آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

هنگ کردن لپتاپ K52J

mehranhafezi

کاربر
2010-11-29
34
50
باسلام خدمت اساتیدمحترم لپتاپ ASUS K52Jویندوزش 7 64بیته چندین بارویندوز رو عوض کردم 64 بیت و32بیت ولی همچنان ویندوزبالا میاد ولی هنگ می کنه وهیچ برنامه ای رو نمیشه اجرا کرد لطفا راهنمایی کنین در اسرع وقت

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
باسلام خدمت اساتیدمحترم لپتاپ ASUS K52Jویندوزش 7 64بیته چندین بارویندوز رو عوض کردم 64 بیت و32بیت ولی همچنان ویندوزبالا میاد ولی هنگ می کنه وهیچ برنامه ای رو نمیشه اجرا کرد لطفا راهنمایی کنین در اسرع وقت

با درود و تشکر فراوان از دوستانی که در بحث ها شرکت میکنند و نظر خود را اعلام میکنند
شما فرمایشات دوستان را انجام دهید اگر نتیجه نداد احتمال میدم مشکل سخت افزاری دارد شاید فن خوب کار نکند یا شاید هدسینک cpu شل شده باشد و از این قبیل مشکلات . شما باید سیستم را باز کنید و یک سرویس انجام دهید به احتمال زیاد حل میشود
فقط این کار را بعد از این که مطمئن شدید مشکل نرم افزاری نیست انجام دهید . دوم اینکه اگر تا الان لپ تاپ باز نکردید شما این کار را انجام ندهید
بدرود

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh

نوع هارد رو از قسمت sata mode selection در ستاپ که معمولا پیش فرض AHCI هست در حالت IDE قرار بده و یه بار هارد رو با راه انداز ویندوز ایکس پی fdisk کن دوباره هر ورژنی از ویندوز سون را که دوست داری نصب کن و نوع ویندوز 64 یا 32 بیتی ربطی به هنگ کردن سیستم ندارد فقط در ویندوز 32 بیتی اونم در بعضی لپ تابها ممکنه درایورهاشو نتونی گیر بیاری پس بهتره 64 بیتی نصب کنی و پیشنهاد می کنم نوع ویندوز را هم از یه DVD دیگه نصب کنی (بجز اونیکه نصب می کنی) چون ممکنه ویندوزت هم مشکل داشته باشد
اگر در این حالت مشکل هنگت رفع شد دوباره میتونی حالت هارد رو به حالت AHCI برگردونی و ویندوز نصب کنی
تا این مرحله اگر هنگ کردن به نرم افزار مربوط بوده باشد حله ولی اگربازهم مشکل پابرجا باشد مشکلت سخت افزاریه و همون توضیحات دوست عزیز آقای امجدی رو عمل کن

بالا