آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: قفل شدن هارد هنگام روشن بودن و بالا آمدن کامل دکستاپ

hossein mokh

کاربر vip
کاربر
2009-04-28
146
858
خوزستان
با سلام به همه اساتید عزیز:
کیس بنده تا ظاهر شدن صفحه دکستاپ بخوبی کار میکند ولی با انجام دادن اولین کار توسط موس یا کیبورد کاملا کامپیوتر قفل شده و حتما باید برق آنرا قطع کرده تا دوباره بالا بیاید و گاهی نیز دیر بالا خواهد آمد کارهای انجام شده:
1)نصب مجدد ویندوز
2)سرویس وشستشوی کامل کیس و قطعات
3)فرمت وپارتیشن بندی کامل هارد(که در این مورد ویندوز نصب وتا زمانی که برنامه های کامپیوتر نصب نباشد بخوبی کار میکند ولی با نصب کم کم سرعت کم شده تا برنامه های آخر قفل میشود قابل ذکر است که در این موقع اگر بخواهیم ویندوز عوض کنیم تا آنجا که انتخاب درایو نصب باشد بالا آمده و دیگر پیش نمیرود )
(هارد 500)

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام

من با دو مورد برخورد کرده ام یکی سوکت تغذیه هارد رو عوض کردم و دیگری خوذ تغذیه مورد داشت و ممکن هارد خودش مورد دار باشه. با تشکر

hossein mokh

کاربر vip
کاربر
2009-04-28
146
858
خوزستان
سلام دوست عزیز
سوکتهای ورودی هارد را تعویض کردم ولی تاثیری نداشت
یا اصلا ممکن است عیب از گرافیک باشد؟
چون بعد از نصب برنامه ها مشکل پیدا میشود

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام
ببین هارد بد سکتور نیست

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام
یه نرم افزاری توی شبکه بود که بد سکتور هارو تا حد خوبی ترمیم می کرد اسمش دقیقا یادم نیست ولی توسایت های فارسی بگرد پیداش می کنی ضمنا این نرم افزار بعد از نصب شدن برای خودش بوت دیسک درست می کرد
وتحت داس کار می کنه. با تشکر

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
به نام خدا

سلام دوستان. منهم مشکلی مشابه دوستمان داشتم که با hdd regenerator هارد را اسکن کردم؛ بد سکتور داشت اما چون نرم افزار کرک نشد آن را ریپیر نکرد!
بعد بوسیله نرم افزار hiren 10 آن را اسکن و بدسکتورها را ریپیر کردم و بعد از نصب ویندوز عیب تا 70 درصد رفع شد. اما هنوز در 5 تا 10 دقیق اول سیستم هنگ است و نمیتوان با آن کار کرد.
فکر کنم چاره ای جز تعویض هارد نیست. البته اگر موفق به رفع کامل عیب شدم خدمت شما عرض خواهم کرد.

بالا