آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوختن برد هارد و تعمیر آن

amirp_66

کاربر
2009-10-23
4
6
لطفا کمک کنید هارد من بردش سوخته هر چی گشتم نتونستم قطعه ش رو پیدا کنم یا بفهمم چه چیزی بوده شماره برد 100504364 هستش این عکس رو از پیدا کردام اما برام مشخص نبود شمارش لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه و بگه از کجا می تونم پیداش کنم

http://www.aliexpress.com/product-f...Board-Board-Number-100504364-wholesalers.html

اینم عکس قسمتی هستش که سوخته لطفا راهنمایی کنید

http://www.4shared.com/photo/n7j1zdmN/Untitled.html

rahmat1390

کاربر
2012-02-02
1
1
سلام
برد هارد 500 گیگ هیتاچی من هم سوخته ، می خواستم یه تعمیرگاه تخصصی معرفی کنید که بتونه با قیمت مناسب اونو تعمیر کنه . می خوام اطلاعات روش هم از بین نره .

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر
سلام هارد من که سیگیت 7200 یک ترابایت است سوخته بازش کردم قطعه ای که در تصویر مشخص شده ذقال شده میشه راهنمایی بفرمایید -اگر کسی نقشه برد این هارد رو داشته باشه هم ممنون میشم بزاره barjasteh rayaneh jajarm.jpg
این تصویر از اینترنت هستش ولی هارد خودم همونجاش ذقاله

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیز نقشه این برد پیدا نمیشه . فقط دقت کن این کاری که میگم را انجام بده درست میشه .
اون چیزی که اونجا ترکیده مقاومت فیوزی است شما حتی می توانید به وسیله قلع اتصال دهید یا میتوانید از مقاومت smd صفر اهم استفاده کنید .
شما این اتصال را انجام دهید اگر جای دیگری مشکل نداشته باشد درست میشود
نتیجه را اعلام کنید
بدرود

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود مجدد
دوست عزیز احتمالا یک ic یا ریگلاتور خرابه .
شما اون قسمت را اتصال بده ولی به هارد وصل نکن . سپس برق کیت را وصل کن و روشن کن حالا خیلی سریع روی ic و ریگلاتور و ... دست بزن ببین کدام داغ میکند آن را پیدا و تعویض کن
نتیجه را اعلام کن
با سپاس

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر
دوباره اتصال رو برقرار کردم و ریگولاتور qa R909که کنارش هست رو از جا در اوردم حالا هارد روشن میشه برد توسط سیستم شناخته میشه اما یکم دل میزنه و ویندوزش هم بالا نمیاد

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
دوست عزیز حتما ریگلاتور سالم جاش بزن و بدون ریگلاتور استفاده نکن میزنه سیلندر و بقیه جاها رو خراب میکنه
با احتیاط کار کن الان قیمت هارد یک ترا بالای 200 هزار تومان است:63000000:

بالا