آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزش تهیه فیبر مدار چاپی بوسیله چاپگر لیزری و اتو بصورت pdf

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا
با سلام
این آموزش را به همه دوستان irantk تقدیم می کنم.امیدوارم مورد قبول قرار گیرد.
اگر سوالی در این مورد باشد با کمال میل پاسخ داده میشود.با امید پیشرفت روز افزون سایت .
hidden content may not be quoted

سلام استاد رسولی
این مدارهای با آیسی SMD رو با چه نرم افزاری طراحی کردید که اینقدر دقت و ظرافت داره؟
فایل زیر رو لطفا با پروتئوس باز کنید
https://s25.picofile.com/file/8453326892/Multi_Pattern_Running_Lights_Copy_pdsprj.html

من یه فایل که با آلتیوم طراحی شده بود رو بدون دقت و توجه به اینکه باید وارونه باشه پرینت اتو زدم درست در اومد چون کار یه دوست دیگه بود
اما فایل بالا رو Mirror کردم
وقتی از اسید در آوردم تازه فهمیدم آیسی و ترانزیستور ها روی فیبر سوار نمیشه و مثل SMD باید از زیر نصب بشند:narahat:

شما لطفا بگید درستش چطوریه؟

راستی الآن با چه نرم افزاری طراحی میکنید؟آلتیوم؟

آخرین ویرایش:

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
434
1,111
55
کبودراهنگ همدان
باسلام

با اجازه از دوست گرامی آقای رسولی:
برای فیبر دو رو یک طرفش فیبر را با ماژیک تینری کاملا رنگ میکنی
طرف دیگرش را همانند فیبر یک رو انجام میدهی حتی میگذاری با اسید مدارچاپی حل شود و سوراخهایش را نیز میزنی وقتی یک طرف کامل شد طرف دیگر که دست نخورده است رنگ تینری را بطور کامل پاک میکنی سپس همان طرف اول که قبلا آماده کردی روی قسمتهای مس آنرا که در اصل آماده است کاملا با ماژیک تینری رنگ میکنی حالا طرف دوم فیبر که بکر و کاملا مسی است سوراخ به سوراخ الگوی این رویه را با فیبر زیر باهم مچ میکنی و همانند طرف اول عمل کرده و بعد داخل اسید مدارچاپی قرار میدهی چون فبلا رویه اول را که رنگ کردی سالم میماند بعد از حل شدن مس هر دو طرف را با اسکاج میشوری و فیبر دو رویت آماده است

با سلام و کسب اجازه از اساتید پیشکسوت

اینجانب برای چاپ فیبر دو رو، ابتدا موقع طراحی مدار با نرم افزار 4 عدد پد در چهار گوشه برد قرار میدم . سپس چهار عدد پد روی کاغد پرینت شده را با سوزن سوراخ می کنم

و روی فیر سمت روی قرار میدم و با مته 0.8 سوراخ می کنم. با چسب کاغذ گلاسه را روی رویه بالای فیبر محکم نموده و لایه زیری هم با تطبق سوراخ های چهار طرف با چسب کاغذی محکم می کنیم

موقع اتوکاری هر دولایه به فیبر منتقل می شود . در نهایت با استفاده از روش اساتید بزرگوار کاغذ را خیسانده و از فیبر جدا می کنیم

قسمتهای معیوب و جامانده را با ماژیک سی دی اصلاح نموده و اسیدکاری می کنیم

در موقع اسیدکاری اگر دمای محلول بالای 50 الی 60 درجه بود و مدام ظرف اسید تکان بخورد ،نتیجه کار خیلی عای خواهد بود

موفق باشید

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام استاد رسولی
این مدارهای با آیسی SMD رو با چه نرم افزاری طراحی کردید که اینقدر دقت و ظرافت داره؟
فایل زیر رو لطفا با پروتئوس باز کنید
https://s25.picofile.com/file/8453326892/Multi_Pattern_Running_Lights_Copy_pdsprj.html

من یه فایل که با آلتیوم طراحی شده بود رو بدون دقت و توجه به اینکه باید وارونه باشه پرینت اتو زدم درست در اومد چون کار یه دوست دیگه بود
اما فایل بالا رو Mirror کردم
وقتی از اسید در آوردم تازه فهمیدم آیسی و ترانزیستور ها روی فیبر سوار نمیشه و مثل SMD باید از زیر نصب بشند:narahat:

شما لطفا بگید درستش چطوریه؟

راستی الآن با چه نرم افزاری طراحی میکنید؟آلتیوم؟
سلام
من با اسپرینت لایوت و التیوم کار می کنم .
برای چاپ اس ام دی اگر روی فیبر قرار می گیرد اینه کنید و اگر زیر فیبر است نیازی به اینه کردن نیست . قبل چاپ روی کاغذ معمولی بررسی کنید بعد اقدام به چاپ

بالا