاربر
2008-02-27
65
329

پس نتیجه میگیریم وقتی بدون بار ، ولتاژها درست هستند ، تعویض خازنهای خروجی هیچ ارتباطی با خاموش شدن پاور زیر بار ندارد.
علی یارت.

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739

سلام خدمت دوستان
يك پاور نو در مغازه دارم كه وقتي سيم سبز به مشكي ميزنم روشن نمي شود
اي سي هاي LM339,ka7500 را تعويض كردم وبعضي جاهارا دوباره لحيم كاري كردم روي سيم بنفش 5ولت هست به نظر شما مشكل كجاست با تشكر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا